Recommended Posts

Στους samsung evo 840 όσοι τους έχετε έχετε κάνει firmware update μεσα απο λειτουργικό ή τον συνδέστε εξωτερικά;

Τι προτείνεται;

Μέσω του Samsung Magician software είναι η καλύτερη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του Samsung Magician software είναι η καλύτερη διαδικασία.

Μέσω αυτής της εφαρμογής θα κανω update. Απλά, το ερώτημα μου ειναι το εξής: αν μπορω να του κανω ενημέρωση συνδέοντας τον σε μια εξωτερική θήκη χωρίς να του βάλω τιποτα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω αυτής της εφαρμογής θα κανω update. Απλά, το ερώτημα μου ειναι το εξής: αν μπορω να του κανω ενημέρωση συνδέοντας τον σε μια εξωτερική θήκη χωρίς να του βάλω τιποτα πριν.

Οχι δεν μπορεις. Πρεπει να ειναι συνδεδεμενος σε sata θυρα.

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung Data Migration Software ειναι άλλο πράγμα;

Το Data migration software είναι για να μεταφέρεις το λειτουργικό σου από τον παλιό σου SSD/HDD στο νέο Samsung SSD.

Link to comment
Share on other sites

εχω 56gb ελευθερα.. δν μπορω να καταλαβω τι φταιει..

μηπως παιζει ρολο που εχω κ δευτερο σκληρο ? αλλα ειναι παλιος σατα 2

Χλωμό, αλλά αν δεν είναι boot μπορείς να τον αποσυνδεσεις και να ξαναπροσπαθησεις

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14182]FarmaS[/MENTION] Είναι επειδή έχεις AMD σύστημα και τον driver της AMD. Αφαίρεσέ τον και δοκίμασε πάλι. Η Samsung λέει πως έχει γενικά θέματα ο driver της AMD και προτείνει αυτόν της ms.

Δες εδώ . Έχει σχετικές οδηγίες. :T:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μπορείτε να μου προτείνεται κάποιο πρόγραμμα για να κάνω bootable το sub stick για να περάσω το Samsung performance restoration ISO στον evo 840? χρησιμοποιώ hackintosh.

Προσπάθησα μέσω Windows με το πρόγραμμα Rufus αλλά όταν ξεκινάω τον υπολογιστή δε διαβάζει το sub.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μπορείτε να μου προτείνεται κάποιο πρόγραμμα για να κάνω bootable το sub stick για να περάσω το Samsung performance restoration ISO στον evo 840? χρησιμοποιώ hackintosh.

Προσπάθησα μέσω Windows με το πρόγραμμα Rufus αλλά όταν ξεκινάω τον υπολογιστή δε διαβάζει το sub.

Κάνε scroll down εδώ: Samsung SSD Downloads | Samsung SSD US

μέχρι να βρείς το Samsung SSD 840 EVO Performance Restoration Software.

Λέει πως έχει "Dos version for MAC, Linux users", τα δοκίμασες αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now