katsu

Tomb Raider: Νέο trailer του πολυαναμενόμενου reboot!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Tomb Raider: Νέο trailer του πολυαναμενόμενου reboot!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/461506901b447bd9.png[/NEWS_IMG]Από τις πιο χαρακτηριστικές γυναικείες παρουσίες στο χώρο του gaming, αποτελεί σίγουρα η πασίγνωστη αρχαιολόγος Lara Croft. Η σειρά Tomb Raider, έκανε την εμφάνισή της το 1996 όπου γνωρίσαμε για πρώτη φορά τη δυναμική femme fatale. Όμως ο τίτλος του Tomb Raider δεν θα έμενε για πολύ μόνο στις οθόνες του σπιτιού μας, αλλά πήρε μια μικρή στροφή και στα comics αλλά και στη μεγάλη οθόνη. Παρ' όλα αυτά, μετά την άνοδο έπρεπε να ακολουθήσει και η πτώση.

Από το 1996 μέχρι και το 2003 η ανάπτυξη του game γινόταν από την Core Design και ένας νέος τίτλος κυκλοφορούσε κάθε χρόνο. Όμως, καθώς αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να επιφέρει μεγάλη πίεση στους δημιουργούς, αποφάσισαν ότι ο χρόνος της Lara πλέον τελείωσε και στο τέταρτο sequel βλέπουμε την πρωταγωνίστρια να πεθαίνει, ενώ ακολουθείται από το Chronicles που περιλαμβάνει flashback από τις περιπέτειές της. Τελικά ένα έκτο sequel ακολούθησε με τίτλο Angel of Darkness που ανέστησε την ηρωίδα αλλά με βαρύ τίμημα, καθώς απέτυχε να προσεγγίσει τους gamers, ενώ ήταν και το τελευταίο της εταιρίας. Τα ινία της σειράς έλαβε στη συνέχεια η Crystal Dynamics και το 2006 παρουσίασε το πρώτο δικό της Tomb Raider με τίτλο Legend, το οποίο ακολούθησε το Anniversary και τέλος το Underworld που έκλεισε αυτή την τριλογία.

Αυτό μας φέρνει στο παρόν, όπου πλέον περιμένουμε την κυκλοφορία του πολυσυζητημένου reboot με τίτλο απλά: Tomb Raider. Το game θα επικεντρώνεται στο ξεκίνημα της Lara και θα λειτουργεί ως prequel. Μέχρι τώρα γνωρίζουμε μόνο ότι η συνολική διάρκεια του game θα είναι 12 με 15 ώρες και ότι η Lara δεν θα μπορεί να κολυμπήσει, σύμφωνα με post στο twitter του Karl Stewart της Crystal Dynamics. Όμως ένα ολοκαίνουριο trailer ήρθε να ρίξει λίγο φως στα ερωτήματα που περικλείουν το game.

To Tomb Raider πρόκειται να κυκλοφορήσει το Μάρτιο του 2013.

<div style="background-color:#000000;width:968px;"><div style="padding:4px;"><iframe src="http://media.mtvnservices.com/embed/mgid:arc:video:gametrailers.com:8d1b80a2-e76c-49d4-bf18-ad50b484866e" width="960" height="540" frameborder="0"></iframe><p style="text-align:left;background-color:#FFFFFF;padding:4px;margin-top:4px;margin-bottom:0px;font-family:Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;"><b><a href="http://www.gametrailers.com/games/5oa9gx/tomb-raider">Tomb Raider</a></b></p></div></div>

Edited by katsu
Link to comment
Share on other sites

Update 28/12/2012

Δυστυχώς ή ευτυχώς η νέα μόδα που κυκλοφορεί στην βιομηχανία των video games έρχεται και στο reboot του Tomb Raider. Και ναι, φυσικά και αναφέρομαι στο Multiplayer. Η είδηση, σύμφωνα με το Polygon, έρχεται από ένα tweet του Official Xbox Magazine, σύμφωνα με το οποίο θα αποκαλύπτονται όλες οι λεπτομέρειες του multiplayer στο τεύχος του Φεβρουαρίου, το οποίο θα είναι από αύριο διαθέσιμο για τους subscribers και από τις 8 Ιανουαρίου στα περίπτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να δω το "cheat" που πατούσες στο πρώτο tomb raider και έπαιζες με την lara γυμνή :hehe:

Τι παγκόσμια urbanιε Θεέ μου :hehe: :hehe: :hehe:

Δεν παλεύεσαι :hehe:

Να φανταστώ ότι ήσουν από τους πρώτους που δοκίμασαν και το Hot Coffee Mod στο GTA San Andreas; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να δω το "cheat" που πατούσες στο πρώτο tomb raider και έπαιζες με την lara γυμνή :hehe:

Τι παγκόσμια urbanιε Θεέ μου :hehe: :hehe: :hehe:

Been there....αλλά τράβηξα μια photo για εσένα μόλις τώρα γιατί έχω το αυθεντικό δισκάκι στον τοίχο μου κολλημένο :P

550df3174c378c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Been there....αλλά τράβηξα μια photo για εσένα μόλις τώρα γιατί έχω το αυθεντικό δισκάκι στον τοίχο μου κολλημένο :P

550df3174c378c.jpg

χαχααχαχαχαχααχχαχα :hehe::hehe::hehe: τι μου θύμισες

test2n.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ γι αυτο τα αυθεντικα cd εχουν τρυπα στη μεση. !!!

Ηξερα για τα πειρατικα οτι την εχουν για να μπορει ο πειρατης να τα πιανει με τον γάτζο.

Αλλα για τα αυθεντικά δεν μπορούσα με τιποτα να καταλαβω, μέχρι που ειδα τη φωτο .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now