Astalavista

3η Δοκιμασία HwBox XMAS Contest 2012: Search for the answer - 06/12/2012

Recommended Posts

Καλωσορίσατε στην 3η Δοκιμασία του HwBox XMas Contest 2012! Πήρατε εύκολα τις δυο πρώτες συμμετοχές, και τώρα που ζεσταθήκατε, ήρθε η ώρα να ανεβάσουμε ελαφρώς τον πήχη! Ε τι λέτε; Τι νομίζατε, θα ήταν τόσο εύκολο;;; :D

Ζητάμε λοιπόν την απάντηση στην εξής απλή ερώτηση:

Ποιες ήταν οι πρώτες μητρικές της Gigabyte που υποστήριζαν την τεχνολογία Ultra Durable 3;

Κοινώς, ζητάμε να πείτε ποια ήταν τα πρώτα μοντέλα μητρικών από την Gigabyte που ενσωμάτωσαν την τεχνολογία Ultra Durable 3. Η απάντηση μπορεί να κρύβεται εντός του φόρουμ, μπορεί και εκτός...

Στείλτε μας την απάντησή σας στο hwboxgr@gmail.com τίτλο το όνομα της δοκιμασίας και φροντίστε να συμπεριλάβετε και το Nickname (όνομα χρήστη) που έχετε στο HwBox ώστε να σημειώσουμε την συμμετοχή σας!

Η δοκιμασία λήγει στις 6 Δεκεμβρίου, ώρα 23:59. Έχετε ένα ολόκληρο -σχεδόν :hehe:- 24ωρο στην διάθεσή σας για να μας απαντήσετε!

Be aware:

Μετράει μόνο το πρώτο email, γι' αυτό πριν το στείλετε να είστε σίγουροι!

Όποιος δεν βάζει nickname στο email του, αυτομάτως είναι εκτός, ακόμα και αν έχει απαντήσει σωστά !

Το παρόν thread θα κλειδωθεί μέχρι τη λήξη της δοκιμασίας, καθώς καταδικάζουμε τα φαινόμενα αντιγραφής! Θα ανοίξει και πάλι για να σας ανακοινώσουμε την απάντηση καθώς και τα ονόματα όσων απάντησαν σωστά και κέρδισαν την συμμετοχή.

Οτιδήποτε ερωτήσεις έχετε, γράψτε τις στο thread του διαγωνισμού ώστε να τις δουν και οι υπόλοιποι, μιας και αυτό εδώ θα κλειδωθεί.

Καλή επιτυχία!

46150bcfb90a5704.png

.

Edited by Astalavista
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :D Η 3η Δοκιμασία μόλις τελείωσε. Ξεκίνησε ήδη η 4η Δοκιμασία - http://www.hwbox.gr/hwbox-xmas-contest-2012/19215-4i-dokimasia-hwbox-xmas-contest-2012-my-name-intel-not-07-12-2012-a.html :D:T:

Σε λιγάκι θα ποστάρω την σωστή απάντηση για να μην σας κρατάω σε αγωνία. Ανοίγω το thread για να τα πείτε :P

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που θεωρούσαμε ότι η συγκεκριμένη δοκιμασία ήταν αρκετά εύκολη, λάβαμε ουκ ολίγες λάθος απαντήσεις :P

Γράφοντας απλά "first ultra durable 3 motherboards" στο google, ένα από τα πρώτα links ήταν αυτό του techpowerup: Gigabyte Unveils Ultra Durable 3 Motherboard Technology | techPowerUp

Άρα λοιπόν η σωστή απάντηση είναι:

GA-EP45-UD3P

GA-EP43-UD3

GA-EP43C-UD3

GA-EP45-UD3R

GA-EP43-UD3R

GA-EP45T-UD3P

GA-EP45-UD3

GA-EP45C-UD3R

GA-EP45T-UD3R

GA-EP43-UD3P

GA-EP45C-UD3

GA-EP45T-UD3LR

Η απάντηση υπήρχε φυσικά και μες στα HwBox Forums. Γράφοντας στο Search "Gigabyte Ultra Durable 3" και πηγαίνοντας στην τελευταία σελίδα, βλέπουμε ότι ο Duder είχε ανεβάσει είδηση 3 μέρες μετά την επίσημη κυκλοφορία τους: http://www.hwbox.gr/news-motherboards/2400-gigabyte-ultra-durable-3-motherboard-technology.html

Όσοι απάντησαν ότι είναι μοντέλα με X58 chipset, δυστυχώς παραμένουν εκτός. To ίδιο ισχύει και για όσους αναφέρθηκαν σε Gigabyte AMD μητρικές με 790 chipset. Πολύ απλά επειδή κυκλοφόρησαν τον Ιανουάριο του 2009, ενώ οι πρώτες Intel Ultra Durable 3, κυκλοφόρησαν στις 23 Σεπτεμβρίου του 2008.

Προσοχή λοιπόν και πάνω απ' όλα μην βιάζεστε να απαντάτε. Έχει πολλές ακόμα δοκιμασίες ο διαγωνισμός :T:

Link to comment
Share on other sites

George εγω ειχα σωστη απαντηση αλλα για Subject στο εμαιλ ειχα βαλει την ερωτηση και οχι των τιτλο γιατι δεν ημουν σιγουρος ποιο απο τα δυο να βαλω!στην 4η το λεει παλι καλα αλλιως παλι την ερωτηση θα ειχα βαλει!!

Link to comment
Share on other sites

no probs ρει, θα σας βρούμε όλους :)

Τώρα στην 4η Δοκιμασία έχω βάλει ότι πρέπει να έχετε συγκεκριμένο τίτλο. Αυτό είναι κυρίως για μεγαλύτερη ευκολία δικιά μας :)

Link to comment
Share on other sites

Ουφ, επιτέλους ηρέμισα!

Απο το hwbox.gr είχα βρεί την απάντηση, απλά δεν ήμουν σίγουρος για την αξιοπιστία του site. :P

Τώρα όμως που είδα πως είναι έγκυρο και δίνει σωστές πληροφορίες, θα το εμπιστεύομαι συχνότερα!

Χαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

Με αναζήτηση στο google βγαίνει και το review του hwbox! απλά δεν είναι στην πρώτη θέση...

Τα review του hwbox είναι θεϊκά και προπαντός αξιόπιστα!

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που θεωρούσαμε ότι η συγκεκριμένη δοκιμασία ήταν αρκετά εύκολη, λάβαμε ουκ ολίγες λάθος απαντήσεις :P

Γράφοντας απλά "first ultra durable 3 motherboards" στο google, ένα από τα πρώτα links ήταν αυτό του techpowerup: Gigabyte Unveils Ultra Durable 3 Motherboard Technology | techPowerUp

Άρα λοιπόν η σωστή απάντηση είναι:

GA-EP45-UD3P

GA-EP43-UD3

GA-EP43C-UD3

GA-EP45-UD3R

GA-EP43-UD3R

GA-EP45T-UD3P

GA-EP45-UD3

GA-EP45C-UD3R

GA-EP45T-UD3R

GA-EP43-UD3P

GA-EP45C-UD3

GA-EP45T-UD3LR

Προσοχή λοιπόν και πάνω απ' όλα μην βιάζεστε να απαντάτε. Έχει πολλές ακόμα δοκιμασίες ο διαγωνισμός :T:

George, αυτό νομίζω ήταν μια ανακοίνωση απλά απο την Gigabyte που την δημοσίευσαν όλοι τότε, τέλη Σεμπτέμβρη του 2008...

Κυκλοφόρησαν ποτέ οι μητρικές με Ρ43?

Δεν υπάρχουν καν στο site της Gigabyte...

Μόνο η GA-EΡ43-UD3L υπάρχει η οποία δεν είναι στην παραπάνω λίστα...

Αν δεν κυκλοφόρησαν ποτέ μπορούμε να πούμε ότι ήταν οι πρώτες;

Στο μήνυμα μου τα γράφω πιο αναλυτικά...

Can you check & revert please?

Μπορεί και να κάνω πάλι λάθος βέβαια :read:

Link to comment
Share on other sites

Όλοι εσείς οι 86 τα είχατε σωστά!

n0str0

yanni

dtasos777

Dr_Nikiforos

Pantelisimo

papajim

Johnkerveri

dimosxania

Kriskapsis

ratattack

aeroengine

bv13

DManos

trelosae

x2mas

penny_w

dora.dk

Hodad

NOP$TRIM

VAGGM

stefanos1992

Haloed

pmakr

markadoros

Pastelidis.n.s.

Firekiller

venisk

Thinlizzy

restinpeace

KostasX

paularas

jim_papa

zografosb

mofori

perik

stratarg

kimon_ma

kino37

honda22

jimmy81

JEK

Mars

subzero

varachio

alkibiadhs

Anonymous

Insertcoin

Greekyyy

sstav

AGEORGE2500

ctassios

antnatal

skel13

p55

Acrob

JimXXX

wifferson

costasx13

akislxt

JackSparrow21

Nickolaos

gska

Cuore_Sportivo

MrCatt

stroumfitos

Vehus

The One

lupus_mortis

Billys

blade_

kavatzas23

Demac

Stavrius13

Timoleros

braindead

hhchain

v_p

Tsene

jadas

kostasa1

AgentCain

mairh

Galio

digi98

wolfgr

KChris

ksot

Εάν σας έλειπε έστω και ένα δεν είστε στην λίστα!

Εάν είχατε λάθη δεν είστε στην λίστα!

Εάν είχατε παραπάνω, όπως και πέρυσι είστε στην λίστα!

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Δεν επαρκούν δηλαδή τα μοντέλα που δηλώνει η ίδια η Gigabyte στο site της ως Ultra Durable 3 . Είναι 12 τα μοντέλα και όχι 9.

λέιπουν τα p43. τα x58 κυκλοφόρησαν πιο μετά.

Όσον αφορά το microsite της Giga, μάλλον έχει να κάνει με την ημέρα που το έφτιαξε.

Το ίδιο και τα μοντέλα που αναφέρει πιο πάνω ο Varachio.

Κάποια μπορεί να έχουν αφαιρεθεί και κάποια να έχουν προστεθει!

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση μου περιελάμβανε 5 από τα 12 μοντέλα που αναθέσατε παραπάνω ως απάντηση.

Παρόλα αυτά δεν με βάλατε σε αυτούς που κέρδισαν συμμετοχή.

Ο λόγος που δεν έβαλα και τα 12 μοντέλα είναι διότι όλα βασίζονται στα ίδια chip EP45 και EP43 και δεν θεώρησα απαραίτητο να τα βάλω όλα. Ούτως ή άλλως και η ερώτηση δεν ήταν τόσο σαφής ως προς το τι εννοούσατε πρώτες μητρικές. Θα μπορούσε και 1 mobo ως απάντηση να ήταν αρκετή! :P

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

λέιπουν τα p43. τα x58 κυκλοφόρησαν πιο μετά.

Όσον αφορά το microsite της Giga, μάλλον έχει να κάνει με την ημέρα που το έφτιαξε.

Το ίδιο και τα μοντέλα που αναφέρει πιο πάνω ο Varachio.

Κάποια μπορεί να έχουν αφαιρεθεί και κάποια να έχουν προστεθει!

Η ένσταση μου είναι για το ποια πηγή θεωρείται η πλέον έγκυρη. Το microsite της ίδιας της Giga ή μια είδηση του Techpowerup. Τις X58 δεν τις συμπεριέλαβα ούτως ή άλλως.

Την απάντηση μου την έδωσες :)

Όσον αφορά το microsite της Giga, μάλλον έχει να κάνει με την ημέρα που το έφτιαξε.

Τεσπα δεν έχει σημασία απλά είδα το post του Varachio και με βάση αυτό πόσταρα.

Link to comment
Share on other sites

@skipper

H είδηση αυτή καθε αυτή ήταν ανακοίνωση της ίδιας της Gigabyte και όχι του techpowerup ή οποιοδήποτε άλλου τεχνολογικού site που προώθησε την είδηση με καθυστέρηση 2-3 ημερών... δεν έχω το link τώρα αλλα το βρήκα μπροστά μου ψάχνοντας... Πρώτο site που φαίνεται να το είπε είναι το TweekTown... & 2-3 μέρες μετά το ανακοινώνουν όλοι οι άλλοι όπως και το hwbox...

Η ίδια η Gigabyte αμφισβητεί τον εαυτό της σε αυτή την περίπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση μου περιελάμβανε 5 από τα 12 μοντέλα που αναθέσατε παραπάνω ως απάντηση.

Παρόλα αυτά δεν με βάλατε σε αυτούς που κέρδισαν συμμετοχή.

Ο λόγος που δεν έβαλα και τα 12 μοντέλα είναι διότι όλα βασίζονται στα ίδια chip EP45 και EP43 και δεν θεώρησα απαραίτητο να τα βάλω όλα. Ούτως ή άλλως και η ερώτηση δεν ήταν τόσο σαφής ως προς το τι εννοούσατε πρώτες μητρικές. Θα μπορούσε και 1 mobo ως απάντηση να ήταν αρκετή! :P

Ευχαριστώ

Με λιγότερα απ'ότι θέλουμε χάνεις...με περισσότερα απ'ότι θέλουμε εάν είναι μέσα και τα σωστά κερδίζεις!

Δεν έγινε και τίποτα όμως! Υπάρχουν άλλες 24 ερωτήσεις, μερικές δίνουν διπλές συμμετοχές! ;)

Η ένσταση μου είναι για το ποια πηγή θεωρείται η πλέον έγκυρη. Το microsite της ίδιας της Giga ή μια είδηση του Techpowerup. Τις X58 δεν τις συμπεριέλαβα ούτως ή άλλως.

Την απάντηση μου την έδωσες :)

Τεσπα δεν έχει σημασία απλά είδα το post του Varachio και με βάση αυτό πόσταρα.

;) Απάντησε και ο Varachio σε αυτό που ρωτάς!

Γορίλα δεν είμαι στην λίστα και είχα στείλει το μαιλ...!

edit.....

no nickname... fuck.. xD

Κρίμα John! και το έχουμε γράψει μονο 238746239853746403 φορές αλλά το ξέχασες :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now