katsu

Mass Effect Trilogy: Ο κύκλος κλείνει.

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Mass Effect Trilogy: Ο κύκλος κλείνει.]http://reviews.hwbox.gr/news/pc_gaming.jpg[/NEWS_IMG]Το Mass Effect ίσως αποτελεί για πολλούς gamers παγκοσμίως, ένα rpg σύμβολο στο χώρο της επιστημονικής φαντασίας. Δυστυχώς το τρίτο μέρος σηματοδοτεί και το τέλος της ιστορίας του Διοικητή Shepard και του πληρώματός του. Αυτό το Νοέμβριο ετοιμαστείτε να ζήσετε ξανά το θρυλικό διαστημικό έπος, να ταξιδέψετε στις πιο σκοτεινές γωνιές του σύμπαντος και να ρίξετε φως σε αρχαία μυστικά.

Η Bioware, ανακοίνωσε ειδική έκδοση που θα περιλαμβάνει και τα τρία games και αναμένεται να κυκλοφορήσει στην αγορά στις 6 Νοεμβρίου, αξίας 60$ και προορίζεται για PC, XBOX 360, αλλά και για το PS3, σε μεταγενέστερη ημερομηνία, η οποία δεν έχει γνωστοποιηθεί ακόμα. Αυτή δεν ήταν η μόνη ευχάριστη είδηση για τους πιστούς της Sony, καθώς τo original Mass Effect θα γίνει για πρώτη φορά διαθέσιμο ως standalone σε ηλεκτρονική μορφή στο PSN.

Δυστυχώς δεν υπάρχει καμία πληροφορία ακόμα εάν το πακέτο θα περιλαμβάνει και τα DLC των Mass Effect 1, 2 και 3.

[img_ALT=Mass Effect Trilogy: Ο κύκλος κλείνει.]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/2140506495f972f51.jpg[/img_ALT]

Update 02/10/2012

Όσο αφορά τα DLC η εταιρία αποφάσισε να μην τα συμπεριλάβει όλα. Η πιο προσεγμένη έκδοση είναι αυτή του PC καθώς θα συνοδεύεται από τα εξής: Bring Down the Sky και Pinnacle Station για το Mass Effect 1. Cerberus Network για το Mass Effect 2 , το οποίο θα προσθέτει τα Zaeed: The Price of Revenge, The Firewalker Pack, Cerberus Assault Gear, Arc Projector weapon, και the Normandy Crash mission. Ενώ το Mass Effect 3 θα συνοδεύεται από το Online Pass για το Multiplayer.

Η έκδοση του XBox θα περιέχει μόνο τα DLC για το Mass Effect 2 και το online pass του 3, ενώ για το PS3 δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα μέχρι στιγμής.

Edited by katsu
Link to comment
Share on other sites

Ίσως για την ιστορία του Shepard, αλλά είπαν ότι θα βγάλουν κι άλλο, λογικά με άλλο πρωταγωνιστή.

σωστός. μα για το σεπαρντ έτσι κι αλλιώς λέω ότι τελείωσε. ελπίζω και τα επόμενα να είναι το ίδιο καλά

Link to comment
Share on other sites

Must have για εμενα.

Αλλα ξενερωσα.....αν δεν υπαρξει 4ο δεν λεει.Mass effect χωρις shepard και liara δεν ειναι Μass effect.

Παρεπιπτοντος τα εχω λιωσει και τα 3 ξανα και ξανα,δεν τα χορτενω.

Link to comment
Share on other sites

Τα N7 classes από το multiplayer να έδιναν στο single player, ωραία που θα 'τανε... Α, και το upgrade στα καύσιμα της Normandy που είχαν στο 2.

Ο δικός μου ο Shepard μια φορά επέζησε πάντως :P Κάτι το κάψιμο στο multiplayer, κάτι που εξάντλησα τις αποστολές στο 2 - ακόμα και εκείνη που σώζεις μια quarian σε απομακρυσμένο σύστημα έκανα - με 7k EMS τέλειωσα το πρώτο playthrough :P

Link to comment
Share on other sites

το 2 το είχα κάψει. το είχα παίξει άπειρες φορές για να καταφέρω να μείνουν όλοι ζωντανοί στο τέλος. και εννοείται ότι είχα κάνει όλα τα side missions. και το 3,εντάξει, τέλειο, αλλά μου τη χάλασε κι εμένα λίγο στο τέλος

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τοσος κοπος να μεινουν ολοι ζωντανοι?ειναι πολυ απλο θα ελεγα εγω

με την μια το καταφερα.

Με το extended cut dlc το τελος αλλαζει παρα πολυ προς το καλητερο.

Παιζεις το 1 το τερματιζεις βαζεις genesis dlc στο 2 και συνεχιζεις με τις επιλογες του 1 και στο 3 απλα βαζεις τα saves του 2.To good ending πλεον με το extended ειναι φοβερο.Μην το δειτε σε video παιξτε το καλητερα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια φορά πάντως, όταν έπαιζα το 2 (στο PS3, όπως και το ME3), κοίταζα και λίγο στο wiki της σειράς για να 'μαι σίγουρος ότι θα παίξει η ιστορία όπως ήθελα :P Κάτι μερικές μαμακισμένες επιλογές που έκανα, κάτι που όσες αποστολές και να 'κανα τα χρήματα δε βγαίνανε... Τελικά κατάφερα να τα συνδυάσω ώστε να τους έχω όλους ζωντανούς και loyal :P

Το ME1 πάλι, το 'χα πάρει στο PC, και ποτέ δε κατάφερε να τρέξει στον phenom για κάποιο λόγο... Στο παλιό 18άρι Vaio με Core 2 Duo και Geforce 9600GT και το Fujitsu του αδελφού μου με i3 και intel igp κατάφερε να τρέξει :o

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία παιχνιδάκια τα 1&2, ελπίζω το 3 να είναι ακόμα καλύτερο. Αν όντως βγάλει την τριλογία σε αυτή την τιμή, θα είναι μία πάρα πολύ "πιασιάρικη" και ελκυστική αγορά, for sure!

Link to comment
Share on other sites

Χαζομάρα θα κάνουν πάντως εαν δεν συμπεριλάβουν και τα Dlc...

Αλλά ναι, τι λέω, ΕΑ είναι αυτή...:crack:

Edit: Ήμουν σίγουρη οτι δε θα τα βάζανε όλα τα dlc...ηλίθια ΕΑ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now