Recommended Posts

Κάποιες προτάσεις πάλι.

Τα 3 Bioshock με ?9 (-85%).

Franchise - Bioshock

Προσφορά στο Farcry 4 στα ?20 (-50%).

Franchise - Farcry

Left 4 Dead 2 στα ?2,8 (-80%) για να παίζετε 4 άτομα μαζί.

Save 80% on Left 4 Dead 2 on Steam

Terraria με ?3,4 (-66%) αλλά έχει φτάσει και (-75%) κατά καιρούς.

Save 66% on Terraria on Steam

3DMark στα ?5 (-80%), για να τρέχετε benchmarks για την κάρτα γραφικών. :P

Save 80% on 3DMark on Steam

Bastion με ?2,75 (-75%).

Save 75% on Bastion on Steam

Deus Ex: Human Revolution - Director's Cut, κλασσικό παιχνίδι με ?5 (-75%).

Save 75% on Deus Ex: Human Revolution - Director's Cut on Steam

La-Mulana, δύσκολο side scroller με ?3 (-80%).

Save 80% on La-Mulana on Steam

Τα 2 τελευταία Wolfenstein με ?7,5(-85%) και ?10 (-50%).

Save 85% on Wolfenstein: The New Order on Steam

Save 50% on Wolfenstein: The Old Blood on Steam

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το Off Topic Hijack αλλά μπροώ να πάρω όλο τον φάκελο με τα Steam Games μου και άμα κάνω format να τον ξαναπεράσω στην νέα εγκατάσταση για να μην χρειαστεί να τα ξανακατεβάσω?

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το Off Topic Hijack αλλά μπροώ να πάρω όλο τον φάκελο με τα Steam Games μου και άμα κάνω format να τον ξαναπεράσω στην νέα εγκατάσταση για να μην χρειαστεί να τα ξανακατεβάσω?

Νομίζω γίνεται αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ.

Using the Steam Backup Feature

Moving a Steam Installation and Games

How To Back Up and Restore Steam Games

:read:

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνε backup τον φάκελο steamapps που βρίσκετε μέσα στον φάκελο του Steam.

Κάνεις εγκατάσταση το Steam στο καινούργιο σύστημα, κάνε login και άσε το steam να κάνει update, μετά copy paste τον φάκελο steamapps μέσα στον φάκελο steam εκεί που το εγκατέστησες.

Μετά κάνε και ένα “Verify Integrity of the game” σε κάθε game και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Hotline Miami με ?2,12 ή μήπως ?2,5 (-75%) ; Όπως και να έχει ένα ωραίο βίαιο παιχνίδι.

Save 75% on Hotline Miami on Steam

Gunpoint με ?1,75 (-75%). Παιχνίδι μυστηρίου και σκέψης που δεν έχει όμως σχέση με όπλα. :P

Save 75% on Gunpoint on Steam

Cthulhu Saves the World με ?0,33 (-83%) και δεν είναι αριθμητικό λάθος. Ποιος δεν θα ήθελε να ελέγχει τον Cthulhu σε ένα παιχνίδι. Ψάξτε ανάμεσα στα μαξιλάρια στον καναπέ σας για ψηλά και αγοράστε το. :P

Save 83% on Cthulhu Saves the World on Steam

Link to comment
Share on other sites

(Να επιβεβαιώσω και γώ τα παιδιά στα πόστ #28 + #29 για τον τρόπο του backup) :P

Έψαξα ανάμεσα στα μαξιλάρια αλλά δε βρήκα κάτι. Από πότε έχεις να καθαρίσεις το δωμάτιό σου [MENTION=4651]Nickzzz[/MENTION] :hehe:

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

Μέτριες οι προσφόρες στο steam winter sales. Λίγο πολύ, οτι έχει προταθεί πιο παλιά ισχύει και τώρα.

:)

η αλήθεια είναι αυτή που είπες. δεν βλέπεις και κάτι διαφορετικό από τα τελευταία sales που έγιναν.

πάντως απο αρκετά παιχνίδια δεν περίμενα τέτοιες τιμουλες (gta v - witcher 3)! και πάλι καλά είναι...

Edited by ChameZX
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως με μια καινούργια κάρτα debit πειραιώς που έχω το request money για το paypal δεν λειτουργεί. Το κόλπο είναι ότι στέλνεις σε ένα δεύτερο e-mail σου request money για services από το paypal σου και στο e-mail link που θα σου έρθει στο δευτερεύον e-mail πατάς pay with card αντι λογαριασμό paypal και βάζεις στοιχεία κάρτας κανονικά. Δεν ξέρω τι παίζει γενικά, αλλά συνεχίζει να είναι τραγελαφική η χώρα μας...

Link to comment
Share on other sites

Για τους λάτρεις του Total War (@venisk):

https://www.humblebundle.com/store/promo/totalwar/

Όσοι δε γνωρίζουν, το Humble Bundle δίνει το μεγαλύτερο ποσοστό των χρημάτων σε φιλανθρωπικούς σκοπούς, τους οποίους διαλέγει ο χρήστης στο checkout.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει παιχνίδι στρατηγικής αντίστοιχό του!!!! Όπως κάνει ο [MENTION=376]gdp77[/MENTION] με τα linux κάνω εγώ με το total war :hehe:

Εμένα όμως με νοιάζει το γραφικό περιβάλλον και οι τεράστιες διορθώσεις του παιχνιδιού σε σχέση με το παρελθόν, έτσι παίζω μόνο το τελευταίο!

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο πιθανότατα θα το έχεις, όμως είναι καλή ευκαιρία για κάποιον να τα βάλει στη συλλογή του, ή κάποιος να έρθει σε επαφή με το παιχνίδι που δεν το γνωρίζει.

Μην ξεχνάς, ότι λόγω της πολυπλοκότητας που έχει, έχει και πολλά bugs, για τα οποία συνήθως ο "θείος" δε θα σου δώσει updates ;)

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα την πρώτη μέρα, εννοείτε αυτό, το 90% των χρημάτων που έχουν πέσει στο pc μου είναι για να παίζει πένα το total war, όταν πήρα την 4k οθόνη είχα απογοητευτεί από τα frame drops, όμως μετά από 2-3 μήνες έκανε updates το παιχνίδι αλλάξαν και οι drivers και τώρα παίζει πένα κ είμαι πολύ χαρούμενος γι αυτό! Μιλάω για μάχη με 15 χιλιάδες στρατό κάτω :)

Χωρίς τα updates σε τέτοιας κλίμακας παιχνίδι είσαι απλά χαμένος από χέρι, δεν έχει σημασία αν παίζεις με 750ti ή 980ti!!

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Έχει παίξει κανείς το galactic civilizations 3; Μου αρέσουν τα strategy και 4x (έχω ήδη λιώσει αρκετά το sins of a solar empire), αλλά δεν έχω και χρόνο να πιαστώ με νέο game. Είναι όμως σε προσφορά και σκέφτομαι να το πάρω και να το ξεκινήσω όταν βρω χρόνο. Any thoughts;

BTW Total War: Attila 9,99 :)

Link to comment
Share on other sites

Για 2 μέρες λένε (από πότε μετράει δεν ξέρω) δωρεάν τα παρακάτω παιχνίδια.

Jet Set Radio, Golden Axe, Hell Yeah! Wrath of the Dead Rabbit

Make War Not Love 3 - Prize 1 (no cost) on Steam

Λέγεται οτι θα υπάρξει και

μέρος 2 με τα Binary Domain, Streets of Rage 2, Condemned: Criminal Origins

και

μέρος 3 με τα Gunstar Heroes, Renegade Ops, Viking: Battle for Asgard

:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now