barfastic

Τι αγορασα προσφατα

Recommended Posts

Και η asrock πολύ καλή. Άστους να λένε!

Μια χαρά είναι η Asrock και πιο μπροστά σε σχέση με άλλες εταιρείες απλά αυτός που είναι υπεύθυνος για το design και τα heatsinks έχει πολύ κακό γούστο.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η Asrock και πιο μπροστά σε σχέση με άλλες εταιρείες απλά αυτός που είναι υπεύθυνος για το design και τα heatsinks έχει πολύ κακό γούστο.

Δεν ξέρω αν από αυτό που έγραψα βγαίνει άλλο νόημα, αλλά γουστάρω asrock, και το design μια χαρά είναι, το μόνο που θα άλλαζα είναι το κόκκινο!

/Send from my MI 2S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν από αυτό που έγραψα βγαίνει άλλο νόημα, αλλά γουστάρω asrock, και το design μια χαρά είναι, το μόνο που θα άλλαζα είναι το κόκκινο!

/Send from my MI 2S using Tapatalk

Εκεί που θα είναι χωμένο, δεν θα το βλέπει άνθρωπος οπότε who cares.

Άσε που η EVGA x99, ήταν για τα πανηγύρια. Ούτε M.2 της προκοπής δεν είχε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν από αυτό που έγραψα βγαίνει άλλο νόημα, αλλά γουστάρω asrock, και το design μια χαρά είναι, το μόνο που θα άλλαζα είναι το κόκκινο!

/Send from my MI 2S using Tapatalk

Το έγραψα γιατί συμφωνώ μαζί σου. Απλά δε μου αρέσουν οι γαλάζιες heatsinks.

Link to comment
Share on other sites

Άχου ένα μικρούλι HTPCάκι - σε χαμηλή ανάλυση θα παίζει και κανένα παιχνιδάκι βρε :hehe:

Μεγειές man, ένα και ένα τα parts και ωραία ψύκτρα. Ρύθμισέ την σωστά (pwm) και θα εκπλαγείς από το πόσο χαμηλά παίζει χωρίς clicks κτλ...!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Απλά...θέλω να μου δείξεις τώρα τι αμάξι έχεις για κάθε μέρα και τι για βόλτες :hehe:

Εκεί νομίζω έχουν έλκηθρα και μετράνε τη δύναμη όχι με άλογα αλλά με ταράνδους :hehe:

Link to comment
Share on other sites

omg οταν ειδα το 750 και το evga νομιζα οτι ητανε καμια nvidia 750

εκλεισα αμεσως τον firefox και ολα τα tabs χωρις πλακα

ειπα "f34k this im out" :hehe:

μετα καταλαβα οτι ηταν τροφοδοτικο :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ο σπόρος στήθηκε...

730-albums470-picture36913.jpg

730-albums470-picture36914.jpg

και σήμερα δοκιμάζω να τον ζμπρώξω λίγο...

Για την ώρα linpack AVX στα 4.2 με 1.2 και 74 βαθμούς κελσίου... αν είναι σταθερός θα αρχίσω να κατεβάζω τάση...

Το κορυφαίο/γελοίο του πράγματος...

κατανάλωση σε idle όλου του συστήματος μαζί με την 46αρα τηλεόραση... 185Watt

κατανάλωση σε linpack όλου του συστήματος μαζί με την τηλεόραση... 345Watt...

xaxaxaxaxaxaxaxa

Link to comment
Share on other sites

γιατί? τι θέμα λες να υπάρχει; βασικά τα 4.2 είναι το ψυχολογικό τείχος που έχω βάλει για την CPU... για τώρα και μετά από 1.5 ώρα linpack την παλεύει άνετα... άρα θα πέσω μόνο σε τάση και τέλος...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ασταθειας έλεγα αλλα βλεπω οτι μιλας για 1.5 ωρα linx οπότε my arguement is invalid! :P Αν δεν την έβγαζε εκεί (4.2G @1.2) τότε μιλάμε για 1.3x Volt για 4.5G και εκεί θα είχε και throttling. Just random stuff όμως μιας και δε σε ενδιαφέρει να πας τόσο ψηλα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι υδρόψυξη, μισές δουλειές θα κάνουμε; :shifty:

Γιατί στο review machine που έστησα (άσχετα αν δεν το χρησιμοποίησα ποτέ) που έβαλα την Seidon 280, το μετάνιωσα πικρά. Πολύς θόρυβος και από τους ανεμιστήρες και από την αντλία. Εκνευριστικό...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now