GoriLLakoS

HWBOX O/C Team Hellas @ H.O.T.

Recommended Posts

Τι σημασια εχει ρε ψηλε αν ειναι στο hall of fame???

H ειναι ΟΚ και παραμενει η δεν ειναι ΟΚ και διαγραφεται.

Υπαρχουν και ενδιαμασες καταστασεις????

Σαν να προσπαθουμε να δικαιολογησουμε τα αδικαιολογητα μου φαινετε.

BTW..ο κυριος massman μου διεγραψε 5-6 ποστακια σε pifast επειδη ηταν η εκδοση 4.3 και οχι η 4.1 οπως πολυ σωστα (και κατηγορηματικα) οριζεται. (Δεν το προσεξα οτι ειχα κατεβασει διαφορετικη εκδοση ειναι αληθεια)

Για κανε ενα check ( αφου λες οτι τα προσεξες τα reported και ειναι ολα οκ) στα pifast του εν λογω κυριου να δεις φαινεται κανενα pifast ποια εκδοση ειναι ???

Για αυτο που λυπαμε περισοτερο ειναι ο κοπος και ο χρονος που εφαγα να δωσω ποντους στην ομαδα και τελικα πηγαν στραφι...

Δεν αναφερω τα χρηματα που μου στοιχησε καμμενο hardware απο pc φιλων και γνωστων (τους εκαψα μια μνημη και μια msi με 939)

Αν συνεχισουν ετσι θα μου διαγραψουν ολα τα 3dmark.....

Link to comment
Share on other sites

ο κυριος massman μου διεγραψε 5-6 ποστακια σε pifast επειδη ηταν η εκδοση 4.3 και οχι η 4.1 οπως πολυ σωστα (και κατηγορηματικα) οριζεται. (Δεν το προσεξα οτι ειχα κατεβασει διαφορετικη εκδοση ειναι αληθεια)

Για κανε ενα check ( αφου λες οτι τα προσεξες τα reported και ειναι ολα οκ) στα pifast του εν λογω κυριου να δεις φαινεται κανενα pifast ποια εκδοση ειναι ???

είναι η αδικία που μας τρώει όλους και η ανισότητα τα έχω τραβήξει και εγώ αυτά με τα SCORE στο pc-mag ο psilos θα τα θυμάται ακόμα...

νικο μιας και με ξέρεις γραφτούς χαλάρωσε πήγαινε για κανα καφέ με την γυναικά σου και θα πάρουμε τους πόντους σου πίσω στο υπόσχομαι εγώ όταν έρθω :gizmo:

Link to comment
Share on other sites

είναι η αδικία που μας τρώει όλους και η ανισότητα τα έχω τραβήξει και εγώ αυτά με τα SCORE στο pc-mag ο psilos θα τα θυμάται ακόμα...

αλλο e=pcmag και αλλο μποτ...μα πρεπει να καταλαβει ο νικος οτι δεν πληρουσαν τις προυποθεσεις και το μονο που εχεις να κανεις ειναι να ξαναμπεντσαρεις....:drinks:

Link to comment
Share on other sites

γεια πλακιτσα παιδιά κάνω μην με παίρνεται στο ψιλό χιουμορ μπεεεεεε

τεσπα νικο όταν δεις το μήνυμα μου έλα στο msn που σε θέλω προσωπικά.και μην πεις τίποτα ούτε reply μην κανείς εδώ και μην δώσεις καμιά απάντηση σε κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Ayto ειναι το μονο 3dmark01 που δεν μου διαγραψανε απο τα οκτω που ειχα ποσταρει

http://www.hwbot.org/signature.img?iid=33528&thumb=false

Mπορεις να μου πεις τι διαφορα εχει απο αυτο που μου δαγραψανε???

http://img30.picoodle.com/img/img30/9/8/17/f_3d0170844m_578d81c.jpg

Βρε Νίκο.........Τόσο δύσκολο είναι κι εσύ να τραβήξεις το από ΠΑΝΩ παραθυράκι του κάθε 3DMark bench για να φαίνεται και η ανάλυση ΄που έτρεξε από κάτω?.......Τράβε ΔΥΟ screenshots με το κάθε σκορ......Ένα όπως το τραβάς αλλά με το παραθυράκι το από πάνω, λίγο πιό κάτω για να φαίνεται η ανάλυση που έχει τρέξει.........και ένα με ανοιγμένα τα details ..... ;)

Μ'αυτόν τον τρόπο έχεις ΔΥΟ +...... Το ένα + είναι ότι θα είσαι ΟΛΟΣΩΣΤΟΣ και δε θα μπορούν να σου πουν τίποτα και το δεύτερο + είναι ότι μετά θα μπορείς κι εσύ να κάνεις report σε άλλα scores που ΔΕΝ φαίνεται η ανάλυση....

......και όντως το screenshot στο παράδειγμα του 2k1 είναι ΛΑΘΟΣ.... ;)

Πάρε για παράδειγμα αυτό το screenshot του tsan......Φαίνεται η ανάλυση (ήθελε βέβαια και λίγο τράβηγμα ακόμα για να φαίνεται πιό καθαρά) :)

signature.img?iid=42131&thumb=false

Link to comment
Share on other sites

Βρε Νίκο.........Τόσο δύσκολο είναι κι εσύ να τραβήξεις το από ΠΑΝΩ παραθυράκι του κάθε 3DMark bench για να φαίνεται και η ανάλυση ΄που έτρεξε από κάτω?.......Τράβε ΔΥΟ screenshots με το κάθε σκορ......Ένα όπως το τραβάς αλλά με το παραθυράκι το από πάνω, λίγο πιό κάτω για να φαίνεται η ανάλυση που έχει τρέξει.........και ένα με ανοιγμένα τα details ..... ;)

Μ'αυτόν τον τρόπο έχεις ΔΥΟ +...... Το ένα + είναι ότι θα είσαι ΟΛΟΣΩΣΤΟΣ και δε θα μπορούν να σου πουν τίποτα και το δεύτερο + είναι ότι μετά θα μπορείς κι εσύ να κάνεις report σε άλλα scores που ΔΕΝ φαίνεται η ανάλυση....

......και όντως το screenshot στο παράδειγμα του 2k1 είναι ΛΑΘΟΣ.... ;)

Πάρε για παράδειγμα αυτό το screenshot του tsan......Φαίνεται η ανάλυση (ήθελε βέβαια και λίγο τράβηγμα ακόμα για να φαίνεται πιό καθαρά) :)

signature.img?iid=42131&thumb=false

Άμα δε φαίνεται η ανάλυση, η κάρτα γραφικών (το GPU-Z και τα ρολόγια βασικά) ή το CPU-Z, μπορώ να κάνω report?

Link to comment
Share on other sites

Άμα δε φαίνεται η ανάλυση, η κάρτα γραφικών (το GPU-Z και τα ρολόγια βασικά) ή το CPU-Z, μπορώ να κάνω report?

Αν στη photo μέσα δεν υπάρχει :

1) Η ανάλυση

2) Το παραθυράκι του score

3) CPU-Z ---> cpu tab

4) CPU-Z ---> ram timings tab

5) GPU-Z

το score μπορεί να γίνει report ;)

(Aκόμα καλύτερα να είναι ανοικτό και το memset ;))

Bρε συ, τόσο δύσκολο είναι να ανοίξεις κάμποσα παράθυρα ... ? Εκτός αν bench-άρεις σε subzero temps, όπου πρώτα φτιάχνεις ένα screen shot με τα βασικά (για να είσαι σίγουρος, και αφού έχεις κάνει save το score - εκτός αν στο bench rig σου έχεις internet :harhar:), και μετά φτιάχνεις και ένα πιο ολοκληρωμένο screen shot ;)

Link to comment
Share on other sites

Να μου τα στέλνετεμένα να τα κάνω εγώ report.:yum:

(τη βρίσκω.....προχθές έδωσα τρία σκόρ που ήταν στην 20άδα χωρίς verification link? από OCX.....)

Εγώ πάλι έκανα report κάτι score και δεν είδα ανταπόκριση (άφησα το θέμα για 2 εβδομάδες, μπας και δω κάτι :whistling: Έστω από τον Pieter που τον ξέρω :P - j/k about Peter, μια χαρά κάνει τη δουλειά του το παιδί, άλλοι τα ξύνουν εκεί μέσα :tolya:...), τα πήρα στο κρανίο :evil::D

Τους κάρφωσα κανονικότατα ... :P

http://www.hwbot.org/forum/showpost.php?p=22591&postcount=119

gpr, και εμένα μου δίνουν μια χαρά τα report ... Θυμάσαι το SPi 1M του OPB με τον QX9770 @ 5920+ MHz ... ? ναι αυτό με το 44,2k performance product :hysterical: ... από τους πρώτους που το έκανα report ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχει νόημα.....και τα δύο πρώτα σκορ στο Pi (coolaler kai tapakai) είναι gorillakos έ σ'ορυ μαϊμού ήθελα να πω....ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ.

Αλλά και τι μαάυτό...ποιός μπορεί να κάνει τίποτα....θυμάμε πρίν 2 χρόνια τι είχε γίνει με το OPB.....

ΕΙΚΙΚΡΙΝΑ ΘΕΩΡΩ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΝΑ BENCH-ΑΡΟΥΜΕ ΟΠΩΣ BENCH-ΑΡΟΥΜΕ KAI ΠΡΩΤΟΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ FAKE BENCH.....:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχει νόημα.....και τα δύο πρώτα σκορ στο Pi (coolaler kai tapakai) είναι gorillakos έ σ'ορυ μαϊμού ήθελα να πω....ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ.

Αλλά και τι μαάυτό...ποιός μπορεί να κάνει τίποτα....θυμάμε πρίν 2 χρόνια τι είχε γίνει με το OPB.....

ΕΙΚΙΚΡΙΝΑ ΘΕΩΡΩ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΝΑ BENCH-ΑΡΟΥΜΕ ΟΠΩΣ BENCH-ΑΡΟΥΜΕ KAI ΠΡΩΤΟΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ FAKE BENCH.....:(

Μα του Coolaler έχει pp = 45.5k ... Δεν μου ακούγεται τόσο τραβηγμένο ...

Τώρα του Sam, κανείς δεν ξέρει τι έχει παιχτεί εκεί πέρα ... 44.77k pp στα 6050MHz είναι σχεδόν αδύνατο ...

Link to comment
Share on other sites

performance product = cpu frequency (αυτήν με την οποία έτρεξες το SPi 1M) * το χρόνο που έκανες για να ολοκληρωθεί :)

Όταν το pp είναι < 45.5k και μέχρι τα 45k, τότε μιλάμε για ένα πολύ καλά tweaked run ;)

Όταν το pp πέφτει κάτω από τα 45k, τότε μιλάμε για ένα τέλεια tweaked run ... Κάτι τέτοιο συμβαίνει ορισμένες φορές στα low clock challenges ;)

Όταν όμως μιλάμε για 5.5+ GHz SPi 1M benching, τότε αρχίζει να γίνεται τρομακτικά δύσκολο έως αδύνατο το < 45k pp ;) Και όμως ο OPB μπορεί να πετύχει 44.2k pp στα 5920+ MHz ... :hysterical::D

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο gpr πριν μερικες μερες μου ελεγε οτι κανεις απο τους hipro/tsan/gpr δε μπορουν να πανε εξω λογω δουλειων/αδειων/διακοπων ... και λογω παντοφλας επισης ! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now