Kriskapsis

Linux & Windows

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα!Θα ηθελα την βοηθεια σας!Θελω να εχω στον υπολογιστη μου 2 λογισμικα.Θελω κ τα Windows και τα Linux.Απο οτι εμαθα πρεπει να χωρισω τον σκληρο μου σε 2.Δεν ξερω πως γινεται!Θελω να μου πειτε πως θα σπασω τον σκληρο μου κ πως θα εχω 2 λογισμικα!Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Οχι κανε ομως πρωτα ενα back up τα αρχεια σου απο το win7 και μετα προχωρα.Λειτουργουν τελειως ξεχωριστα και σε ρωταει στην αρχη ποιο θελεις απλα αν εχει win7 64b να βαλεις και ubuntu 64b και αντιστοιχα για την 32β

Link to comment
Share on other sites

Θα το κανω αυριο αν ειναι κ θα σου πω αποτελεσματα

Πρωτα κανω install το Wubi και μετα βαζω τα ubuntu?

Πρεπει πρωτα να εγκαταστησω τα ubuntu και μετα να τρεξω το Wubi?

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε αυτο εδω που λεει get the installer μετα στην επομενη σελιδα σου λεει να πληρωσεις για καποα χαρακτηριστικα πατα κατω αριστερα not now take me to the download και τρεξε το αρχειο wubi.exe το κατεβαζει μονο του

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε αυτο εδω που λεει get the installer μετα στην επομενη σελιδα σου λεει να πληρωσεις για καποα χαρακτηριστικα πατα κατω αριστερα not now take me to the download και τρεξε το αρχειο wubi.exe το κατεβαζει μονο του

Καλησπερα!Το εκανα τελικα και 1ον δεν μπορω να παιξω games στα ubuntu!Εκανα install ενα game της ubuntu και δεν εχει επιλογη play

Link to comment
Share on other sites

Επισης εχω και ενα αλλο προβλημα!Ωρες ωρες αλλοιωνονται τα εικονιδια κ τα γραμματα απο κατω γινονται γραμμες!αμα μπορεις να με βοηθησεις σε αυτο..Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

System / Administration / Hardware Drivers

υπάρχει κανένας available εκεί;

επίσης ποια κάρτα γραφικών έχεις;

Τα παιχνίδια τα βρίσκεις στο Applications / Games

από εκεί τα ανοίγεις και παίζεις

Link to comment
Share on other sites

τι καρτα γραφικων εχεις αν εχεις nvidia κανε αυτο αν εχεις ati-amd αυτο. Για την nvidia αυτο εχω κανει μιας και εχω nvidia καρτα για την ατι δεν ειμαι σιγουρος για τον οδηγο που σου δινω ποιο πανω δεν το εχω δοκιμασει.

Για το παιχνιδι που λες ποιο εχεις παει να παιξεις?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now