Recommended Posts

Καλημέρα και καλά χριστούγεννα σε όλους με υγεία! Λόγω γιορτών θα κάνω και εγώ μια αγορά SSD στον εαυτό μου :)... Θα ήθελα την να μου προτείνεται μερικούς SSD μέχρι 100Ε! Απο ότι εχω δει οι samsung,corsair και ocz έχουν αξιόπιστους SSD. Ευχαριστώ και περιμένω απόψεις!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μη μπερδεύεστε. Άλλο ο 840 και άλλο ο 840PRO. Ο 840 PRO κοστίζει περί τα 150?+ στην υλοποίηση των 128GB και ο απλός 840 κοστίζει περίπου 100?. Διαφορές έχουν μεγάλες κυρίως στις σειριακές εγγραφές. Με το μάτι δεν θα δείτε διαφορά.

Προσωπικά θα πήγαινα για τον 830 128GB για μέχρι 100? ή για τον Crucial M4 128GB.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ.

Kriskapsis για τον 830 θα πήγαινα γιατί νομίζω είναι γρηγορότερος από τον απλο 840 στην υλοποίηση πάντα των 120/128GB. Δυστυχώς 840 δεν είχα/έχω για να κάνω άμεση σύγκριση των 2 drives.

Επίσης θα δυσκολευτείς να βρεις 830. Μόνο ότι έχει απομείνει σε στοκ.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ.

Kriskapsis για τον 830 θα πήγαινα γιατί νομίζω είναι γρηγορότερος από τον απλο 840 στην υλοποίηση πάντα των 120/128GB. Δυστυχώς 840 δεν είχα/έχω για να κάνω άμεση σύγκριση των 2 drives.

Επίσης θα δυσκολευτείς να βρεις 830. Μόνο ότι έχει απομείνει σε στοκ.

Στο visionstudio έχει 830!

Για τσέκαρε HDD :: Samsung 128GB 830 Series MZ-7PC128N Solid State Drive SATA III SSD 2.5'' Notebook Kit - Visionstudio.gr

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now