Picard

Πόση ισχύ για i5-3570k - i7-3770k???

Recommended Posts

Οσο αναφορα αυτους τους δυο επεξεργαστες ποσα watt τροφοδοτικο χρειαζεται ενα συστημα για να δουλεψει απροβληματιστα (συμπεριλαμβανομενης και μιας μετριας καρτας γραφικων περιπου στο 1 με 1,5GB)???

(Παντως απο οτι ειδα εχουν μικροτερη καταναλωση σε σχεση με τους sandy)

Link to comment
Share on other sites

σε τι κατάσταση? όταν είναι χαλαροί? όταν δουλεύουν 100%? όταν τους κάνεις overclocked?

από τι αλλά θα αποτελείται το σύστημά? 1-1,5GB υπάρχουν κάρτες low-end και mid-end και high-end? σε default συχνότητες ή OC?

είναι πολύ γενική η ερώτηση σου δώσε καλύτερα ένα παράδειγμα που σκέφτεσαι για να βοηθήσουμε

Link to comment
Share on other sites

σε τι κατάσταση? όταν είναι χαλαροί? όταν δουλεύουν 100%? όταν τους κάνεις overclocked?

από τι αλλά θα αποτελείται το σύστημά? 1-1,5GB υπάρχουν κάρτες low-end και mid-end και high-end? σε default συχνότητες ή OC?

είναι πολύ γενική η ερώτηση σου δώσε καλύτερα ένα παράδειγμα που σκέφτεσαι για να βοηθήσουμε

πες μου και για τις δυο καταστασεις,βασικα οταν δουλευει 100% ειτε σε normal ειτε κλοκαρισμενος, παρακατω ειναι το συστημα μου,αλλαζω μονο μητρικη και cpu,ειμαι καλυμενος με το παρον τροφοδοτικο ειτε παω στον i5 ειτε στον i7???

ZALMAN Κουτί PC Z9

CORSAIR HX650W MODULAR POWER SUPPLY

ASUS SABERTOOTH 55I RETAIL

INTEL CORE I5-760 2.8GHZ LGA1156 - BOX

GIGABYTE RADEON HD5670 GV-R567OC-1GI 1GB GDDR5 PCI-E RETAIL

PLEXTOR PX-880SA DVDR/RW RETAIL

G.Skill Ripjaws 16GB DDR3 Non ECC CL7 1333MHz

Western digital Caviar Black WD5002AALX 3.5" - 500 GΒ sata3

Link to comment
Share on other sites

οποτε μια μητρικη θελω κι εναν επεξεργαστη και ειμαι κομπλε,ο 760 ακομη κραταει αλλα η intel συνηθιζει καθε τρεις και λιγο να αλλαζει socket και chip,αν μπορουσα να αλλαξω μονο μητρικη δε θα τον αλλαζα,γιατι η συγκεκριμενη δεν υποστηριζει sata 3 - usb3 και μου εχει βγαλει κατι bugs με τους δισκους....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now