Slaughter

Εταιρία παροχης Internet?

Recommended Posts

Δε νομίζω να γίνεται. Άλλωστε ποιός ο λόγος να πληρώνεις διπλά πάγια και μονάδες?

Η μείνει στον πΟΤΕ επειδή (και καλά) είναι πιό αξιόπιστος, ή πήγαινε σε άλλον επειδή είναι πιό φθηνός.

όσο για το ts το κάνουν στις 24άρες και σε ώρες αιχμής.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους μετα απο καθυστεριση μου διεκοψαν την συνδεση μου απο την Vivodi..

ειμαι ετοιμος να παω να ανοιξω Conn-x Talk 24αρα...

Αξιζει να παω Forthnet..? ακουγονται συνεχεια οτι τρωει dc..κατι που δεν μου αρεσει...

Θελω να εχω μια αξιοπιστια...μενω στο Περιστερι και υπαρχει μαγαζι της forthnet λιγο πιο πανω απο το σπιτι μου..και δεν θελω να γινω μονιμος πελατης εαν τρωω dc..

Επισης υπαρχει ιδιοκτητο της Forthnet στο Περιστερι...

τι προτεινετε ? :(

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό μπορεί να μου απαντήσει κανείς?

Πέρα από τη διαφωνία για το ποιός είναι καλύτερος, εγώ στον ΟΤΕ δεν είδα κάποιο traffic shapping, κάθε μέρα και όλη μέρα κατεβάζω με 200 KB/sec πάνω κάτω και έχω και ιντερνετ. Μπορεί να φταεί που η γραμμή μου είναι μική, 2 mbps :confused:

Ναι ρε κανονικοτατα.....Εγω εχω 24Mbps Forthnet(δηλαδη στα 6Mbps φτανω αλλα λεμε τωρα) και τηλεφωνο απο τον ΟΤΕ....

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από Vivodi πήγα στον OTE και λυτρώθηκα.

Γιατί να με νοιάζει ποίος τρώει τα πρόστυμμα αν εγώ δεν έχω πρόβλημα.

Όποιος νομίζει ότι μπορεί να στήσει μαγαζί με τα εργαλεία του άλλου, πλανάτε πλάνην οικτράν.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή και εσύ είσαι ανάμεσα στην Forthnet και τον πΟΤΕ? Κάποια άλλη δεν σκέφτεσαι? Γιατί διεκoπσες την Vivodi?

Διεκοψα την Vivodi διοτι οταν ειχα προβλημα δεν ηξεραν τι να κανουν...μεχρι που μετα απο ταλαιπορια με εστειλαν στον ''τεχνικο'' και βρηκαμε λυση...

επισης δεν ηθελα να κανω καποια αναβαθμηση στην Vivodi διοτι το 1mbps το πληρωνα 22 ευρω τον μηνα..ελεος..

Ειμαι αναμεσα στην Forthnet και στον ΟΤΕ ναι...διοτι απο αυτους εχω ακουσει τα καλυτερα...αλλα αυριο παω για Conn-x οπως και να ειναι...:D

Link to comment
Share on other sites

Διεκοψα την Vivodi διοτι οταν ειχα προβλημα δεν ηξεραν τι να κανουν...μεχρι που μετα απο ταλαιπορια με εστειλαν στον ''τεχνικο'' και βρηκαμε λυση...

επισης δεν ηθελα να κανω καποια αναβαθμηση στην Vivodi διοτι το 1mbps το πληρωνα 22 ευρω τον μηνα..ελεος..

Ειμαι αναμεσα στην Forthnet και στον ΟΤΕ ναι...διοτι απο αυτους εχω ακουσει τα καλυτερα...αλλα αυριο παω για Conn-x οπως και να ειναι...:D

Μάλλον και εγώ στον Οτε τελικά θα μείνω απλά θα ανεβάσουμε την ταχύτητα. Ο λόγος ? γιατί μια φορά πήγα στο σπίτι ενός φίλου για να "surfaroume" και είχε forthnet και έφαγε dc, μπορεί να ήταν τυχαίο αλλά εμένα αυτό με γλύτωσε από πολλά κατά την αποψή μου! :crack:

Link to comment
Share on other sites

Εκανα συνδεση την Παρασκευη για 24αρα Conn-X..και μου ειπαν οτι Δευτερα-Τριτη θα μπορω να κανω εγκαταστασεις και να εχω ενεργοποιημενη συνδεση στο Internet..

Τα συμπερασματα δικα σας..

Φιλικα:dot:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όσο δίνουν κάποιοι χρήματα στον πΟΤΕ, συνεχίζει να τρομοκρατεί τους υπόλοιπους, γιατί περί τρομοκρατίας πρόκειται.

100% μαζί σου

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now