PinwmpireS

[ The hwbox Project ]

Recommended Posts

Δεν έχω ξεκινήσει ακόμα γιατι περιμένω κάποια κομμάτια να μου έρθουν. Μέχρι να έρθουν όμως θα σας ψυχαγωγήσω με φωτογραφίες απο το hardware και τα κομμάτια της υδροψυξης που θα χρησιμοποιήσω! :D

Link to comment
Share on other sites

EMIL-DIY-gray.png

Sponsored by Sleeve-Modding.com

Πριν από μερικές μέρες παρέλαβα μια κούτα με μπόλικα καλούδια από το Sleeve-Modding.com. Βρήκα λίγο χρόνο εχτές και έκατσα και έβγαλα μπόλικες φωτογραφίες με τα προϊόντα του.

dsc03559uw.jpg

Πάμε να τα δούμε ένα ένα για να καταλάβετε και εσείς περί τίνος πρόκειται.

Το "φλέγον" θέμα.. Sleeve και ποιότητα..! Χρόνια τώρα ακούμε για την μοναδική ποιότητα του Nills και το ότι ναι μεν είναι ακριβά αλλά τέτοια ποιότητα δεν βρίσκεις πουθενά..

Μπορώ να πω ότι το Sleeve δεν έχει να ζηλέψει τίποτα μπροστά στο sleeve του Nills. Όμορφα χρώματα - πυκνή πλέξη!

sleevesamples.png

blacksleeve.png

whitesleeve.png

Heatshrink, με το μέτρο αλλά και Pre-Cut. Έχει σχετικά χοντρά τοιχώματα αλλά δεν "ζαρώνει" ούτε αλλοιώνεται η υφή του από τις θερμοκρασίες. Αρκετές επιλογές σε χρώματα αλλά και διάμετρο.

smallheatshrink.png

largeheatshrink.png

largeheatshrink2.png

heatshrink.png

Βίδες και παξιμάδια σε μαύρο χρώμα, με φρεζάτο κεφάλι η χωρίς!

m3m4nuts.png

m4countersunk.png

58611770.png

Molex Connectors για CPU, VGA, MOBO, Fans κτλπ.

24pinconnectors.png

3pinconnectors.png

6pinconnectors.png

2pinconnectors.png

23pinconnectorsred.png

4pinmalemolex.png

Crimper και Crimps, τα Crimps έρχονται είτε κομμένα είτε σε "καρτέλες". Το καλό με τα Crimps είναι ότι έχουν μεγάλα "αυτιά" και δαγκώνουν καλά πάνω στο καλώδιο.

crimps1.png

crimper.png

crimps2.png

satacrimps.png

Cable Clips, σε διάφορα μεγέθη.. είτε για Single Cable Routing είτε για ομάδες καλωδίων!

cableorganizers.png

singlecableclips.png

Vandal Switches σε διάφορους συνδιασμούς χρωμάτων.. Δεν ξέρω αν είναι έτσι όλοι οι Vandal οι συγκεκριμένοι πάντως δουλεύουν με 2 τρόπους.

Είτε σαν Button (click-click) είτε σαν Switch (click on - click off )

vandalswitches.png

Έχει αρκετά ωραία πραγματάκια, knobs για fan controllers, διάτρητο αλουμίνιο 1mm και πολλά άλλα..!

knobsu.png

perforatedaluminumsheet.png

Βρήκα επίσης και Slim οπτικό Slot Load, έχει και Blue Ray και απλό DVD Burner!

Δεν χρειάζονται κάποιον αντάπτορα σαν τα Slot Load των Laptop!

slimodd.png

Δωράκι Lens Cover Stickers! :D

lenscoverstickers.png

EMIL-DIY-gray.png

Special Thanks to Emil from Sleeve-Modding.com

Edited by PinwmpireS
Link to comment
Share on other sites

γιατι το κανεις αυτο ρε μάστορα γιατιιιιιιι :D εχει οτι ακριβώς θελω να παρω . και δεν υπάρχει σαλιο

Μην ανησυχείς Αντώνη! Μόλις γυρίσουμε από Cebit θα κάνουμε μια ομαδική και θα μας βγουν πολύ οικονομικά! :D

Ty Jason! :D Οι φωτογραφίες πως σου φαίνονται ρει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παίδες!

Τόσο καιρό σας έχω αφήσει έτσι.. Ο λόγος είναι ότι ψάχνω 2 μήνες τώρα ένα συγκεκριμένο προφίλ αλουμινίου.. Δεν άλλαξε κάτι, ακόμα δεν το έχω βρει ! :D Απλά αποφάσισα ότι δεν μπορώ να είμαι στάσιμος τόσο καιρό και πήρα την απόφαση να πληρώσω για καλούπι! Μέσα στην εβδομάδα ξεκινάνε οι κατασκευές..

Μέχρι να αρχίσουν όμως οι κατασκευές σκέφτηκα να σας δείξω το τροφοδοτικό που θα χρησιμοποιήσω!

96341161.png

55287705.png

86265694.png

79362501.png

94665520.png

44004461.png

81536274.png

23733203.png

80386225.png

51820642.png

85024684.png

62913254.png

80287188.png

Special thanks to Coolermaster!

23651685.png

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτα ρει.. περίμενα τόσο καιρό να κάνω Update! :D Και ούτε καν Update.. απλά μερικές φωτογραφίες..! :D

Σαν σωστός χρήστης όμως παράλληλα μαζεύω και bugs για να τα στείλω στον Γιωργάκη! :D Εσύ τι κάνεις εδώ μέσα..? Δεν πρόσεξα.. έβαλαν τα παιδιά καινούργιο Section για Μετεωρολογία/Καιρός ? :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:D

δν ξερω, παντως αν το ειχα σε κυκλωμα με 10a ασφαλεια στον πινακα σιγουρα θα ηταν μονο του

και προσεχε οταν benchρεις μην ανοιξεις κανενα θερμοσιφωνα μαζι :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

ωραιος!

λιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγο overkill αλλα αμα είναι για καλο σκοπο, ε, ασ κανουμε και λιγο τα στραβά μάτια! hehehe...

Link to comment
Share on other sites

:D

δν ξερω, παντως αν το ειχα σε κυκλωμα με 10a ασφαλεια στον πινακα σιγουρα θα ηταν μονο του

και προσεχε οταν benchρεις μην ανοιξεις κανενα θερμοσιφωνα μαζι :D :D :D :D

Δεν ξέρω πόσα αμπερ δίνουν οι πρίζες του σπιτιού μου, είναι τριφασικό όμως.. δεν νομίζω να έχω θέμα! :D

Mike.. 3way 680, 4 x MCP655, 18 Fans, ξεκλείδωτο CPU.. Δεν είναι και τόσο overkill! :D Έχω σκαλώσει.. είμαι στο PC από το μεσημέρι και φτιάχνω τα σχέδια για να πάω αύριο υδροκοπή, είχα κάνει λάθος με τις διαστάσεις του ψυγείου και τώρα μου βγαίνουν όλα δυσανάλογα! Το αφήνω και θα συνεχίσω αύριο.. το μυαλό μου κομμάτια! :D

Link to comment
Share on other sites

Ριζικές αλλαγές στο design! Εχτές το βράδυ τράκαρα με μερικά σημαντικά σχεδιαστικά προβλήματα, έγιναν αρκετές αλλαγές στο design του case αλλά και στο layout που είχα σκεφτεί.. Εν αναμονή του Sketch Up.. Θα χρειαστώ το feedback σας! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now