barfastic

Τι αγορασα προσφατα

Recommended Posts

link: http://www.ebay.com/itm/262649877925?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=561557820602&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Φωτεινοτητα λιγο παραπανω απο μια κλασσικη οικονομιας 9W. Την εβαλα στο γκαραζ για να μην χρειαζεται διακοπτη. Εντοπιζει κινηση μονο οταν φτασεις κοντα της, σε καμια περιπτωση δεν ειναι 180μοιρες ο αισθητηρας.

2017-02-08 13.34.32.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σάββατο σήμερα κάναμε λίγα ψώνια...

 

Κολλητηρι

USB hub

Set καλώδια usb σε Micro USB

Adruino pro micro

Ποτενσιομετρο συρόμενο 10Κ

Χαλκοσωληνα 1/2" και ένα ρακορ ekwb  για δοκιμή. 

 

20170211_161223.thumb.jpg.9674a8b7956119bbec8cf056a3d20160.jpg

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να βγαλω φωτο αλλα πηρα εναν Samsung 850 EVO 500Gb για δευτερο σκληρο (δηλαδη οτι δεν μπαινει στο C).Αντικατεστησε εναν WD Velociraptor 6ετιας ο οποιος ακομα φυσαει για HDD.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι καλός στην περιγραφή, λοιπόν απο εικόνα στα κανάλια της digea ειδικά σε τόσες μεγάλες ιντζες φαίνονται οι ατέλειες, απο default η TV εχει 100% φωτεινότητα και αντίθεση, έπρεπε να τα ρίξω λίγο για να φέρω την εικόνα σε ικανοποιητικό επίπεδο.

Οι αρετές της φυσικά ξεδιπλώνονται σε 4k, εκεί σου πέφτει το σαγόνι στο πάτωμα απο την ποιότητα, φυσικά δεν ειχα καμία ταινία σε 4k αλλά κατέβασα κανα 2 demo.

Λίγο το μενού με παιδεψε μέχρι να το συνηθίσω, δεν θα το έλεγα και το πιο εύκολο μενού που έχω δουλέψει, σε σύγκριση με  το μενού της 40αρας samsung που έχω μου φάνηκε πιο δύσκολο.

Οι ιντσες τελικά συνηθίζονται πολύ εύκολα, απο 40" σε 55" πάθαμε πλάκα με την γυναίκα μου την πρώτη μέρα, αλλά αμέσως την συνηθίσαμε με αποτέλεσμα απο την επομενη κι ολας να μη μας φαίνεται ο όγκος. 

Σε wifi δεν την έχω συνδέσει ακόμα, απ ότι είδα έχει και firefox μέσα. 

Θέλω κάποια στιγμή τώρα να συνδέσω και το pc να δω τι παίζει, αν και η 290 θα κλάσει μέντες σε 4k. :hehe:

IMG_20170224_125222.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Trabakoulas  Αθήνα είσαι αγορίνα ?
Αν γουστάρεις τον επόμενο μήνα που θα έχω ελεύθερο χρόνο να έρθω να σου κάνω ένα calibration ( free ) να κρατήσω και τις μετρήσεις που θέλω για την βάση δεδομένων που κάνω αν θες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ZENFONE 2 ZE551ML από τους κινέζους του  Gearbest!
Αν και το μοντέλο των 4 γιγαβάητ έχει των επεξεργαστή των 1.8 δις. κύκλων!
Ελληνικη τιμή  όχι κάτω από 280 ευρωπουλα το πήρα 128 το συγκεκριμένο έχει 120 και το μοντέλο με τον z3580 2.3 gHz στα 32 γιγαβαητ εσωτερικής μνήμης έχει 135! 
Δεν κολλάει για κανένα λόγο (μέχρι στιγμης με νορμαλ χρήση) και το βασικότερο οτι οι 2 SIM είναι dual active! (πήρα τηλέφωνο απο το ένα νούμερο στο άλλο και θα δοκιμάσω να μιλάω στο ένα και να πάρω τηλέφωνο απο το σταθερο στο άλλο)
 

20170301_120542.jpg

Edited by nekro
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now