Diasgod

Samsung S27a950d 120Hz vs Dell U2713hm vs Dell U2711 vs Asus Pb278q

Recommended Posts

Εχω στην κατοχη μου 2 Χ 7970 συνολικης μνημης 6gb ddr 5 σε crossfire mode. Με το υπαρχων monitor στις 24'' με αναλυση 1920Χ1080 τα frames σε ολα περιπου τα παιχνιδια ''κλειδωνουν'' στα 60. Για αυτο σκεφτομαι την αναβαθμιση. Το monitor αυτο ειναι overkill για τις 2 αυτες καρτες. Εχω διαβασει οτι το monitor της Samsung και 3D ειναι αλλα και στα 120hz δουλευει και τα frames στο BF3 για παραδειγμα φτανουν στα 90 με 120. Τα υπολοιπα monitors εκτος απο υψηλοτερες αναλυσεις χαμηλη καταναλωση ενεργειας μεγαλες γωνιες θεασης δουλευουν στα 60hz. Τα monitors με αναλυσεις 2560 Χ 1440 στα 120hz ποτε θα κυκλοφορησουν αν ειναι να περιμενω κανα 2 μηνες. Καλο το Yakamasi Catleap 2b extreme αλλα ποιος και εγγυαται και τι αν υπαρξει προβλημα?

Επομενως οταν θελω να κανω χρηση 90% games και αλλο ενα 10% office editting web blu-ray movies τι θα πρεπει να επιλεξω?

Γνωμες.......

Link to comment
Share on other sites

Θεέ...ώ Θεέ μου..όνομα και όχι πράμα εισαι εσύ!

Γιατι ανοίγεις συνέχεια νέα θέμματα ωρε για τι ίδιο πράγμα?

Και μέσα στο δικό σου θέμα να συνεχίσεις το παλιό όλοι θα το δουν!

Και εγώ σε θέμα μου ξεκίνησα να συζητάω για Router και κατέληξα να μιλάω για VDSL :P

Ότι έχεις 7970 σε CF πλέον το έχουνε μάθει ακόμαι και οι πέτρες.

Και το βασικό, πάλι δεν το άνοιξες στις οθόνες και το πέταξες μέσα στην Αναβάθμιση!

Κάνω transfer!

Άποψη μου, όσο περιμένεις τόσο ότι νέο θα κυκλοφορέι θα σε κάνει να περιμένεις.

Διάλεξε μια καλή τώρα και πάρε και αλλάζεις σε 3 χρόνια πάλι και μου χαρίζεις την παλιά

που θα αγοράσεις αύριο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Βασιλη σβησε αυτο thread με τις λιγοτερα post......φιλε μαλλον θα παρω την Samsung Α950 27'' 1920x1080 120HZ για να δω κανα παραπανω frame με τα ιερα τερατα που εχω εγκατεστημενα. Τι λες?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now