Astalavista

20η Δοκιμασία HwBox XMAS Contest 2012: Scent of a woman- 27/12/2012

Recommended Posts

213?

WTF is this? Πες μου ότι άλλαξε nickname και κάποιος έπρεπε να μυρίσει τα νύχια του. Σε αυτή την περίπτωση μιλάμε για εντελώς λάθος ερώτημα και +1 πόντο σε όσους είναι αγκαλίτσα με την ΔΟ. Sorry δεν έχω ξανά ενοχληθεί με ερώτημα, αλλά νομίζω ότι εδώ βγήκατε foul αν ισχύει αυτό που έγραψα και θα σας έλεγα να πάρετε ως σωστές και τις απαντήσεις που θα λένε 120 ή ακόμα και 93.

Εντάξει, μάλλον πλάκα κάνει το παιδί. Ειδάλλως, εκτός του ότι αφού δεν φαίνεται φύλο κτλ στο προφίλ και θα έπρεπε να ψάχνουμε όλα τα ποστ μήπως κάποιος αντί για "τον" τον είπε "την", εγώ που το κοίταξα κι είδα αυτό:

http://www.hwbox.gr/270218-post29.html

...και είδα άλλο staff member να λέει "τους" και "guys" με τον HP2 στην λίστα. Άρα μιλάμε για τερατώδες troll.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είμαι παραπονιαρης άπλα ζήτησα συγνώμη αν τελικά έδωσα όνομα που αντιστοιχεί σε άντρα newsposter... μαλλον την πάτησα κ εγώ γιατί σε κάποιους ειδα ονοματα , καλή αρχή Πανό κ.α. , γεια σου man αλλού, και τέτοια σχετικά. Τώρα σε κάποιον αν άρεσε κανένα φουξιολαχανοσομον κουτί λέω γούστα είναι αυτα και δεν έδωσα βάση...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Αν είχα βρει την σωστή απάντηση θα είχα λάθος; Ειλικρινά χαίρομαι που δεν την βρήκα.

Yanni για σένα πήγαινέ αυτό; μάλλον στο ίδιο άτομο καταλήξαμε;

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο εδώ το βρήκα:

http://www.hwbox.gr/free-zone/14705-offtopic-sizitiseis-v3-0-a-page_836.html#post260142

αλλα πραγματικά έπεσε τρελό trollarisma γτ ολοι την έλεγαν man :P

Και γενικά παρατήρησα το πως γραφει (πολλές φατσούλες κτλπ και είπα ας βάλω οτι είναι γυναίκα και οτι γίνει...)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο εδώ το βρήκα:

http://www.hwbox.gr/free-zone/14705-offtopic-sizitiseis-v3-0-a-page_836.html#post260142

αλλα πραγματικά έπεσε τρελό trollarisma γτ ολοι την έλεγαν man :P

Και γενικά παρατήρησα το πως γραφει (πολλές φατσούλες κτλπ και είπα ας βάλω οτι είναι γυναίκα και οτι γίνει...)

Ακόμα κι αυτό, που άντε να βρεις ένα ποστ σε ένα φόρουμ ολόκληρο ενώ υπάρχουν πολλά ακόμα που την δείχνουν ως άνδρα, έχει smilie που υποδυκνύει ότι κάνει πλάκα. Ακόμα και κάπου κάποτε να είχα διαβάσει αυτό το off-topic, άντε και το θυμόμουν, πάλι δεν θα το έπαιρνα στα σοβαρά. Οπότε, ακόμα θεωρώ πως μας κάνουν γενικότερα πλάκα. Και καλά όσοι μπαίνουν μία στο τόσο, εγώ είμαι τακτικός και δεν το ήξερα. Προς Θεού δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από τον moustakali7 :hehe:

Σας βεβαιώνω εγώ λοιπόν ότι είμαι γυναίκα!

Γιατί άχρηστη; Δεν είναι μόνο πόστ από ένα nickname μόνο.

πς. Γεια σου Λενάκι. :lol

Γεια σου συνάδελφε! :D

Πιο είναι αυτό το Λενάκι ρε που εγώ δεν το έχω πάρει πρέφα τόσο καιρό ? :hehe:

:hehe: θα σε φτιάξω εσένα από κοντά! :P

Λοιπόν είμαι λάθος. Έβαλα πριν λίγο search το "Ελένη" και βγήκε hp2. Η πλάκα είναι ότι είχα ψάξει όλους τους newsposters και στην περίπτωση της hp2 όταν είχε αρχίσει να ποστάρει πρέπει να της είχαν αρχίσει τα καλώς ήρθες μαν, καλό κουράγια μαν και τα σχετικά οπότε απορρίφθηκε. Εδώ υπάρχει μια μεγάλη ΣΥΝΩΜΟΣΙΑ η οποία πάει χρόνια πίσω :hehe:

Μη νομίζεις, και ο Astalavista όποτε με βλέπει μου λέει "Που 'σαι ρε μαν;" : p

παρακαλω οπως μας δωσετε ποστ που να υποδυκνειει οτι ο η HP2 ειναι

αλλιως να κανω βουντου την αλλη φορα να το βρω

Webhunter βάλε όποτε μπορείς εκείνο το link που βρήκαμε χθες!

Link to comment
Share on other sites

Πάει κι αυτή...

Τουλάχιστον κι εγω δεν σπατάλησα πάνω απο 20 δευτερα να απαντήσω...

Θυμόμουν την Eleni22, βρήκα πόσα πόστ είχε κι εστειλα το μαιλ με συνοπτικές διαδικασίες. Και να έψαχνα περισσότερο δεν θα το ανακάλυπτα εκείνο το μοναδικό πόστ που η Ηρ2 αποκάλυπτε την ταυτότητά της, οπότε no bitter feelings.

Εξάλλου για την δεύτερη κατηγορία ενδιαφέρομαι κι εγω οπότε δεν πάω και για πρωτιά...

Είμαι περίεργος να δω και εδω πόσοι απάντησαν σωστά...

Υ.Γ. Αυτή η ερώτηση έπρεπε να είναι διπλή τουλάχιστον... τότε ίσως να καταλαβαίναμε ότι κάποιο "λάκο είχε η φάβα" :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα ερώτηση επιπέδου, που θα την απαντούσαν σίγουρα σωστά οι "πεινασμένοι" θαμώνες του φόρουμ.

Αντε βάλτε και ενα OCing event να δέσει το σιρόπι.

(for the record, ναι την έχασα και γω :P και δεν ασχολήθηκα και πολύ να πω την αλήθεια, δε μου προσέφερε τπτ ιδιαίτερο σε σχέση με άλλες ερωτήσεις)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά, δεν είναι ανάγκη όποτε δεν απαντάτε σωστά να βγάζετε την χολή σας (αλλιώς μην απαντάτε καθόλου :D)...κερνάω ποτάκι μαζί με την Λένα την "man" για να

χαλαρώσετε λιγάκι (Agent-δε μου προσέφερε τπτ το ιδιαίτερο και είναι για πεινασμενους θαμώνες-Cain) . . .

550dd6b3d5abb5.jpg

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε Βill σοβαρά τώρα και ξέρεις ότι αφού έχω απαντήσει λάθος δεν διεκδικώ κάποιον πόντο και καμιά χολή δεν βγάζω. Το έχετε δει ότι από την πρώτη μέρα απολαμβάνω τον διαγωνισμό, το βρω δεν το βρω κάποιο ερώτημα. ΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΗΞΕΡΕ ΑΥΤΌ ΤΟ 120+93, αν ισχύει? Δηλαδή αν είναι να κάνω άλλους 2-3 λογαριασμούς να έχω καβάτζα αφού δεν απαγορεύεται από το forum. Να σου πω ποιοι; Μόνο όσοι μπορούσαν να πάρουν ένα τηλέφωνο μέλος της ομάδας του forum ώστε να λάβουν την απάντηση "Κοίτα man, η ερώτηση είναι στημένη. Διότι και να βρουν την hp2 ή την eleni22, σιγά μην ξέρουν ότι είναι το ίδιο πρόσωπο και πρέπει να αθροίσουν τα νέα".

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη, όταν υπάρχει απογοήτευση δυστυχώς θα υπάρξει και "χολή". Φυσικό επακόλουθο είναι. Δυστυχώς, όταν σε ένα ολάκερο φόρουμ υπάρχουν δεκάδες ποστ που αναφέρονται σε αυτή με αρσενικά επιρρήματα και "χαϊδευτικά", πουθενά δεν υπονοείται τίποτα, ενώ ακόμα και στο ένα μοναδικό πόστ που ήταν υπονοούμενο σε off-topic forum υπάρχει smilie που υποδηλώνει πλακίτσα, μιλάμε πλέον ότι η κατάσταση έγινε "πιάσε το αυγό και κούρευτο". Οπότε, ακόμα και να το γνώριζες αυτό το post σε μία γωνία του φόρουμ, τα δεκάδες άλλα το ακυρώνουν και το εκλαμβάνεις ως πλάκα. Δεν υπήρχε περίπτωση να το γνωρίζει κάποιος αν δεν την έχει δει από κοντά (και μπράβο της γι'αυτό). Αν μη τι άλλο, διεγείρει και τεράστια ερωτήματα το πως απάντησαν σωστά όσοι απάντησαν. Ευτυχώς είναι και λίγοι οπότε το ρίχνεις λίγο στην τύχη ή ότι την γνωρίζουν προσωπικά.

Καλή χρονιά και σας χρωστώ μία γύρα ποτά δικά μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε Βill σοβαρά τώρα και ξέρεις ότι αφού έχω απαντήσει λάθος δεν διεκδικώ κάποιον πόντο και καμιά χολή δεν βγάζω. Το έχετε δει ότι από την πρώτη μέρα απολαμβάνω τον διαγωνισμό, το βρω δεν το βρω κάποιο ερώτημα. ΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΗΞΕΡΕ ΑΥΤΌ ΤΟ 120+93, αν ισχύει? Δηλαδή αν είναι να κάνω άλλους 2-3 λογαριασμούς να έχω καβάτζα αφού δεν απαγορεύεται από το forum. Να σου πω ποιοι; Μόνο όσοι μπορούσαν να πάρουν ένα τηλέφωνο μέλος της ομάδας του forum ώστε να λάβουν την απάντηση "Κοίτα man, η ερώτηση είναι στημένη. Διότι και να βρουν την hp2 ή την eleni22, σιγά μην ξέρουν ότι είναι το ίδιο πρόσωπο και πρέπει να αθροίσουν τα νέα".

Ρε Γιάννη, δεν το έγραψα για σένα. Το έγραψα για τον AgentCain και το γράφω και στο τέλος της παραγράφου! Ειλικρινά με χαλάει που πάιζουμε ένα "παιχνίδι" γιατι για παιχνίδι πρόκειται ο διαγωνιμός και να διαβάζω σχόλια τύπου AgentCain.

Και επειδή μου την δώσατε με τα στημένα και τα ξεστημένα που γράφετε ενώ όποιος μπάινει και γράφει ένα καλημέρα στο off topic σίγουρα θα είχε δεί πως η HP2 έιναι κοπέλα σε αρκετά σημεία...(ενώ άμα μπάινετε μόνο κάθε Δεκέμβριο για τον Χριστουγεννιάτικο Διαγωνισμό επειδή μυρίζει δώρα σίγουρα δεν θα μπορουσατε να το βρείτε....και θα γράφατε κλασσικά φορουμιστικα κλισέ τύπου "πεινασμένοι" και "θαμώνες" που μάλλον είστε)...οι 5 απο πάνω που απάντησαν σωστά θα πάρουν 2 πόντους και όσοι απάντησαν μόνο Eleni22 θα πάρουν 1 πόντο...όχι τίποτα αλλο, για να μην νομίζετε πως θέλουμε να σας κόψουμε πόντους!

Απογευματάκι η λίστα με τα ονόματα :)

Link to comment
Share on other sites

...οι 5 απο πάνω που απάντησαν σωστά θα πάρουν 2 πόντους και όσοι απάντησαν μόνο Eleni22 θα πάρουν 1 πόντο...όχι τίποτα αλλο, για να μην νομίζετε πως θέλουμε να σας κόψουμε πόντους!

Απογευματάκι η λίστα με τα ονόματα :)

Είσαι μες το μυαλό μου ρε μπαγάσα Γορίλλα! Και μπράβο!

Την ίδια ακριβώς σκέψη έκανα κι εγω όταν έγραψα ότι έπρεπε να είναι διπλή η ερώτηση... Είσαι και large και δίκαιος... ΤΕΛΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή μου την δώσατε με τα στημένα και τα ξεστημένα που γράφετε ενώ όποιος μπάινει και γράφει ένα καλημέρα στο off topic σίγουρα θα είχε δεί πως η HP2 έιναι κοπέλα σε αρκετά σημεία...

Βρε Βασίλη, πόσα σημεία; Γιατί εγώ το διάβαζα πριν λίγο και πάλι το αντίθετο, μόνο ένα post υπάρχει (το δικό της - ναι, αυτό με την γλωσσίτσα) και υπάρχουν δεκάδες άλλα που την φωνάζουν "man", "guys", "dude" κτλ. Σου έβαλα και links παραπάνω. Και καλά τα μέλη, αλλά όταν βλέπεις και το staff να μιλάει έτσι, εσύ δηλαδή ο "απ'έξω" τι ακριβώς καταλαβαίνεις;

Και επίσης αυτό που λες είναι εντελώς άδικο. Κάνω login και διαβάζω τα νέα και τα reviews κάθε μέρα ή το πολύ κάθε δεύτερη μέρα και μπορείς να το δεις αυτό από το admin panel. Το off-topic δεν το διαβάζω γιατί δεν έχω τον χρόνο να διαβάσω για πολιτικά, αθλητικά και ότι άλλο που, ενώ μπορεί να έχει το ενδιαφέρον του, δεν με ενδιαφέρει διόλου εμένα (ΟΚ, το women in motorsports το διαβάζω, ομολογώ). Κι άντε, εγώ είμαι άκυρος, μπαίνω κάθε Δεκέμβρη κτλ - το βλέπεις λογικό το επιχείρημά σου όταν από τα 5 άτομα όλα κι όλα το βρήκαν, τα μισά δεν έχουν καν ένα ποστ στο off-topic (ή, για την ακρίβεια, καθόλου ποστ) ;

Δεν χάθηκε ο κόσμος για τον πόντο, έτσι κι αλλιώς τα ίδια "χάλια" είμαστε όλοι, αλλά πρέπει να αντιληφθείς από την μεριά σου και το τι πήγε στραβά και να κατανοήσεις τις αντιδράσεις που βλέπεις.

Edit : Φυσικά δεν ασπάζομαι, ούτε και συμφωνώ με το άλλο άκρο περί "πεινασμένων" κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε Βill σοβαρά τώρα και ξέρεις ότι αφού έχω απαντήσει λάθος δεν διεκδικώ κάποιον πόντο και καμιά χολή δεν βγάζω. Το έχετε δει ότι από την πρώτη μέρα απολαμβάνω τον διαγωνισμό, το βρω δεν το βρω κάποιο ερώτημα. ΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΗΞΕΡΕ ΑΥΤΌ ΤΟ 120+93, αν ισχύει? Δηλαδή αν είναι να κάνω άλλους 2-3 λογαριασμούς να έχω καβάτζα αφού δεν απαγορεύεται από το forum. Να σου πω ποιοι; Μόνο όσοι μπορούσαν να πάρουν ένα τηλέφωνο μέλος της ομάδας του forum ώστε να λάβουν την απάντηση "Κοίτα man, η ερώτηση είναι στημένη. Διότι και να βρουν την hp2 ή την eleni22, σιγά μην ξέρουν ότι είναι το ίδιο πρόσωπο και πρέπει να αθροίσουν τα νέα".

Μα Γιάννη η ερώτηση ήταν να βρείς πόσες ήταν γυναίκες και να αθροίσεις τα νέα τους. Ασχετα με το αν ήταν το ίδιο άτομο ή οχι.

Έγω δεν ήξερα σίγουρα αν ήταν γυναίκα η Hp2 (και φυσικά δεν ήξερα οτι είναι το ιδιο άτομο με την Eleni22) αλλα έκατσα και έψαξα όλα τα posts της για να βγάλω ενα συμπέρασμα... αλλα και πάλι δεν βρήκα κατι που να δειχνει ξεκάθαρα οτι η Hp2 είναι γυναίκα(μόνο οσα ανέφερα προηγουμένως), οπότε ρίσκαρα και την έβαλα και αυτη μέσα μόνο και μονο γτ μου φάνηκε πολύ εύκολο να ζήταγε μόνο τα posts της Eleni22 που ήταν προφανές οτι ηταν γυναίκα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος Bill! :T:

Edit: Ελένη με βάφτισε και εμένα η νονά μου, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι είμαι ίδια με την Eleni22!

Edited by Hp2
Link to comment
Share on other sites

Μα Γιάννη η ερώτηση ήταν να βρείς πόσες ήταν γυναίκες και να αθροίσεις τα νέα τους. Ασχετα με το αν ήταν το ίδιο άτομο ή οχι.

MY FAULT

δεν διάβασα σωστά το ερώτημα. Και δεν μου το είπε και κανένας μέχρι τώρα αυτό που γράφεις ότι ρε Γιάννη δες ξανά την ερώτηση, δεν γράφει για μία newsposter.

:$..

Υ.Γ. Bill το ξέρω ότι δεν τα έγραφες για μένα τα περί χολής, απλά ήθελα να σας δώσω να καταλάβετε ότι σε κάποιες περιπτώσεις δεν είναι κλαψούρισμα για την χαμένη ερώτηση. Τελικά ήταν λάθος ανάγνωση δική μου...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now