Astalavista

13η Δοκιμασία HwBox XMAS Contest 2012: Μετρώντας... - 18/12/2012

Recommended Posts

Δευτέρα κάτι έχω, την Τρίτη δεν αντέχω.... Η Τρίτη είναι η ημέρα για αριθμητική. Σήμερα θα μάθετε να μετράτε μέχρι το... :

Θέλουμε να βρείτε και να μετρήσετε το σύνολο των ειδήσεων που έχει ανεβάσει ο aRkA$ από την αρχή της καριέρας του ως newsposter.

Η απάντηση που θα θεωρηθεί σωστή είναι απλά ο αριθμός των συνολικών ειδήσεων που έχει ανεβάσει ο aRkA$ στο hwbox, μέχρι και την στιγμή που αναρτήθηκε το παρόν post. Μην βιαστείτε να απαντήσετε.

Στείλτε την απάντησή σας στο hwboxgr@gmail.com. Tο email εκτός από την απάντηση, πρέπει να συμπεριλαμβάνει και το nickname (όνομα χρήστη) που έχετε στο HwBox. Ο τίτλος (subject) του email να είναι ο εξής

13η Δοκιμασία HwBox XMAS Contest 2012: Μετρώντας... - 18/12/2012

H δοκιμασία λήγει σε ένα 24ώρο από τώρα, οπότε έχετε αρκετό χρόνο στην διάθεσή σας για να μας απαντήσετε.

Beware!

Μετράει μόνο το πρώτο email, γι' αυτό πριν το στείλετε να είστε σίγουροι!

Όποιος δεν βάζει nickname στο email του, αυτομάτως είναι εκτός, ακόμα και αν έχει απαντήσει σωστά!

Ξέρετε ότι επικροτούμε την συνεργασία και μπορείτε ελεύθερα να ανακοινώνετε την απάντηση στις ερωτήσεις.....ΝΟΤ!!!!! Το παρόν thread θα κλειδωθεί μέχρι την λήξη της διαδικασίας σε 24 ώρες από τώρα! Προσοχή στο τι λέτε, κινδυνεύετε με τιμωρία!

Οτιδήποτε ερωτήσεις έχετε, γράψτε τις στο thread του διαγωνισμού ώστε να τις δουν και οι υπόλοιποι, μιας και αυτό θα κλειδωθεί.

Καλή επιτυχία!

46150bcfb90a5704.png

.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πόσες ειδήσεις έχει ανεβάσει είναι η ερώτηση..πως στο καλό βρίσκεται νούμερα παραπάνω από τον αριθμό των θεμάτων γενικά που έχει ανοίξει? Τι στο καλό δεν καταλαβαίνω..

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και εδώ περιμένουμε ο Γιώργος να κάνει την εμφάνιση του για να δώσει την σωστή απάντηση.

Έχω την εντύπωση πάντως πως έιναι λίγο πάνω από τις 600 (χωρίς να το έχω ψάξει όμως και χωρίς να βάζω το χέρι την στην φωτιά)

Μέχρι τότε, απολάυστε την φωτoγραφία του :D

chubby_Kung_Fu_Spiderman_558885.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η αναζήτηση σε περιορίζει μέχρι 500 , εγώ το πήγα ανα κατηγορία στα news και μετά τα άθροισα 606 βρήκα ,μπορεί να είμαι και λάθος το έκανα βιαστικά.

^ LOL

Link to comment
Share on other sites

Η αναζήτηση σε περιορίζει μέχρι 500 , εγώ το πήγα ανα κατηγορία στα news και μετά τα άθροισα 606 βρήκα ,μπορεί να είμαι και λάθος το έκανα βιαστικά.

Ναι, αυτό ήταν η παγίδα :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα βγαλω το φιδι απο την τρυπα? Λοιπον, οταν καταλαβα τον μηχανισμο του search ηταν πολυ ευκολο. ολα τα θεματα που εχει ξεκινησει ο arka$, σε κατηγορια news, με χρηση υποκατηγοριων και κανεις 2 search, 1) απο 6 μηνες και μετα και 1) απο 6 μηνες και πριν. Ετσι εχεις 2 αποτελεσματα που δεν υπερβαινουν τα 500 εκαστο και ειναι σωστα.

Link to comment
Share on other sites

ρεπαιδια εγω μετρουσα στα νεα σε καθε σελιδα ποσα θεματα εχει ανοιξει ο αρκας και τα πρσθεσα μεταξυ τους ανα υποφορουμ και συνολικα καθε σελιδα μετρουσα 3 φορες πριν σημειωσω

Link to comment
Share on other sites

ρεπαιδια εγω μετρουσα στα νεα σε καθε σελιδα ποσα θεματα εχει ανοιξει ο αρκας και τα πρσθεσα μεταξυ τους ανα υποφορουμ και συνολικα καθε σελιδα μετρουσα 3 φορες πριν σημειωσω

Και έβγαλες 621! Σωστός!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά και οι 2 λάθος έχετε κάνει. :)...

Είναι πολύ απλό να δει κάποιος πόσα thread έχουν ανοιχτεί στο News forum. Σε 20 δευτερόλεπτα γίνεται, κι αυτό επειδή έχει 15 δευτερόλεπτα καθυστέρηση μεταξύ 2 search. Αλλά αφήστε τα παιδιά να κάνουν την δουλειά τους και όταν η ασφάλεια τελικά φτάσει στα χνάρια του George, τότε θα ανακριθεί και θα τα ξεράσει όλα...

Link to comment
Share on other sites

:hehe::hehe::hehe:

Δεν ξέρω γιατί τόσο πολύ αλλά με έχουν πιάσει τα γέλια με αυτήν την ερώτηση....

Κανείς δεν ξέρει ακριβώς κι όλοι μας είμαστε κάπου πάνω απο τα 600...

Εγω πάντως 621 τα έβγαλα γιατρέ...

Αλλα και να μην είναι τόσα για χαρά! Τόσο που γελάω σήμερα, χαλάλι!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now