venisk

The VDSL Official Thread

Recommended Posts

Εγώ έχασα τον ενθουσιασμό μου με το bandwidth όταν κατάλαβα ότι υπάρχει cap και στις οπτικές. Και είναι βαλμένο όχι από εταιρίες αλλά από το κ@#!&λη τον Heisenberg!

Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλά αυτό το cap μου δηλητηρίασε τον παιδιάστικο ενθουσιασμό μου... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους μετά απο 10 χρονια συμβίωσης με 4mbps, στο νεο σπίτι εχω αυτό :D

πετάω λεμε...πετάω :hehe:

3337922199.png

Σκέψου... μετά από πολλά χρόνια συμβίωσης με ADSL2 στην Ελλάδα, στο νέο σπίτι έχω αυτό:

730-albums185-picture19373.png

Και σε ώρα λειτουργίας...

730-albums185-picture19372.jpg

Καμιά φορά γίνομαι κακός, το ξέρω.

Συγγνώμη για το off topic, δεν είναι VDSL η γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

ζαχο να σου πω να μου κατεβάσεις κάτι ταινίες 1080 να τις βάλεις σε ένα δίσκο και να τον στείλεις πακέτο ? πιο γρήγορα θα μου έρθει αποτι να τις κατεβάσω :hehe:

Link to comment
Share on other sites

FTTH είναι. Οπτική ίνα στο σπίτι. Το UTP καλώδιο έχω συνδέσει από το πριζάκι στο router και τέλος.

δεν ηταν να ερθουν και εδω οι οπτικες ινες? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Speedtest.net by Ookla - My Results Ερώτηση γιατί είμαι άσχετος : Γιατί ότι έχει να κάνει με ασύρματο είτε λέγετε κινητό είτε tablet ακόμα και το λαπτοπ φτάνει μέχρι 30mbps στα speedtest?

Το router σου ή το κινητό/tablet/laptop σου φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Το router σου ή το κινητό/tablet/laptop σου φταίει.

Και στο προηγούμενο σπίτι 60 είχα και έπιανα πάλι 30 όποτε λέω θα έχει limit το wireless στα 30. Όχι ότι με καίει από απλή περιέργεια ρώτησα θα κοιτάξω τα settings αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπηρξε τετοια εποχη. Ισως οταν ηταν γυμνασιο αλλα απο οσο εχω συζητησει με συμμαθητες του και με την αδερφη του, ουτε τοτε.

:/

Link to comment
Share on other sites

Μα και όταν είχα πάλι έπαιζα. Η φάση είναι ότι Ευρώπη θα έχω ping. Μπορούμε να συναντηθούμε κάπου στην μέση αλλά η μέση είναι το Ιράκ - Ιράν κι εκεί δεν πιστεύω να έχουν κανέναν server γιατί τον ζουν στην πραγματικότητα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now