Samaritan

Πρόβλημα με το ratio σε private tracker

Recommended Posts

Καλησπέρα. Έχω ένα προβληματάκι με το mytog.net. Ότι κατεβάζω, το seedάρω αλλά το παράξενο είναι ότι το ratio συνεχίζει να πέφτει. Πριν το format ήμουν οκ, αλλά μετά συνεχίζει να πέφτει, αν και δεν νομίζω πως φταίει αυτό. Το θέμα λοιπόν είναι πως να το ανεβάσω, αφού (πιστεύω) πως κάνω τα πάντα σωστά. Κατεβάζω το πολύ 3 "φρέσκα" (με πολλούς leachers και seedars δηλαδή) αρχεία, τα seedάρω μια εβδομάδα κτλ. Από 5.00 περίπου πήγε 1.70 και συνεχίζει! Ξέρει κανείς τι να κάνω; :/

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε χρυσά m8...και φρόντισε να είναι φρέσκα τα torrents για να πέσουν πολλοί και να δώσεις αρκετά. Τα υπόλοιπα θα γίνουν μόνα τους :)

Αυτά που έχουν πολλούς leachers ή seeders;

Link to comment
Share on other sites

OK. Μακάρι να αρχίζει να ανεβαίνει. Δηλαδή εγώ τώρα πρέπει να κατεβάζω και να seedάρω αρχεία που δεν θέλω, αλλά είμαι αναγκασμένος να το κάνω για να κατεβάζω αυτά που θέλω; :/

Link to comment
Share on other sites

OK. Μακάρι να αρχίζει να ανεβαίνει. Δηλαδή εγώ τώρα πρέπει να κατεβάζω και να seedάρω αρχεία που δεν θέλω, αλλά είμαι αναγκασμένος να το κάνω για να κατεβάζω αυτά που θέλω; :/

όχι ακριβώς, το mytog, έχει σαν κανόνα το 1/1/ Αυτό προσπαθώ να κάνω και εγώ όταν κατεβάζω από private tracker. Αυτό που με παραξενεύεστε με την περίπτωση σου είναι ότι όπως είπες και παραπάνω, κατεβάζεις λιγότερα από ότι ανεβάζεις άρα το ratio θα έπρεπε να ανεβαίνει.

Μην δίνεις πολύ σημασία στο ratio ρε, και να μην τρελαίνεσαι, αφού είσαι πάνω από το 1.0 Ratio np...

Link to comment
Share on other sites

κανε reset το passkey και άλλαξε κωδικούς πιθανόν να έχουν βρει το passskey σου και να σου τρώνε το ratio γίνετε αν σου τραβήξουν ένα torrent λινκ στείλε ένα πμ σε ένα admin να σου αλλάξει το passkey γιατί δεν βρήκα πως μπορείς να το κάνεις reset

Link to comment
Share on other sites

κανε reset το passkey και άλλαξε κωδικούς πιθανόν να έχουν βρει το passskey σου και να σου τρώνε το ratio γίνετε αν σου τραβήξουν ένα torrent λινκ στείλε ένα πμ σε ένα admin να σου αλλάξει το passkey γιατί δεν βρήκα πως μπορείς να το κάνεις reset

Μάλλον είναι αυτό. Ξέρει κανείς να μου δώσει ένα link στο οποίο να έχει όλο το staff να στείλω μήνυμα; Δεν βρίσκω πουθενά.

EDIT: Να στείλω μήνυμα στο Help Desk;

Link to comment
Share on other sites

τζάμπα ανησυχείς. είπες πως είχες ratio 5 το οποίο σημαίνει μέχρι εκείνη τη στιγμή είχες ανεβάσε 5πλάσιο όγκο αρχείων απο αυτόν που είχες κατεβάσει . για να ανέβει το ratio αυτο θα πρέπει κάθε φορά που κατεβάζεις εναν όγκο αρχείων να ανεβάζεις μεγαλύτερο απο το 5πλάσιο αυτού. για παραδειγμα κατεβάζεις ενα αρχειο matroska σημερα μεγέθους 2gb. αν ανεβάσεις 2.5gb τότε το ratio σου θα πέσει. θα πρεπει να ανεβάσεις πάνω απο 10gb για να ανέβει.

οπως είπε κ ο p_under@ αφου το ratio σου είναι μεγαλύτερο του 1.00 κ αφού seedάρεις περισσότερο απ'ότι κατεβάζεις εισαι ΟΚ ;)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε και τους bonus points που έχεις καθώς μπορούν να σου δώσουν από 1 εως 5 gb upload τα οποία προσμετρούνται στο συνολικό σου upload ή αλλίως δοκιμάσε το ratio fix ( 1 προς 1 ratio, σε torrent που δεν έχεις ανεβάσει όσο κατέβασες ) πάλι με χρήση bonus points

Link to comment
Share on other sites

Thanks για τις συμβουλές. Έχω και άλλη μια απορία.

Στο utorrent τις μπάρες των κατεβασμένων αρχείων τις έχει κόκκινες (λέει "τροφοδοσία"). Τι σημαίνει ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Σόρυ για το ανέβασμα του ποστ, αλλά μήπως έχει κάποιος invite για το greek-team? Είναι το παλιό mytog. Είχα πολλά χρόνια λογαριασμό αλλά δεν έμπαινα και με έσβησαν. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now