barfastic

Τι αγορασα προσφατα

Recommended Posts

Νεο Τρίποδο/μονοποδο για ταξιδάκια στο εξωτερικό!

ΒΕΙΚΕ - 777 CF

$_35.JPG

1.5 κίλο (Carbon Fibre) - αντοχή 8kg, γάντζο για να κρεμάς τσάντα, διπλώνει σε 35εκατ. και μέγιστο ύψος 1.5m (ενταξει κάπου πρέπει αν υστερεί τουλαχιστον για εμενα), και γίνεται μονοποδο!

Για την ακρίβεια κυκλοφορέι και ως MeFoto (θυγατρικη της Benro) το οποίο έχει και επιλογές χρωμάτων αλλα.... who cares!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Απο ebay... τιμές παίζουν απλα προτίμησα κάποιο λιγο πιο ακριβό απο το φτθηνότερο λόγο seller rating!

Beike BK-777C 1490mm Carbon fibre Travel Folded Tripod Ball head Monopod 8KG+Bag | eBay

Beike Aluminum alloy BK-777 Tripod with Ball head + Bag | eBay

υπάρχουν 2 εκδοχές - αλουμινίου με βάρος 1.57KG στα 70GBP και με ανθρακόνημα 1.38KG στα 87GBP (τώρα είδα οτι ξανα έβαλαν μεταφορικά στο CF - το αλουμινιου δεν έχει).

Εδω το αντίστοιχο mefoto (Roadtrip) το πουλανε 160+euro...

Link to comment
Share on other sites

Κολασμενα είναι τα ακουστικά! Έχω πάθει πλάκα! Η σονυ δεν είναι δική μου, την πήρα δώρο στην κοπέλα μου, και δεν ξέρω να την παραμετροποιω..!Ελπίζω να μάθει εκείνη!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και καλυτερα μην το ξεκινησεις.. πριν οχτω μηνες πηρα το πρωτο ζευγαρι και τωρα εχω 4 και εχω αλλαξει αλλα τοσα..!

αν σκεφτεσαι να παρεις φωτογραφικη η σονυ ειναι πολυ καλη, αν ειχα διαβασει παραπανω θα επαιρνα την 5,λογω αλουμινιου οθονη αφης και wifi. Αλλα σαν ποιοτητα φωτογραφιας θεριζει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now