Nickzzz

BenQ XL2411T: Gaming Monitor στις 24 ίντσες

Recommended Posts

[NEWS_IMG=BenQ XL2411T: Gaming Monitor στις 24 ίντσες]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354e00908f95f2b.jpg[/NEWS_IMG]Η ταϊβανέζικη BenQ είναι έτοιμη να παρουσιάσει τη νέα gaming οθόνη υπολογιστή στις 24 ίντσες, την XL2411T που έρχεται με refresh rate στα 120Hz και υποστήριξη για το NVIDIA 3D Vision 2 technology. Ο χρόνος απόκρισης θα είναι 1ms GtG, ενώ έρχεται με TN panel μέγιστης ανάλυσης 1920 x 1080 και contrast ratio 1000:1. Οι συνδέσεις εικόνας θα είναι D-Sub, DVI και HDMI, και προσφέρει 0,001-frame input lag και τις τεχνολογίες FPS Mode και Black eQualizer color engine που βελτιώνει την εικόνα στις σκοτεινές σκηνές. Δυστηχώς η τιμή και η ημερομηνία διάθεσης της BenQ XL2411T δεν έχουν γίνει γνωστές.

[img_ALT=BenQ XL2411T: Gaming Monitor στις 24 ίντσες]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/46515070a7c56c9f1.jpg[/img_ALT]

[img_ALT=BenQ XL2411T: Gaming Monitor στις 24 ίντσες]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/46515070a7c590fe4.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει usb hub και έχει 1 HDMI λιγότερο. Ελπίζω λοιπόν να είναι φθηνότερη σε σχέση με τα 400? που ζητάει η 2420Τ (το απόλυτο gaming monitor imo). Περιττό να τονίσω ότι τα 120 Hz κάνουν το tearing οριστικά παρελθόν ασχέτως της ρύθμισης vsync. Μια άλλη απορία μου είναι γιατί η XL2411T έχει μικρότερο αριθμό μοντέλου από την "παλιά" XL2420T (μήπως ανάλογα με το latency? ή θεωρούν την καινούρια υποδεέστερη και θα την πωλούν φθηνότερα?)

Αν η τιμή της 2411 πέφτει κάτω από τα 300? ίσως ψηθώ... (μια που η δικιά μου samsung 2493HM είναι αυτή τη στιγμή σε ηλεκτρονικό, μήπως και σώσουμε την πλακέτα... )

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει usb hub και έχει 1 HDMI λιγότερο. Ελπίζω λοιπόν να είναι φθηνότερη σε σχέση με τα 400? που ζητάει η 2420Τ (το απόλυτο gaming monitor imo). Περιττό να τονίσω ότι τα 120 Hz κάνουν το tearing οριστικά παρελθόν ασχέτως της ρύθμισης vsync. Μια άλλη απορία μου είναι γιατί η XL2411T έχει μικρότερο αριθμό μοντέλου από την "παλιά" XL2420T (μήπως ανάλογα με το latency? ή θεωρούν την καινούρια υποδεέστερη και θα την πωλούν φθηνότερα?)

Αν η τιμή της 2411 πέφτει κάτω από τα 300? ίσως ψηθώ... (μια που η δικιά μου samsung 2493HM είναι αυτή τη στιγμή σε ηλεκτρονικό, μήπως και σώσουμε την πλακέτα... )

Eχει μικροτερο αριθμο γιατι ειναι το μικροτερο μοντελο της κατηγοριας xl. Υπαρχει ηδη το μοντελο xl2410t η οποια ερχετε στα 300ε, οποτε λογικα θα περιμενουμε και μεγαλυτερο μοντελο απο την εταιρεια! Η λογικη μου λεει οτι δεν μπορει να ξεπερασει σε τιμη το ηδη τοπ μοντελο της κατηγοριας!

Link to comment
Share on other sites

(μια που η δικιά μου samsung 2493HM είναι αυτή τη στιγμή σε ηλεκτρονικό, μήπως και σώσουμε την πλακέτα... )

Πριν την 2711 είχα μια 2493hm που την πούλησα σε ένα πολύ καλό μου φίλο και πριν μια εβδομάδα την πήγε στον ηλεκτρονικό και του την έφτιαξε με 60 ευρώ... αναβόσβηναν τ λαμπάκια λέει κ σε κάποια φάση απλά σταμάτησε να ανάβει..

Αν σου πει πάνω από 100 ευρώ δεν αξίζει να την φτιάξεις.

Τούμπανο φαίνεται η οθόνη αλλά θα ήθελα να την δώ από κοντά για να κρίνω..δεν έχω δει γενικά benq..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now