Picard

Αγορά τροφοδοτικού

Recommended Posts

Γεια χαρα,θελω να φτιαξω ενα νεο pc με εναν ssd ,ενα δισκο μηχανικο,ενα dvd-Rw blu ray και μια καρτα γραφικων 2gb gddr5 pci-express 3.0,φτανει ενα τροφοδοτικο 650watt??? ρωταω γιατι οι περισσοτεροι που αγοραζουν νεα συστηματα παιρνουν απο 750watt και πανω, με τα ενσωματωμενα γραφικα των επεξεργαστων intel θα μπορεσω να παιζω starcraft2 με full γραφικα???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

CPU και VGA ποια μοντέλα θα έιναι?

Είναι υπερβολή τα 750W για τέτοια συστήματα αντικειμενικά μιλώντας.

Τώρα εάν σαν σκεπτικό έχεις πως θα πάρεις μια 680 και αργότερα άλλη μία για SLI, πάω πάσο.

Ανάλυση Starcraft?

Link to comment
Share on other sites

Τα 650W ειναι υπεραρκετα για το συστημα που θελεις να φτιαξεις.

Σε τι αναλυση θελεις να παιζεις το starcraft 2 ?

Καλημέρα :)

CPU και VGA ποια μοντέλα θα έιναι?

Είναι υπερβολή τα 750W για τέτοια συστήματα αντικειμενικά μιλώντας.

Τώρα εάν σαν σκεπτικό έχεις πως θα πάρεις μια 680 και αργότερα άλλη μία για SLI, πάω πάσο.

Ανάλυση Starcraft?

Μεγιστη αναλυση τοσο στο starcraft οσο και στην επιφανεια εργασιας,απλα τωρα ειμαι στη δουλεια και δε θυμαμαι ακριβως τα νουμερα 1920χ 1024 περιπου αν δεν απατομαι,στην αρχη δε θα παρω καρτα γραφικων,εαν δω οτι ζοριζεται σε καποιες εφαρμογες τοτε θα το επιχειρησω,καλο ειναι να εχω την απαραιτητη τροφοδοσια ειτε παρω ειτε δεν παρω,ωστοσο προς το παρον με ενδιαφερει μονο για starcraft2 να παιρναει η ωρα λιγακι...

Συνηθως οι κατασκευαστες για τις καρτες γραφουν πανω στη συσκευασια οτι συνισταται τροφοδοτικο απο 400watt και πανω,πιθανον αναφερονται στη συνολικη ισχυ του συστηματος,οι πιο καλες καρτες που υπαρχουν αυτη τη στιγμη στην αγορα ποσο ρευμα καταναλωνουν??? υποθετω οτι ειναι λιγο απιθανο να φτανει καποια καρτα αυτα τα watt..

Σκεφτομαι γι αυτο το τροφοδοτικο που το εχω και στο υπαρχον συστημα Corsair 650HXEU professional modular - Τροφοδοτικά - plaisio.gr

και γι αυτη την καρτα γραφικών GIGABYTE GeForce GTX 650 OC - 2 GΒ GDDR5 - PCI-Express 3.0 (GV-N650OC-2GI) - open247

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now