barfastic

Τι αγορασα προσφατα

Recommended Posts

On 7/30/2019 at 1:33 PM, N0str0 said:

Αλλαγή από TN σε IPS μετά από αρκετό καιρό

 

Dell U2719D

26010-monitor-u2719d-210-arcv-500x500.pn


Από bleeding και φωτεινότητα πως είναι. Επίσης τα κουμπιά κολλάνε καθόλου? 

Link to comment
Share on other sites

Από bleeding δεν νομίζω ότι έχει ιδιαίτερο πρόβλημα (μετά από δοκιμή μεε τελείως μαύρο καρέ ίσως λίγο κάτω αριστερά αλλά όχι σε σημείο να γίνεται ενοχλητικό). Φωτεινότητα νομίζω ότι είναι εξαιρετική, δεν παρατήρησα κάτι περιέργο. Τα κουμπιά δεν κολλάνε προς το παρόν αλλά δεν τα δούλεψα και πολύ γιατί το άφησα στο calibration από το factory. Ίσως όταν αρχίσω το ψάξιμο για άλλο calibration από τη χρήση να αλλάξει αυτό.

 

Αρκετά ευχαριστημένος πάντως με τη μέχρι στιγμής χρήση της.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MetallicGR said:

Θες να το κουμπώσεις στο δίκτυο σαν repeater?

Σαν ρούτερ, θα κρατήσω το σάπιο modem/router της wind για τα απαραίτητα, ως modem μόνο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2019 at 10:41 AM, N0str0 said:

Από bleeding δεν νομίζω ότι έχει ιδιαίτερο πρόβλημα (μετά από δοκιμή μεε τελείως μαύρο καρέ ίσως λίγο κάτω αριστερά αλλά όχι σε σημείο να γίνεται ενοχλητικό). Φωτεινότητα νομίζω ότι είναι εξαιρετική, δεν παρατήρησα κάτι περιέργο. Τα κουμπιά δεν κολλάνε προς το παρόν αλλά δεν τα δούλεψα και πολύ γιατί το άφησα στο calibration από το factory. Ίσως όταν αρχίσω το ψάξιμο για άλλο calibration από τη χρήση να αλλάξει αυτό.

 

Αρκετά ευχαριστημένος πάντως με τη μέχρι στιγμής χρήση της.

Όλες αυτες τις παρατηρήσεις τις ανέφερα έχοντας μέτρο συγκρισης την 2515Η η οποία για το ευρος των 300ευρώ είναι ό,τι καλύτερο έχω δουλέψει, κάτι που στο νεότερο μοντέλο είδα να μην προσέχουν την λεπτομέρεια όπως παλιά

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Off topic λιγο η ερωτηση αλλα εχω ενα 3ο δισκο με λειτουργικο win.

Αν τον προσθεσω βγαζει σφαλμα και ζηταει εντολες σε μαυρη οθονη.

Καποιος τροπος να τον κανω διαμορφωση?

Link to comment
Share on other sites

On 9/28/2019 at 6:04 PM, giannis13 said:

Off topic λιγο η ερωτηση αλλα εχω ενα 3ο δισκο με λειτουργικο win.

Αν τον προσθεσω βγαζει σφαλμα και ζηταει εντολες σε μαυρη οθονη.

Καποιος τροπος να τον κανω διαμορφωση?

 

Γιατί δεν αλλάζεις το boot order από bios να μπεις στα windows με άλλον δίσκο, να κάνεις ό,τι θέλεις;

Link to comment
Share on other sites

On 9/28/2019 at 7:04 PM, giannis13 said:

Off topic λιγο η ερωτηση αλλα εχω ενα 3ο δισκο με λειτουργικο win.

Αν τον προσθεσω βγαζει σφαλμα και ζηταει εντολες σε μαυρη οθονη.

Καποιος τροπος να τον κανω διαμορφωση?


Αν μαντεύω σωστά και εχεις win 7 και win 10 στους δισκους.. Αν ισχύει τοτε κατέβασε ενα πρόγραμμα να σου φτιάξει τον bootloader π.χ easybcd.

Υ.Γ
*το έχω κάνει πολλές φορές δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας 
*βεβαιώσου ότι οι ρυθμίσεις για το βios της μητρικής σου είναι οι σωστές για dualbooting

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε η αρχαία r9 280, για την RX Vega 56 που κατάφερα και τσίμπησα για 130€. Όχι και άσχημα για πάνω από  2 φορές το performance θα έλεγα. 
Prkftl_YmUQMg7Rp9qiQBZ98AMFQB80khvsNfY2ZHGwxk4fJRCIOmFwn0iybmUpMzMDlP-Iq1Umjoe_XsuGj6RTedlFg-11mxsPWFrwtN6robLqe_mr64m4zR68SW1AHaHZMa1aPLO-B_Iv2OwILf4_LCeE8IFziLNzjNp8WHIksUZtW8mY4u8RveEkhD73KqZiI5nzYJI8zYS9TWAqgxv2vJcfemijNU0M8hfZE7DBNnwveNDg4JNQzi4L8gttiySWqahQbbn3IZxtompfBaNPcosZ4LbtmnK-aAIf8HsKZ-ZL7drcI9L6ibrFyvBaZ6omc-EpZnQyb9mHedYO4jllEd_yFD3rBNN_Lm_Q8JTJmJlfcidCJ4E8fbTODCExAITYJ0x-BTHMekXYp_7rCZwrTBMlKyGgBJFUvB9i2YxrZsp6mHRC87mSXPRD_RP4uhfCQpzoyMu5sQ4VMc4CHKOkPNYAM1DxgF7ml08wvlam6I3QEsfhnlGXBtns8vgOtNlxvWb-IH95caDVb1KZ9xzxgrSix2KKmhGyJw0JSIlaFQyrqjZXl5JfOT8xaT05UId1B9q-fq9Kr5li4bRUAT69N1wHZttowewQ3SoHzp9tSei3rxMQ0FN9Ni7Iu86UR6o8Fa_PQIIt3sfd5HuDp3EO0liIhi2Ts1UvWy-oS1O2pF4rrJsz7Pw=w703-h938-no

Edited by FeelsBadMan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now