caution

Adata Premier 8GBx2 1600MHz Review: Όταν τα 640kb δεν είναι πλέον αρκετά!

Recommended Posts

Πραγματικά ενδιαφέρον kit. Θυμάμαι που παλιά τα 16 GB ακούγονταν και κόστιζαν υπερβολικά. Και όμως, ήρθε η στιγμή που έγιναν και αυτά αρκετά προσιτά στο καταναλωτικό κοινό.

Τάσο congrats m8 :T: one more στο ενεργητικό σου :)

Link to comment
Share on other sites

bravo monsieur Tasos :bravo::bravo::bravo:

πάνε οι εποχές που η ram ήταν απλησιαστη

από την άλλη, θυμάμαι παλιά που ήταν πανάκριβα να πας από τα 128MB στα 512ΜΒ και όποιος είχε νομίζαμε πως διαθέτει υπερυπολογιστή

Edited by aRkA$
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά :)

Και ναι, τα πάντα είναι συνάρτηση της τιμής Galio, και η βαθμολογία δόθηκε με βάση τιμές στην Ευρώπη την στιγμή που γράφονταν το review. Αυτή την στιγμή στην Ελλάδα τις βλέπω μόνο σε ένα retailer και αυτό σε όχι και τόσο θελκτική τιμή, πράγμα όμως που νομίζω ότι θα αλλάξει προσεχώς.

Link to comment
Share on other sites

ναι ιδια ειναι elpida chipακια

Επίσης ιδια ειναι της kingston value ram 1333

Πηρα απο cosmodata 32Gb με 140 ευρω (μου εκαναν εκπτωση καλυτερη απο το web)

ΔΙΟΡΘΩΣΗ : τα δικα μου ειναι 1333 οχι 1600 αλλα δεν εβρισκα και βαριομουν να περιμενω με παραγγελια. Εξαλλου δεν θα δω και διαφορα στην πραξη.

Παντως μου εκανε εντυπωση που ενω οι μνημες μου ηταν σφραγισμενες και ηταν προφανες οτι ΔΕΝ ειχα ανοιχτει γιατι θα εσπαγε μια ταινια, τα ποδαρακια ειχαν σημαδι που σημαινει οτι ειχαν φορεθει σε σλοτ τουλαχιστον μια φορα...Να ανησυχω;

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει και εγώ kingston grey series, που ενώ ανοίχτηκαν μπροστά μου, είχαν δαγκωμένα pins. Μάλλον θα γίνεται κάποιος έλεγχος σε κάποια/όλα τα dimm, οπότε δεν έχεις να ανησυχείς για κάτι. Επίσης δεν έχει να ανησυχείς για RAM πλέον :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι μνήμες δοκιμάζονται και οι κάπως καλύτερες κάνουν και burn-in επάνω σε συστήματα πριν πουληθούν, οπότε λογικό να έχουν ακόμα και σφραγγισμένες σημάδια στα pin τους :T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now