George_o/c

Αγορά νέου laptop μέχρι 600? max και ούτε φράγκο παραραπάνω

Recommended Posts

Yo, καλά Χριστούγεννα σε όλους, με υγεία πάνω απ' όλα :drinks:

Επειδή το laptop μου βρίσκεται πια στα όρια της κατάρρευσης, θέλω να κάνω την καρδιά μου πέτρα, να πεινάσω, να ζορίσω τον αδερφό μου οικονομικά και να αγοράσω ένα καινούριο :hehe: Το budget είναι MAXIMUM μέχρι 600? και εννοείται ότι θα εκτιμηθούν δεόντως όσες προτάσεις παίζουν κάτω από 600.

Μέχρι στιγμής νομίζω ότι το απόλυτο value for money είναι αυτό: TOSHIBA SATELLITE C875-S7303 17.3'' CORE I3-3110M 4GB WINDOWS 8

Έχει ivy cpu, 4GB RAM, μια χαρά δίσκο και ok κάρτα γραφικών (δεν με νοιάζουν τα games).

Επειδή κάποιοι θα με ρωτήσουν, με το laptop κάνω πάρα πολλά πράγματα. Από απλό photoshop, μέχρι ταινίες, browsing, office, κάνα video στο movie maker και διάφορα άλλα :hehe: Γενικά το χρησιμοποιώ σαν all around PC. Μέχρι στιγμής ο T5750 του παλιού μου με εξυπηρέτησε μια χαρά παρόλο που ήταν αργό, αλλά χρειάζομαι κάτι δυνατότερο. Χώρια του ότι έχει αρχίσει να τα φτύνει.

SSD δεν θέλω να έχει, ούτε με νοιάζει το βάρος του τόσο. Ούτε το ότι είναι ψιλομεγάλο. Μεγάλη οθόνη = άπλα = ξεκούραστη εργασία. Ίσως αργότερα απλά του βάλω έναν SSD και τέλος.

Καμιά άλλη πρόταση έχετε;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να περιμένεις κανά μήνα να μπούν οι εκπτώσεις!

Όλο και κάτι καλύτερο θα βγεί (σε τιμή)!

Καμιά φορά πάιζει και κάτι καλό στα warehouse deals του Amazon

Πχ 389? Toshiba Satellite C870-11H 17.3 inch Laptop (Intel Core i3-2350M 2.3GHz, 4GB RAM, 640GB HDD, Windows 7 Home Premium, USB 3.0): Amazon.co.uk: Amazon Warehouse Deals

Link to comment
Share on other sites

Το laptop που σας πόσταρα στο πρώτο post εξαφανίστηκε την επόμενη μέρα και το βρήκα μόνο στο e-shop @ ~570? :/

Προς το παρόν περιμένω για τις εκπτώσεις που μου είπε και ο φίλτατος από πάνω :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now