George_o/c

18η Δοκιμασία HwBox XMAS Contest 2012: The tweak master - 24/12/2012

Recommended Posts

Φαντάζομαι όλοι γνωρίζετε τον Aristidis. Ο Άρης, γνωστός στην overclocking community με το ψευδώνυμο Tweak Master, μας έχει εκπροσωπήσει ουκ ολίγες φορές σε παγκόσμιους διαγωνισμούς. Τα αποτελέσματά του, ειδικά στο SuperPi και το 3DMark2001 SE έχουν πάντα τρομερό efficiency. Καταλαβαίνετε που το πάμε; Όχι; Για να δούμε την σημερινή ερώτηση.

Στα πόσα MHz έπαιξε SuperPi 32M ο πρώτος 2600Κ του Aristidis με αερόψυξη στις πρώτες δοκιμές που έκανε;

Η απάντηση θα πρέπει να είναι του στυλ 4200MHz και να συνοδεύεται από το link που βρήκατε την απάντηση.

Στείλτε την απάντησή σας στο hwboxgr@gmail.com. Tο email εκτός από την απάντηση, πρέπει να συμπεριλαμβάνει και το nickname (όνομα χρήστη) που έχετε στο HwBox. Ο τίτλος (subject) του email να είναι ο εξής

18η Δοκιμασία HwBox XMAS Contest 2012: The tweak master - 24/12/2012

H δοκιμασία λήγει σε ένα 24ώρο από τώρα, οπότε έχετε αρκετό χρόνο στην διάθεσή σας για να μας απαντήσετε.

Beware!

Μετράει μόνο το πρώτο email, γι' αυτό πριν το στείλετε να είστε σίγουροι!

Όποιος δεν βάζει nickname στο email του, αυτομάτως είναι εκτός, ακόμα και αν έχει απαντήσει σωστά!

Το παρόν thead θα κλειδωθεί μέχρι τη λήξη της δοκιμασίας, γιατί όπως καταλάβατε είμαστε αυστηροί με όσους αντιγράφουν χι χι χι. Θα ανοίξει και πάλι αύριο για να σας ανακοινώσουμε την απάντηση καθώς και τα ονόματα όσων κέρδισαν συμμετοχή.

Οτιδήποτε ερωτήσεις έχετε, γράψτε τις στο thread του διαγωνισμού ώστε να τις δουν και οι υπόλοιποι, μιας και αυτό θα κλειδωθεί.

Καλή επιτυχία!

46150bcfb90a5704.png

.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Και οι σωστές απαντήσεις :D

Gr_God

stefanos1992

n0str0

<<haris>>

vaggm

Jek

sstav

yanni

NOP$TRIM

AgentCain

varachio

Cuore_Sportivo

giantdi

Lionheart

OrfeasGR

ratattack

KostasX

Crone

markadoros

trelosae

Conbok

priest

The One

evouta

JackSparrow21

restinpeace

jadas

dora.dk

papajim

Mars

johnkerveri

honda22

blade_

mmanos238

arxo

mofori

stefanos1992

ksot

Thinlizzy

digi98

chrichry

Tsene

jimmy81

astrovasilis

Bafta

KChris

bv13

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Πιτριρίκο άσε τα κόλπα σου! Κάνε τα στον Jason καλύτερα που περνάνε εκει :P

Εάν διαβάσεις την ερώτηση του θέμματος και το πρώτο ποστ του Άρη το λέει ξεκάθαρα! :D

Ψιτ αγαπουλα...δεν μιλαω για κολπα.αλλωστε δεν ειμαι.ο μονος που εστειλα 5500..και ο διαγωνισμος λεει ξεκαθαρα..Στα ποσα mhz εβγαζε pi ο πρωτος 2600k του αρη στις πρωτες δοκιμες του.ΑΡΑ απο το ιδιο thread με το σωστο ο 2600κ ΒΓΑΖΕΙ ΠΙ ΣΤΑ 5500!αλλιως να ελεγες στα ποσα mhz εβγαλε για ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ πι ο 2600κ του αρη. και αλλο στις πρωτες δοκιμες του..οπου ειναι και στα 5500.

Αρα ολες οι απαντησεις 5487-5500 πρεπει να θεωριθουν σωστες λογω λαθος της αναλυσης της ερωτησης!

Και ξερεις πολυ καλα..πως χ@στηκα για μια ερωτηση...εδω δεν εχω απαντησει καν σε αλλες.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ψιτ αγαπουλα...δεν μιλαω για κολπα.αλλωστε δεν ειμαι.ο μονος που εστειλα 5500..και ο διαγωνισμος λεει ξεκαθαρα..Στα ποσα mhz εβγαζε pi ο πρωτος 2600k του αρη στις πρωτες δοκιμες του.ΑΡΑ απο το ιδιο thread με το σωστο ο 2600κ ΒΓΑΖΕΙ ΠΙ ΣΤΑ 5500!αλλιως να ελεγες στα ποσα mhz εβγαλε για ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ πι ο 2600κ του αρη. και αλλο στις πρωτες δοκιμες του..οπου ειναι και στα 5500.

Αρα ολες οι απαντησεις 5487-5500 πρεπει να θεωριθουν σωστες λογω λαθος της αναλυσης της ερωτησης!

Και ξερεις πολυ καλα..πως χ@στηκα για μια ερωτηση...εδω δεν εχω απαντησει καν σε αλλες.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Στο πρώτο ποστ λέει "πρώτες δοκιμούλες" και το γράφει και με κέιμενο το 5487 και το έχει και σε CPU-Z.

Το 5500MHz το κάνει μια ημέρα μετά! Οπότε είναι δευτερες δοκιμούλες ξέρω γώ :call:..

Άμα είναι να δώσουμε πόντο σε όσους είπαν 5487-5500, σε αυτούς που απάντησαν 5487.6 να δώσουμε

2 πόντους? :D

Έλα μην κάνεις έτσι! Θα υπάρξουν και άλλες δοκιμασίες :)

Χριστούγεννα είναι, η αγάπη είναι στον αέρα, τράβα πιές ένα ποτάκι και ξεκίνα την άλλη δοκιμασία!

Χωρίς γκρίνια ε :D...

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι να δώσουμε πόντο σε όσους είπαν 5487-5500, σε αυτούς που απάντησαν 5487.6 να δώσουμε

2 πόντους?

Όχι γιατί κ αυτοί βρήκαν το ίδιο link με εμάς!

Και το link γιατί το στείλαμε?..εγώ έγραψα ~5500 για να είμαι μέσα στις πρώτες 3 δοκιμές αντί για να γράψω και τα 3 νούμερα..

Σίγουρα υπάρχουν κ άλλες δοκιμές για πόντους κ εγώ προσωπικά είμαι αρκετά κολόφαρδος για να γκρινιάζω, απλά είναι αδικία για τον κόπο και τις ώρες που έχουμε φάει :)

Link to comment
Share on other sites

Τα παραλέτε λίγο νομίζω περι αδικίας :)

Η απάντηση ήθελε link και MHz.

Όχι μόνο λινκ (και λάθος mhz), ούτε μόνο MHz (και λάθος link) γιατι και τα δύο μπορούσαν να γίνουν, όπως και έγιναν!

Ωρέ Νίκο, αφού ξέρεις από πέρυσι πως όσο πιο πλήρες έιναι η απάντηση τόσο το καλύτερο, γιατι να γράψεις μόνο το 5500?

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο ποστ λέει "πρώτες δοκιμούλες" και το γράφει και με κέιμενο το 5487 και το έχει και σε CPU-Z.

Το 5500MHz το κάνει μια ημέρα μετά! Οπότε είναι δευτερες δοκιμούλες ξέρω γώ :call:..

Άμα είναι να δώσουμε πόντο σε όσους είπαν 5487-5500, σε αυτούς που απάντησαν 5487.6 να δώσουμε

2 πόντους? :D

Έλα μην κάνεις έτσι! Θα υπάρξουν και άλλες δοκιμασίες :)

Χριστούγεννα είναι, η αγάπη είναι στον αέρα, τράβα πιές ένα ποτάκι και ξεκίνα την άλλη δοκιμασία!

Χωρίς γκρίνια ε :D...

Για να μην λες σου παραθετω 2 ποστ του Αρη..! το ενα στις 14-01-11, 20:43 και το αλλο 15-01-11, 00:16.

Ξερουμε καλα οτι οταν bench-αρουμε δεν καθομαστε 1 ωρα και τελος. Οποτε ο Αρης επαιζε στις πρωτες του δοκιμες 5500! Δεν ειναι την επομενη μερα.. αλλα μερικες ωρες μετα.!

Δεν το εστειλα ετσι το 5500, ειδα καλα τις ωρες και τα παντα για να το σιγουρεψω μιας και η ερωτηση δεν ηταν ακριβεις για το max mhz η το πρωτο score.

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση θα πρέπει να είναι του στυλ 4200MHz και να συνοδεύεται από το link που βρήκατε την απάντηση.

Τώρα όμως βάλατε οδηγίες πως πρέπει να απαντάμε ρε Bill και προφανώς αυτό έγινε για να μην διαβάζεται ένα κάρο μλκιες που γράφουμε :hehe: κ εμένα μου αρέσει αυτό απλά...

στις πρώτες δοκιμές που έκανε;

....γράφει στην ερώτηση από τις πρώτες δοκιμές.. πληθυντικός με ένα νούμερα απλά δεν στέκει..

Μας στεναχώρησες γιορτινές μέρες!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σας το εξηγήσω αλλιώς για να καταλάβετε (στον Ντίνο @ Πιτσιρίκος το λέω κυρίως)...

η σωστή απάντηση έιναι 5487 ή 5487.6. Εάν δεν απάντησες αυτό είσαι λάθος.

Οι πρώτες δοκιμές γίνανε στα 5487, οι επόμενες στα 5500 και οι μεθεπόμενες ακόμα πιο πάνω!

Έχουμε κάνει το τόσο, τόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο για έναν πόντο!

Ει, καλά χριστούγεννα, πάω για φαγητό!

Ντίνο, πάρε με και στο κινητό άμα θέλεις να γκρινιάξεις λίγο ακόμα :hehe: <3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το πάμε για αδικίες και δοκάρι, πάνω στην γραμμή και έξω, αλλά είναι γκολ, εγώ θέλω ποντάκι για το ερώτημα της PhysX. Βρήκα την κάρτα, έστειλα link που γράφει 2005, αλλά από γκαβομάρα είδα 2004. Ε δεν ήταν γκαβομάρα, ήταν τυπογραφικό λάθος, αλλά το link πιστοποιεί τις ώρες που σπατάλησα και τον ιδρώτα που έριξα, οπότε ΘΕΛΩ ΠΟΝΤΟ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now