p_under

Αυξήστε τις επιδόσεις του PC σας με έναν Kingston SSD

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Αυξήστε τις επιδόσεις του PC σας με έναν Kingston SSD]http://reviews.hwbox.gr/news/kingston.jpg[/NEWS_IMG]H Kingston Digital Europe Ltd, θυγατρική της Kingston Technology Company Inc., διεξήγαγε μια ανεξάρτητη έρευνα η οποία δείχνει πως η αναβάθμιση ενός PC με έναν SSD προσφέρει την καλύτερη σχέση τιμής/απόδοσης σε σύγκριση με άλλου είδους κλασσικές αναβαθμίσεις. Με την εγκατάσταση ενός SSDNow V+200 της Kingston μπορείτε να βελτιώσετε την απόδοση του ηλεκτρονικού υπολογιστή σας ως και 82% πληρώνοντας αρκετά λιγότερα χρήματα σε αντίθεση με μια αναβάθμιση επεξεργαστή ή μνήμης Ram. Επίσης η Kingston παρουσίασε το The Kingston SSD selector tool, ένα εύχρηστο online εργαλείο το οποίο καθοδηγεί βήμα βήμα τους αρχάριους χρήστες να επιλέξουν την κατάλληλη Kingston επιλογή για τον σταθερό υπολογιστή ή για το laptop τους.

Τα αποτελέσματα της έρευνας, η οποία πραγματοποιήθηκε στα εργαστήρια Dennis Technology Lab στην Αγγλία, έδειξαν ότι η εγκατάσταση ενός SSD σε καθημερινό μηχάνημα ή υπολογιστή με επαγγελματική χρήση αυξάνει την απόδοση του συστήματος πολλαπλάσιες φορές σε σχέση με οποιαδήποτε άλλη αναβάθμιση και υπερνικά την αναλογία τιμή/απόδοση αντίστοιχα. Επίσης, τα συμπεράσματα έδειξαν ότι ο Kingston SSDNow V+200 προσφέρει την καλύτερη αναβάθμιση με κόστος 2.36? για κάθε ποσοστιαία μονάδα βελτίωσης της απόδοσης και όταν συνδυαστεί με άλλα υποσυστήματα η αναβάθμιση γίνεται ακόμα πιο συμφέρουσα και αποδοτική σε σύγκριση με τον αντίστοιχο συνδυασμό που περιλαμβάνει ένα Hard Disk Drive.

Ακόμη, ο SSDNow V+200 επηρεάζει σημαντικά το χρόνο εκκίνησης του συστήματος κατά 2.5 φορές σε αντίθεση με έναν συμβατικό σκληρό δίσκο, λύνοντας τα χέρια στους χρήστες των φορητών υπολογιστών - όπου το αποθηκευτικό μέσο αποτελεί το βασικότερο αίτιο bottleneck, και προσφέροντας καλύτερη απόκριση του συστήματος σε καθημερινές εργασίες που πραγματοποιούνται από απλούς χρήστες, επαγγελματίες αλλά και hardcore users.

Όπως είπε και ο Οδυσσέας Σκαρπίδης, Businnes Development Manager της Kingston στην Ελλάδα

<div style="border-radius: 10px; background-color: #444; width: 900px; box-shadow: 5px 5px 12px #777; margin: 0px auto; padding: 10px;">

«Δεν υπήρχε καλύτερη στιγμή να επενδύσουμε στην τεχνολογία SSD. Με την τιμή να έχει φτάσει κάτω από 1,25? /GB oι SSDs γίνονται όχι μόνο προσιτοί αλλά όπως φαίνεται από το τεστ, είναι η καλύτερη αναβάθμιση από άποψη απόδοσης /τιμής.” </div>

και συμπλήρωσε

<div style="border-radius: 10px; background-color: #444; width: 900px; box-shadow: 5px 5px 12px #777; margin: 0px auto; padding: 10px;">«Στην Kingston, έχουμε σκοπό να κάνουμε τις αναβαθμίσεις με SSD εύκολες για τον καταναλωτή με τα kits εγκατάστασης. Στην εποχή της οικονομικής κρίσης που ζούμε, οι καταναλωτές μπορούν να απολαμβάνουν μεγάλη αύξηση της απόδοσης μέσω της αναβάθμισης με SSD χωρίς να χρειάζεται να αγοράσουν καινούργιο PC”</div>

Τέλος, η τεχνολογία SSD εξαπλώνεται με ραγδαίους ρυθμούς και θα πρέπει να την απομυθοποιήσουμε και να την υιοθετήσουμε. Τα αναλυτικά αποτελέσματα της έρευνας μπορείτε να τα βρείτε εδώ.

[media]

[/media]

Kingston Press Release

Edited by p_under
Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό όσοι έχουν ακόμα αμφιβολίες να ξυπνάνε και να βλέπουν τα οφέλη των ssd!

Έβαλα πρόσφατα έναν 830 64gb στο μαγαζί σε έναν pentium 4 670 και είδα τεράστια διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

Μπα.... Να μας λείπει....

Οι SSD παραμένουν ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΙ, και θα παραμείνουν ακριβοί για αρκετό καιρό... Παραμένουν επίσης αναξιόπιστοι και... "επικίνδυνοι"....

Όταν και εφόσον κυρία Kingston, οι τιμές των ssd φτάσουν σε κοντινά επίπεδα με τους μηχανικούς, όταν αποκτήσουν μεγάλες χωριτικότητες, και όταν αποκτήσουν την... αξιοπιστία των μηχανικών, τότε ίσως το ξαναβλέπουμε....

Τι....; σου χάλασε ο ssd που χρυσοπλήρωσες, επειδή έκανες πολλές αναγνώσεις/εγγραφές στα κελιά και έπεσε πολύ η απόδοση του; Έκανες εξαντλητική χρήση του και σε 3, 4, 5 μήνες σου έμεινε στα χέρια; Καπούτ δηλαδή; Εξακολουθούν οι ssd να χρειάζονται χίλια δύο ματζούνια και ρυθμίσεις για να τον "προστατέψεις" τάχα; (όχι page file, όχι search index, να τα ματζούνια από registry από εκεί, να τα κόλπα από εκεί κτλ κτλ)....

Θέλω έναν ssd, και θέλω να τον γονατίσω. Να τον χρησιμοποιήσω όπως θέλω εγώ όχι όπως μου επιβάλουν.... Θέλω να μου κρατήσει 3, 4, 5 χρόνια... Θέλω να του βάλω πάνω του λειτουργικό, παιχνίδια, θέλω να του βάλω virtual machines με συχνές εγγραφές κτλ κτλ... Πότε είπαμε θα τον πάρω στα χέρια τον ssd; σε 3, 6 μήνες το πολύ;

Μέχρι στιγμής κυρία Kingston, οι ssd είναι αναξιόπιστοι, και ακριβοί... Όταν αλλάξουν πολλά πράγματα, τότε να περιμένετε μεγαλύτερη αποδοχή.... Μέχρι στιγμής, οι ssd θα παραμένουν ένας ΕΞΩΤΙΚΟΣ τρόπος αναβάθμισης επιδόσεων....

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια πιστεύεις ότι οι SSD είναι πανάκριβοι? Για ποιόν λόγο πιστεύεις ότι οι SSD είναι αναξιόπιστοι σε σχέση με τους HDD..? Είχες ποτέ SSD και σου χάλασε χωρίς λόγο ή ακόμα και αν σου χάλασε χωρίς λόγο δεν είχε εγγύηση? Έχεις δει που έχουν φτάσει οι τιμές των SSD? Πλέον με 50 ευρώ παίρνεις 60GB Agility 3 και boostaρεις τρελά το σύστημα σου ακόμα και αν πριν τον SSD είχες Raptor σε RAID.

Link to comment
Share on other sites

Μπα.... Να μας λείπει....

Οι SSD παραμένουν ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΙ, και θα παραμείνουν ακριβοί για αρκετό καιρό... Παραμένουν επίσης αναξιόπιστοι και... "επικίνδυνοι"....

Όταν και εφόσον κυρία Kingston, οι τιμές των ssd φτάσουν σε κοντινά επίπεδα με τους μηχανικούς, όταν αποκτήσουν μεγάλες χωριτικότητες, και όταν αποκτήσουν την... αξιοπιστία των μηχανικών, τότε ίσως το ξαναβλέπουμε....

Τι....; σου χάλασε ο ssd που χρυσοπλήρωσες, επειδή έκανες πολλές αναγνώσεις/εγγραφές στα κελιά και έπεσε πολύ η απόδοση του; Έκανες εξαντλητική χρήση του και σε 3, 4, 5 μήνες σου έμεινε στα χέρια; Καπούτ δηλαδή; Εξακολουθούν οι ssd να χρειάζονται χίλια δύο ματζούνια και ρυθμίσεις για να τον "προστατέψεις" τάχα; (όχι page file, όχι search index, να τα ματζούνια από registry από εκεί, να τα κόλπα από εκεί κτλ κτλ)....

Θέλω έναν ssd, και θέλω να τον γονατίσω. Να τον χρησιμοποιήσω όπως θέλω εγώ όχι όπως μου επιβάλουν.... Θέλω να μου κρατήσει 3, 4, 5 χρόνια... Θέλω να του βάλω πάνω του λειτουργικό, παιχνίδια, θέλω να του βάλω virtual machines με συχνές εγγραφές κτλ κτλ... Πότε είπαμε θα τον πάρω στα χέρια τον ssd; σε 3, 6 μήνες το πολύ;

Μέχρι στιγμής κυρία Kingston, οι ssd είναι αναξιόπιστοι, και ακριβοί... Όταν αλλάξουν πολλά πράγματα, τότε να περιμένετε μεγαλύτερη αποδοχή.... Μέχρι στιγμής, οι ssd θα παραμένουν ένας ΕΞΩΤΙΚΟΣ τρόπος αναβάθμισης επιδόσεων....

ας σου απαντήσω εγώ λοιπόν! Γτ τους θεωρείς πανάκριβους? Οι τιμές τον SSDs τουλάχιστον στο κοντινό μέλλον αποκλείεται να φτάσουν αυτά των μηχανικών γτ είναι διαφορετικά προϊόντα, άρα και άλλη τιμολογιακή πολιτική. Κανένας HDD δεν σου δίνει τις επιδόσεις ενός SSD άρα το βρίσκω απόλυτα λογικό.

Για τα ματζούνια, καπούτ, εξαντλητική χρήση και τα λοιπά υπάρχει και το TRIM.

Δεν θα πάρεις τον SSD στον χέρι αν του κάνεις σωστή χρήση ακόμα και να φορτώσεις της παναγιάς τα μάτια πάνω

Γτ είναι αναξιόπιστοι?

Αυτό που μάλλον δεν έχεις καταλάβει είναι ότι οι SSDs τείνουν να γίνουν mainstream ακόμα και σε budget PCs των 600? και ναι συμφωνώ ότι είναι ένα προϊόν αναβάθμισης, το οποίο για τα χρήματα που ζητά είναι πολύ πιο συμφέρον από την αναβάθμιση CPU ή RAM, δεδομένου ότι έχεις τουλάχιστον έναν Dual Core και 2GB RAM.

Σε κάλυψα?

Link to comment
Share on other sites

Το κακό με όσους κράζουν τους ssd είναι ότι ποτέ δεν είχαν στο pc τους ή έστω κάπου αλλού να δοκιμάσουν για να καταλάβουν τι προσφέρουν..

Το έχω πει 15χιλιάδες φορές και θα συνεχίσω να το λέω..ο ssd χρειάζεται για 2 @$!@# πράγματα, λειτουργικό και προγράμματα..Ένας 256 υπερκαλύπτει κάθε πιθανή ανάγκη με άλλους 2-5-10 μηχανικούς για αποθήκες..αν και προφανώς μπορείς να καλύψεις τις ανάγκες σου και με μικρότερους.

Οι ssd δεν έχουν κινούμενα μέρη και οτιδήποτε δεν έχει κινούμενα μέρη ζει περισσότερο στον χρόνο επειδή δεν έχει φθορές! Οι ψηφιακές ζημιές λύθηκαν με το trim.

Οι ssd δεν έχουν χρόνο αναζήτησης για αυτό δεν χρειάζονται το index.

Όταν λοιπόν δοκιμάσεις DaveMurray για τον εαυτό σου έναν ssd θα λύσεις και τα υπόλοιπα ερωτήματα που έθεσες στην κυρία Kingston.:)

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχαχα ε ρε τι διαβαζω.... θα καραφλιασω και ειμαι νεος ακομα...

εξωτικη αναβαθμιση ο ssd axaxaxaxa

αφηστε εμας να ειμαστε εξωτικοι τυποι με τους ssd και καθηστε με τους hdd να ειστε ολη την ωρα στο περιμενε

btw σημερα υποχρεωσα μια φιλη μου να βαλει ssd(830) στο λαπτοπ αφου ψοφησε ο μηχανικος που ειχε... μολις της το εδωσα και το δουλεψε πρωτη φορα ειχε ανοιχτο το στομα κανα 10λεπτο

νομιζε οτι της πηγα αλλο λαπτοπ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

btw σημερα υποχρεωσα μια φιλη μου να βαλει ssd(830) στο λαπτοπ αφου ψοφησε ο μηχανικος που ειχε... μολις της το εδωσα και το δουλεψε πρωτη φορα ειχε ανοιχτο το στομα κανα 10λεπτο

νομιζε οτι της πηγα αλλο λαπτοπ :hehe:

Ήταν εξωτικό πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Ας ενημερώσει κάποιος την Kingston πως στο PDF report, στο τελευταίο test, αναφέρουν πως αντιγράψανε, ένα 3TB file από τον SSD σε RAM drive.

Θα ήθελα να μου πούνε, που βρήκανε SSD 3ΤΒ όπως επίσης σε τι υπολογιστή έγινε η δοκιμή που είχε διαθέσιμα 3TB RAM ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

δεν μου απαντάς, υπεκφεύγεις....

Έγραψα συγκεκριμένα πράγματα :)

Εάν αυτό έιναι υπεκφυγή, αυτό που έκανες εσύ εδώ τι είναι?

- Amber Alert -> Εξαφανίση?

Και σου απάντησε ο Γιώργος σε συγκεκριμένα πράγματα! Σε αυτά που ρώτησες!

Όσον αφορά τα SSD, αγόρασε έναν, χάλασε τον απο την χρήση και έλα να ξαναμιλήσουμε!

Ας ενημερώσει κάποιος την Kingston πως στο PDF report, στο τελευταίο test, αναφέρουν πως αντιγράψανε, ένα 3TB file από τον SSD σε RAM drive.

Θα ήθελα να μου πούνε, που βρήκανε SSD 3ΤΒ όπως επίσης σε τι υπολογιστή έγινε η δοκιμή που είχε διαθέσιμα 3TB RAM ελεύθερα.

Asked already! :T:

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

ας σου απαντήσω εγώ λοιπόν! Γτ τους θεωρείς πανάκριβους? Οι τιμές τον SSDs τουλάχιστον στο κοντινό μέλλον αποκλείεται να φτάσουν αυτά των μηχανικών γτ είναι διαφορετικά προϊόντα, άρα και άλλη τιμολογιακή πολιτική. Κανένας HDD δεν σου δίνει τις επιδόσεις ενός SSD άρα το βρίσκω απόλυτα λογικό.

Για τα ματζούνια, καπούτ, εξαντλητική χρήση και τα λοιπά υπάρχει και το TRIM.

Δεν θα πάρεις τον SSD στον χέρι αν του κάνεις σωστή χρήση ακόμα και να φορτώσεις της παναγιάς τα μάτια πάνω

Γτ είναι αναξιόπιστοι?

Αυτό που μάλλον δεν έχεις καταλάβει είναι ότι οι SSDs τείνουν να γίνουν mainstream ακόμα και σε budget PCs των 600? και ναι συμφωνώ ότι είναι ένα προϊόν αναβάθμισης, το οποίο για τα χρήματα που ζητά είναι πολύ πιο συμφέρον από την αναβάθμιση CPU ή RAM, δεδομένου ότι έχεις τουλάχιστον έναν Dual Core και 2GB RAM.

Σε κάλυψα?

"ας σου απαντήσω εγώ λοιπόν! Γτ τους θεωρείς πανάκριβους?"

Γιατί πολύ απλά, ΕΙΝΑΙ πανάκριβοι. Όχι...; Τραβάτε να δείτε πόσο κάνουν οι 120gb,240gb. Είδικά δε αν θέλεις να κάνεις και... raid.... Ω παναγία μου...

"Οι τιμές τον SSDs τουλάχιστον στο κοντινό μέλλον αποκλείεται να φτάσουν αυτά των μηχανικών γτ είναι διαφορετικά προϊόντα, άρα και άλλη τιμολογιακή πολιτική"

Είναι.... διαφορετικά προϊόντα...; Και τα δύο απευθύνονται στο ίδιο θέμα. Στην αποθήκευση δεδομένων. Ο ένας έχει μηχανικά μέρη, ο άλλος δεν έχει... Και τα 2 όμως χρησιμοποιούνται για το ίδιο πράγμα... Πως είναι διαφορετικά προϊόντα; Διαφορετικά προϊόντα θα μπορούσες να πεις πως είναι πχ μια μητρική και ένα ποντίκι. Ναι είναι εντελώς διαφορετικά προϊόντα....

"Κανένας HDD δεν σου δίνει τις επιδόσεις ενός SSD άρα το βρίσκω απόλυτα λογικό."

Κανείς δεν μιλάει για το αντίθετο και δεν θα μπορούσε φυσικά να το κάνει. Ένας SSD είναι τρομερά πιο γρήγορος από έναν HDD.

"Για τα ματζούνια, καπούτ, εξαντλητική χρήση και τα λοιπά υπάρχει και το TRIM."

Το οποίο TRIM, αυξάνει τις επιδόσεις σε read/write ΑΠΛΩΣ και μόνο. Δεν αυξάνει την αξιοπιστία του, ούτε αναιρεί την αναγκαιότητα των "ματζουνιών", για να το.... προστατέψεις. Registry από εδώ, όχι page file, κτλ κτλ κτλ κτλ... Αυτά δεν τα εξαφανίζεις λόγω TRIM....:whistling:

"Δεν θα πάρεις τον SSD στον χέρι αν του κάνεις σωστή χρήση ακόμα και να φορτώσεις της παναγιάς τα μάτια πάνω"

Ένας SSD, sorry αλλά δεν το εγγυάται αυτό. Δεν μπορεί να το εγγυηθεί έτσι και αλλιώς. Σε παραπέμπω να διαβάζεις πως λειτουργούν οι Nand μνήμες, δες τον περιορισμό των εγγραφών στα κελιά, γενικά διάβασε πως λειτουργεί αυτή η τεχνολογία... Θα δεις πολύ καλά πως ο SSD, δεν παρέχει.... εγγυήσεις... :whistling: Και συγνώμη.... δηλαδή. Κατ εσε ποια είναι η σωστή χρήση σε έναν SSD; Να κάθεσαι να τον βλέπεις και να αποφεύγεις να κάνεις χίλια 2 πραγματα που κάνεις σε άλλη περίπτωση με τους μηχανικούς...;

"Αυτό που μάλλον δεν έχεις καταλάβει είναι ότι οι SSDs τείνουν να γίνουν mainstream ακόμα και σε budget PCs των 600?"

Θα σε παρακαλούσα να μην προσβάλεις την νοημοσύνη μου... Γνωρίζω καλά πως πάνε να γίνουν mainstream (με ρυθμούς χελώνας όμως ;P..) Προσωπική μου γνώμη...; Κακώς πάνε να γίνουν mainstream, γιατί πολύ απλά δεν είναι ακόμα έτοιμοι να γίνουν. Η τεχνολογία τους είναι ανώριμη ακόμα για να γίνει normal de facto η χρήση τους... Θα πρέπει να παρέχει τεχνολογικές εγγυήσεις παρόμοιες των μηχανικών. Να είσαι 1000000000000% σίγουρος πως ότι και αν κάνεις, ότι και να γίνει, ο SSD σου θα δουλεύει σε 5-6 χρόνια, και όχι να τον χάσεις μέσα το πολύ σε ένα χρόνο, αν τον χρησιμοποιήσεις όμως έναν μηχανικό. Δηλαδή, με page file, με search index, με εξαντλητικό γράψε, διάβασε, σβήσε, σε οποιοδήποτε workload και αν το υποβάλεις....

Σε... κάλυψα;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν με κάλυψες. Και προς θεού δεν είχα λόγο να σε προσβάλω.

Αρχικά όπως σου είπα στο προηγούμενο ποστ μου, δεν είναι ίδια προϊόντα όσο και αν επιμένεις σε αυτό. Είτε γιατί ο ένας έχει κινητά μέρη και ο άλλος nand flash, όπως πολύ σωστά είπες και μόνος σου αλλά και επειδή προσφέρουν πολύ διαφορετικά πράγματα. Ο SSD δεν είναι μόνο ένα μέσο αποθήκευσης.

Σχετικά με το Trim που αναφέρεις μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο. Διάβασε εδώ.

Επίσης ανώριμο ίσως ήταν το υλικό όταν βγήκαν οι πρώτοι SLC και τα λοιπά. Τώρα πολλές εταιρίες έχουν περάσει στην 5η γενιά δίσκων.

edit

Συμπληρώνω, ακόμα δεν έχω καταλάβει την εμμονή σου γτ ένας HDD είναι πιο αξιόπιστος από έναν SSD! Τεκμηρίωσε τις απαντήσεις σου, όπως προσπαθούν να κάνουν και τα άλλα παιδιά που γράφουν.

Edited by p_under
Link to comment
Share on other sites

Σου εγγυάται κανείς ότι ο HDD δεν θα πάθει ποτέ τίποτα? Ανώριμη τεχνολογία οι SSD.. ξέρεις από πότε υπάρχουν οι SSD? Βασικά.. τι κάθομαι και λέω.. τι προσπαθώ να εξηγήσω..

Δεν ξέρω αν σου κάνει εντύπωση το γεγονός ότι στα τόσα άτομα είσαι ο μόνος που λέει αυτά τα πράγματα για τους SSD.. αν δεν σου κάνει εντύπωση, τότε αυτός είναι ένας πολύ καλός λόγος για να μην επιχειρηματολογήσω για τα θετικά των SSD.

Το χειρότερο από όλα δε, είναι ότι ξέρεις ότι είσαι λάθος και απλά συνεχίζεις και το τραβάς έτσι για να μην παραδεχθείς το λάθος σου..

Link to comment
Share on other sites

Εάν αυτό έιναι υπεκφυγή, αυτό που έκανες εσύ εδώ τι είναι?

- Amber Alert -> Εξαφανίση?

Και σου απάντησε ο Γιώργος σε συγκεκριμένα πράγματα! Σε αυτά που ρώτησες!

Όσον αφορά τα SSD, αγόρασε έναν, χάλασε τον απο την χρήση και έλα να ξαναμιλήσουμε!

Asked already! :T:

Θες δηλαδή σε άσχετο νήμα, να σου απαντήσω για άλλο νήμα...; ΟΚ, στις διαταγές σας....

OFFTOPIC

Με συγχωρείς george_oc & GoriLLakoS, αλλά θα ήθελες να μυρίσω τα νύχια μου; Έκανα ενδελεχή έρευνα πριν σου γράψω εκεί μιας και είχα το πρόβλημα με το vdroop, τόσο καιρό βασανιζόμουν με το πρόβλημα, οπότε έψαξα και παντού για την λύση του.... Παντού όμως, δεν σου κάνω πλάκα... Σε οποιοδήποτε σχετικό με μητρικές site, έψαξα... Δυστυχώς το συγκεκριμένο link με το νέο revision της μητρικής, δεν το πέτυχα. Αν το πετύχαινα, δεν θα έπεφτα σε αυτή την παρεξήγηση, ούτε θα σου έγραφα.... Γράψε λάθος... Πρέπει να μου πάρετε το κεφάλι τώρα, η να ειρωνεύεσαι έτσι...; Δεν πειράζει... Αν και είμαι από το 2008 και σας διαβάζω ανελειπώς, δεν έχω γράψει πολλά μηνύματα, άρα είναι "νέο" μέλος, και... άχρηστο, καμμένο. Οπότε δεν μπορώ να κάνω και εγώ λάθη....

Τέλος πάντων, όταν έγραψα στην gigabyte, ζητώντας να μου το επιβεβαιώσει, πείστηκα, μιας και έδωσα το link του review για το νέο revision από το ξένο site, τους έδωσα το εδώ το link, και τους ζήτησα να μου πουν τι ισχύει τελικά και τι όχι. Και είχες δίκιο.... είχες δίκιο....

Που θες όμως να το ξέρω...; Στο site της gigabit δεν αναφέρει κάτι για νεότερο revision, στο διαδικτυο σχεδόν δεν μιλά κανείς για το νέο revision, λιγοστά reviews και δυσκολοεύρετα, έκανα λάθος και ζητώ συγνώμη....

/OFFTOPIC

Προς απάντηση κάποιων. Έχω OCZ Vertex 3, και γνωρίζω στην πράξη τους SSD, και το πόσο γρηγορότεροι είναι από τους HDD, και πόσο νέο αέρα φέρνουν στον pc μας...

Για τους υπόλοιπους, οι οποίοι είναι επιθετικοί.... Γνώμες εκφέρουμε, και δεν τις επιβάλλουμε. Άνθρωποι είμαστε όλοι και μπορούμε πολλές φορές να σφάλουμε. Στην προκειμένη περίπτωση έχετε την γνώμη σας, έχω την γνώμη μου.... Μιλήστε όμορφο και με σεβασμό στον άλλο, όχι λες και σας έβρισε... Δεν συνεχίζω να πω την γνώμη μου η να απαντήσω, γιατί όπως φαίνεται απαγορεύεται να έχει κάποιος διαφορετική γνώμη σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now