monographix

Ποιο laptop 17" ~ 600 ?

Recommended Posts

Ψαχνω για ενα Laptop με ποιοτικο monitor 17" , αξιοπρεπη CPU & VGA, ( Photo editing / graphic design, λιγο Gaming )

Mεχρι στιγμης εχω καταληξει σε HP G7-2001ev & ενα μεταχειρο σε αριστη κατασταση Acer Aspire 7750G-52454G50Mnkk που ειναι σε πολυ καλη τιμη.

Μεταχειρο Dell ή Vaio που ακουω οτι εχουν τα καλυτερ Panel δεν θα με πειραζε αλλα που να το βρω?

Του Acer με προβληματιζει η ποιοτητα της οθονης, μαλλον θα ειναι μαπα ? Του ΗP η οθονη θα συγκρινεται με ας πουμε Dell ?

Μου συστήνουν πολυ τα Asus, και βλεπω εξω υπαρχει στα 600 ? το R700DE-TY021V που φαινεται να μου κανει, και παλι ομως δεν ξερω για τις οθονες τους και επισης απο που το αγοραζεις αυτο ... (υπαρχουν Online ευρωπαικα καταστηματα με καλες τιμες που στελνουν στην ελλαδα?)

Summary:

- Καλης ποιοτητας 17" panel

- αποδοση CPU ~ i5-2410 / 2450

- VGA ~ Radeon 7670 / 6650

- Τιμη ~ 600 ?

θεση για δευτερο εσωτερικο δισκο θα ηταν ευπροσδεκτο extra ...

Ευχαριστω

Νίκος

:time:...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει μηπως κανεις? ή τουλαχιστο μην παρω το HP με την ΥΠΟΨΙΑ οτι εχει καλυτερη οθονη απο το Acer και μου βγει η οθονη ιδιας ποιοτητας με του Acer εχοντας πληρωσει 150 ευρω περισσοτερα

Link to comment
Share on other sites

Όταν λές οθόνη καλή εννοέις στα χρώμματα? Στην ανάλυση? Σε τι?

Σίγουρα μην πάρεις με Glare οθόνη γιατί γυαλίζει πολύ άμα βαράει φως απο πίσω!

Δεν υπάρχουν σε κανα Κωτσόβολο/Πλάισιο κάπου αλλού ανοιχτά να πας να τα δείς απο κοντά?

Link to comment
Share on other sites

χώρια από οθόνες για πρόσεξε λίγο καλύτερα τα χαρακτηριστικά τους

πχ Hp HP G7-2001ev έχει i3 2350M cpu και όχι i5 που αναφέρεις

όπως και το ASUS φοράει τον AMD A8-4500M που είναι υποδεέστερος από i3 και σε παραπλήσιες επιδόσεις με Intel Pentium B series επεξεργαστές

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now