barfastic

Τι αγορασα προσφατα

Recommended Posts

Αυτό εδώ ειναι: Mi Power Bank 16000mAh - Mi Singapore

Τώρα αν αυτά που λέει ειναι πράγματικα δεν ξέρω!

Πάντως με εχει σώσει παρά πολλές φορές και σε ταξίδια ειναι ότι πρέπει αλλα ειναι βαρύ για να το έχεις σε τσαντάκι.

Sent from my iPhone 6S 

λιγο πιο κατω γραφει

"10000 mAh actual output "

Link to comment
Share on other sites

λιγο πιο κατω γραφει

"10000 mAh actual output "

Δεν έχω ασχοληθεί ποσό ειναι.

Είχα μείνει στον τίτλο που έλεγε 16000

Την δουλειά μου την κανει αξιοπρεπώς πάντως!

Sent from my iPhone 6S 

Link to comment
Share on other sites

16000 κινεζικα γκιγκαβατωρια?

εχω δει κατι τετοια τρελα

ξερεις περισσοτερα πχ τι μπαταριες εχει μεσα? (συνηθως εχουνε 18650)

Τέτοιες μπαταρίες έχουν μέσα

NKON | Sanyo NCR18650GA 3.6V 3500 mAh - 18650 formaat

NKON | Sanyo NCR18650GA 3.6V 3500 mAh - 18650 formaat

Τώρα τα available mah είναι λιγότερα αλλά δεν θυμάμαι γιατί. Αύριο που θα ρωτήσω αυτόν που ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Ο Νικος θέλει να το βάζει μέσα στο τσαντάκι και να βγαίνει έξω απο ότι κατάλαβα!

Βρε στη τσάντα μου χωράνε όλα αυτά μαζί άνετα είναι αρκετά μεγάλη! Εμένα με νοιάζει να μπαίνει στη τσέπη, δεν θέλω να σκέφτομαι ότι είναι μεγάλο κ βαρύ! Το μεγάλο γουστάρει για ταξίδια για πιο καθημερινά πράγματα το μικρό είναι ότι πρέπει! Έχω και ένα sony 2000mah!!

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες μπαταρίες έχουν μέσα

NKON | Sanyo NCR18650GA 3.6V 3500 mAh - 18650 formaat

NKON | Sanyo NCR18650GA 3.6V 3500 mAh - 18650 formaat

Τώρα τα available mah είναι λιγότερα αλλά δεν θυμάμαι γιατί. Αύριο που θα ρωτήσω αυτόν που ξέρει.

υπαρχουνε οργανα για αυτες τις μετρησεις

http://www.amazon.com/Original-Lipro-Digital-Balance-Charger/dp/B006TT49O4

εχω την εντυπωση οτι οι καλες μπαταριες ειναι ακριβως οτι γραφουν με ενα φυσιολογικο ρυθμο αποφορτισης (απο το datasheet)

ο eev εχει αρκετα βιντεακια πανω στο θεμα

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουνε οργανα για αυτες τις μετρησεις

Amazon.com: 100% Original IMAX B6 Lipro Digital Balance Charger: Toys & Games

εχω την εντυπωση οτι οι καλες μπαταριες ειναι ακριβως οτι γραφουν με ενα φυσιολογικο ρυθμο αποφορτισης (απο το datasheet)

ο eev εχει αρκετα βιντεακια πανω στο θεμα

Εδώ το δοκιμάζουν το 10000mah.

Xiaomi Mi Powerbank 10,000mAh VS Asus Zenpower 10050mAh: The Definitive Head-to-head

Once you remove the internals from the aluminum shell for both products, youʼll see that both powerbanks use 3 pcs of SANYO 3350mAh rechargeable batteries, model number NCR18650BE.

Αυτές τις μπαταρίες έχει μάλλον,

Sanyo NCR18650BF 3350mAh - 18650 format

Τώρα για την χωρητικότητα που είναι διαθέσιμη, ποτέ δεν ξεφορτίζεται 100% η μπαταρία οπότε χάνεις κάτι από εκεί και επειδή γίνεται και μετατροπή στα 5V για την φόρτιση του κινητού χάνεται κάτι και εκεί. Επίσης όταν τραβάς 1 ή 2A δεν μπορείς να πάρεις όλη την χωρητικότητα ή κάτι τέτοιο, μου είπαν.

:)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ το δοκιμάζουν το 10000mah.

Xiaomi Mi Powerbank 10,000mAh VS Asus Zenpower 10050mAh: The Definitive Head-to-head

Αυτές τις μπαταρίες έχει μάλλον,

Sanyo NCR18650BF 3350mAh - 18650 format

Τώρα για την χωρητικότητα που είναι διαθέσιμη, ποτέ δεν ξεφορτίζεται 100% η μπαταρία οπότε χάνεις κάτι από εκεί και επειδή γίνεται και μετατροπή στα 5V για την φόρτιση του κινητού χάνεται κάτι και εκεί. Επίσης όταν τραβάς 1 ή 2A δεν μπορείς να πάρεις όλη την χωρητικότητα ή κάτι τέτοιο, μου είπαν.

:)

Οι περιπτωσεις αποφορτισης με 1/2/κτλ αμπερ δινονται στο spec sheet της καθε σοβαρης μπαταριας, και τα mah με εκεινες τις τασεις επισης.

Το conversion efficiency λεει οτι ειναι 96%. τα μαθηματικα δεν βγαινουν. το 10.000 δεν ειναι το 96% απο το 16.000.

η μεθοδολογια στο λινκ με το review ειναι νηπιαγωγειου και κατω

Edited by Yoshi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now