barfastic

Τι αγορασα προσφατα

Recommended Posts

Έτσι να βλέπω asus+intel!!!!! Μεγειά!!!

Το ότι η μητρική ήρθε χωρίς να είναι μέσα στην αντιστατική ζελατίνα, ότι στο chipset που γράφει Republic of gamers δεν είχε ούτε εκεί ζελατίνα αλλά επιπλέον ελαφριές γρατζουνίες, θα πρέπει να με απασχολούν; Δε το έχω ανάψει ακόμα και σκέφτομαι να το πάω πίσω καθώς αγόρασα καινούριο (;)

Ευχαριστώ παρ' αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό φίλε μου φταίει το κατάστημα που το αγόρασες! Κάποιος την είχε αγοράσει κ μάλλον την επέστρεψε πίσω! Δοκίμασε την πρώτα αν δουλεύει γιατί να ταλαιπωρηθείς?

Αυτή δεν έχει wifi και το διάβασα χτές αλλιώς θα σου έλεγα να πάρεις την z97-a!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ότι η μητρική ήρθε χωρίς να είναι μέσα στην αντιστατική ζελατίνα, ότι στο chipset που γράφει Republic of gamers δεν είχε ούτε εκεί ζελατίνα αλλά επιπλέον ελαφριές γρατζουνίες, θα πρέπει να με απασχολούν; Δε το έχω ανάψει ακόμα και σκέφτομαι να το πάω πίσω καθώς αγόρασα καινούριο (;)

Ευχαριστώ παρ' αυτα!

δεν ερχεται μεσα σε ζελατινα η συγκεκριμενη... τωρα στο chipset χμμμ....δεν θυμαμαι...

Link to comment
Share on other sites

δεν ερχεται μεσα σε ζελατινα η συγκεκριμενη... τωρα στο chipset χμμμ....δεν θυμαμαι...

Είδα στο youtube, unboxing από Αμερική, γερμανία, Αγγλία, Ισπανία (μήπως διαφέρουν) και σε όλες δεν είχε ζελατίνα στο chipset. Τώρα για την αντιστατική σακούλα, πιο πολύ σαν εξτρα φένεται, παρά να ήταν ήδη εκεί -πιθανόν για καλύτερη εντύπωση στον αγοραστή..-

Το όλο περίεργο της υπόθεσης, πέρα από τα παραπάνω, είναι πως το SupremeFX chip κάτω αριστερά είχε δαχτυλιές καθώς και τις ελαφριές γρατζουνιές στο πλαστικό μέρος του chipset -με άλλα λόγια φένεται σαν USED- οπότε να το επέστρεφα στο e-shop απ'οπου το πήρα και είτε να μου δίναν τη διαφορά (195 new έναντι 164 used) είτε μια καινούρια.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi MI4

Να πω την αλήθεια, είναι η πρώτη φορά που δίνω τόσα για smartphone, αλλά δεν το έχω μετανιώσει ούτε στιγμή. Από κοντά μου φάνηκε ακόμα καλύτερο σε σχέση με αυτό που περίμενα! Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής και πολλά features!

3682-albums85-picture36148.jpg

3682-albums85-picture36149.png

3682-albums85-picture36150.png

Edited by Astalavista
Link to comment
Share on other sites

@conroe κ εγώ το ίδιο αλλά θα την δοκίμαζα να δω αν δουλεύει..

αν δουλευει σωστα ενταξει no problem. απλα μου φανηκε λιγο περιεργο και αυτο με τις γρατσουνιες κλπ.

Edited by conroe
Link to comment
Share on other sites

Η μητρική δούλεψε, θα τρέξω και benchmarks σε λίγο με και χωρίς o/c να δούμε που βρισκόμαστε, αλλά αν κάποιος έχει την ίδια όπως ο [MENTION=2011]John-X[/MENTION] έχω δει στην υπογραφή του, ας μου στείλει ένα pm να τα πούμε.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι η μητρική ήρθε χωρίς να είναι μέσα στην αντιστατική ζελατίνα, ότι στο chipset που γράφει Republic of gamers δεν είχε ούτε εκεί ζελατίνα αλλά επιπλέον ελαφριές γρατζουνίες, θα πρέπει να με απασχολούν; Δε το έχω ανάψει ακόμα και σκέφτομαι να το πάω πίσω καθώς αγόρασα καινούριο (;)

Ευχαριστώ παρ' αυτα!

πρωτη φορα ακουω μητρικη χωρις αντιστατικη ζελατινα. φυσικα και τη στελνεις πισω.

Με γειες! :D

Παραδοσιακά οι μητρικές της ASUS και της Gigabyte - και κάποιες της MSI επίσης - που έρχονται σε τέτοιο κουτί όπου η μητρική έχει ξεχωριστό κουτί - ποτέ δεν είχαν αντιστατικό σακουλάκι...

Link to comment
Share on other sites

Παραδοσιακά οι μητρικές της ASUS και της Gigabyte - και κάποιες της MSI επίσης - που έρχονται σε τέτοιο κουτί όπου η μητρική έχει ξεχωριστό κουτί - ποτέ δεν είχαν αντιστατικό σακουλάκι...

....και παραδοσιακα εστελναν τις rog με στραβωμενα πινς.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει 3 μέχρι στιγμής για συγγενείς και φίλους. Το κινητό τηλέφωνο που καταστρέφει τα πάντα στην κατηγορία τιμής του και όχι μόνο. Eάν ακολουθήσει την παράδοση της Nokia η Microsoft θα αγοράζω για πάντα Lumia Windows Phones.

33lfdhj.jpg

4tt3dc.jpg

28covhv.jpg

14xhqae.jpg

212beib.jpg

Edited by IntelUser2525
Link to comment
Share on other sites

Λογικό να έχουν γρατσουνιές και δαχτυλιές οι μητρικές σε μερικά σημεία!

Άνθρωποι τις συσκευάζουν και κολλάνε πολλά από τα πράγματα επάνω τους και όχι ρομπότ!

http://www.hwbox.gr/news-motherboards/17096-hwbox-computex-2012-gigabyte-factory-tour.html

Link to comment
Share on other sites

Καμία rog series μητρική απο όσες έχω αγοράσει δεν είχε ποτέ αντιστατικό σακουλάκι! και έχω αγοράσει πάρα πολλές :hehe:

Απο την άλλη η μητρική δεν πρέπει να έχει δακτυλιές γιατί η συσκευασία τους γίνεται με ειδικά γάντια, οπως επίσης η απουσία της ζελατινας στο chipset μαρτυράει οτι έχει χρησιμοποιηθεί.

Μια που μου είχε τύχει έτσι ηταν used και είχε profil σωσμένα και εννοείται την έστειλα πίσω, άσχετα που δούλευε! Πληρώνω για καινούριο και θέλω να είμαι ο πρώτος που θα την δουλέψει!!

It's up to you man :)

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Καμία rog series μητρική απο όσες έχω αγοράσει δεν είχε ποτέ αντιστατικό σακουλάκι! και έχω αγοράσει πάρα πολλές :hehe:

Απο την άλλη η μητρική δεν πρέπει να έχει δακτυλιές γιατί η συσκευασία τους γίνεται με ειδικά γάντια, οπως επίσης η απουσία της ζελατινας στο chipset μαρτυράει οτι έχει χρησιμοποιηθεί.

Μια που μου είχε τύχει έτσι ηταν used και είχε profil σωσμένα και εννοείται την έστειλα πίσω, άσχετα που δούλευε! Πληρώνω για καινούριο και θέλω να είμαι ο πρώτος που θα την δουλέψει!!

It's up to you man :)

Ό,τι έγραψες ήταν ακριβώς οι σκέψεις μου μόλις την άνοιξα. Αποφάσισα δε, πως θα γίνει το πειραματόζωό μου, δοκιμάζοντας ρεύματα/timings και ότι μπορεί να δώσει το υπερπλήρες BIOS της. Εξάλλου από τη μέρα που τη πήρα, την λειτουργώ χύμα πάνω στο γραφείο με ένα armaflex από κάτω! :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καμία rog series μητρική απο όσες έχω αγοράσει δεν είχε ποτέ αντιστατικό σακουλάκι! και έχω αγοράσει πάρα πολλές :hehe:

Εγω δεν εχω αγορασει πολλες αλλα εχουν περασει αρκετες απο τα χερια μου και μπορω να επιβεβαιωσω αυτο που λεει ο Μορτης.

Btw, και η δικια μου δεν ηρθε με αντιστατικο σακουλακι, μολις τσεκασα το κουτι της.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now