Recommended Posts

[NEWS_IMG="OCZ & HwBox Cebit Tickets Giveaway [25 Tickets Inside]"]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354dffb8705c92f.jpg[/NEWS_IMG]Στα πλαίσια της μεγαλύτερης έκθεσης πληροφορικής - γνωστής και ώς Cebit - που λαμβάνει χώρα στο Αννόβερο της Γερμανίας, και φέτος θα πραγματοποιηθεί μεταξύ 5 & 9 Μαρτίου η OCZ δίνει την δυνατότητα σε 25 μέλη του HwBox να κερδίσουν από ένα δωρεάν ηλεκτρονικό εισιτήριo (E-Ticket) διάρκειας μιας ημέρας και να την επισκεφθούν στο booth της στο hall 2 booth E42!

Η διαδικασία είναι εντελώς απλή καθώς τα δώρα έιναι πολύ εξειδικευμένα. Θέλουμε απλά να μας πείτε ποιον OCZ SSD έχετε, τι σας έκανε να τον αγοράσετε και τι σας "αρέσει" πιο πολύ σε αυτόν!

Το Giveaway ξεκινάει σήμερα 07 Φεβρουαρίου 2013 00:01 και λήγει στις 21 Φεβρουαρίου 2013 23:59. Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι εκτός του staff του HwBox για ένα και μόνο εισιτήριο. Τα E-Tickets θα κληρωθούν σε τυχαία σειρά μέσω του random.org μετά την λήξη του διαγωνισμού!

[img_ALT="OCZ & HwBox Cebit Tickets Giveaway [25 Tickets Inside]"]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/55112cdcb4fd2c.jpg[/img_ALT]

[img_ALT="OCZ & HwBox Cebit Tickets Giveaway [25 Tickets Inside]"]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/55112cdcb6167c.jpg[/img_ALT]

[img_ALT="OCZ & HwBox Cebit Tickets Giveaway [25 Tickets Inside]"]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/55112cdcb727e2.jpg[/img_ALT]

I Love My SSD Sponsored By OCZ

.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω αυτόν

OCZ - Vertex 2 Series 40GB

τον βρήκα σε καλή τιμή και είπα να κάνω αναβάθμιση σε ssd.Πλέον αυτό που έχω λατρέψει είναι οι διαφορές στην ταχύτητα σε σχέση με τον hdd που χρησιμοποιώ για τα υπόλοιπα αρχεία μου

Άσχετο...το νούμερο ένα δεν παίζει να κερδίσει :P οπότε δώστε μου άλλον αριθμό xD

εγώ έχω αυτόν

Άσχετο...το νούμερο ένα δεν παίζει να κερδίσει :P οπότε δώστε μου άλλον αριθμό xD

Όχι ότι θα κερδίσω έτσι κι αλλιώς :hehe:

το πως θα πάνε οι νικητές θέλω να μάθω :P

Πληρωμένα έξοδα απο την ocz η το ticket είναι μόνο για την έκθεση?

Πιστεύω πως είναι το δεύτερο xD:hehe:

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

OCZ Agility 3 120GB (179 ευρώ τότε)

Ήθελα γρηγορότερο σύστημα και είναι κούκλος.

βέβαια η τιμή του έπεσε δραματικά από τότε και έκλαψα λίγο τα λεφτά μου...

Link to comment
Share on other sites

Well well well....έχουν περάσει σχεδόν 5 μήνες από τότε! Περνούσα μια δύσκολη φάση και ήμουν λίγο down και σκέφτηκα τι καλύτερο από μια αγορά-αναβάθμιση στο pc που ήταν και φρέσκο ακόμα. Πέτυχα και μια προσφορά τότε και τσέποσα λοιπόν 2 OCZ Agility 3 60GB! Αυτό που με τράβηξε περισσότερο ήταν η ταχύτητα τους αλλά και η εμφάνιση τους και η κατασκευή τους! Πλέον το boot είναι ζήτημα δευτερολέπτων....

Link to comment
Share on other sites

Vertex 2 120GB (2 χρόνια πριν)

Vertex 3 120GB (1 χρόνο πριν)

2x Vertex 4 128GB (1x καλοκαίρι + 1x Χριστούγεννα)

Έψαχνα την εμπειρία SSD σε boot times και responsiveness και ξεκίνησα με τον vertex 2 γιατί ήταν η καλύτερη επιλογή για επιδόσεις/τιμή. Οι επόμενοι ακολούθησαν επειδή ήθελα να έχω ssd και σε άλλα συστήματά μου και ίσχυε το ίδιο. Αυτό που μου άρεσε ήταν η ευκολία στο firmware update μέσω windows και ειδικά μέσω linux. Επίσης ειδικά για τον Vertex 4 μου άρεσε ότι ακόμα και σε laptop με sata 150 η αίσθηση του SSD είναι πάλι εκεί (μάλλον λόγω optimization στον controller).

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 Vertex 2 60ρηδες. Τους έχω απ'οταν τους είχε βάλει προσφορά το Πλαίσιο και ήταν ό,τι πιο τούμπανο κυκλοφορούσε :D Τους έστησα σε RAID 0 αλλά πλέον έχουν μοιραστεί σε HTPC και Netbook όπου είναι παραπάνω από αρκετοί!

Link to comment
Share on other sites

Πριν από ενα χρόνο περίπου πήρα 2 ocz vertex 3 60gb ο καθένας στα 218? και οι δυο.

ήθελα απο καιρό να βάλω ssd στο συστημα μου, με φόβιζαν όμως τα προβλήματα όλων των ssd με τα firmware και διάφορα. Όλα καλά όμως με τους συγκεκριμένους :) . είναι απο τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει σε θέμα αποδόσεων, μετά την εγκατάσταση των windows ένιωθα λες και είχα αγοράσει άλλο pc.

το μόνο αρνητικό είναι πως μετά την αγορά μου, οι τιμές τους έπεσαν κατακόρυφα. μαλλόν έπρεπε να περιμένω λίγο ακομα :)

Άξιζε όμως

ΥΓ: οι ταχυτητές τους μετά απο ένα χρόνο full χρήσης και με αρκετά writes είναι στα ίδια επίπεδα ακριβώς! :righton:

Edit:

Παρακαλώ μην με βάλετε στο Giveaway:)

Edited by OrfeasGR
Link to comment
Share on other sites

Έχω τον OCZ Vertex 4 128GB. Τον αγόρασα για την τιμή - ταχύτητα και γιατί μου τον πρότειναν με τις καλύτερες εντυπώσεις άλλοι χρήστες που τον διέθεταν ήδη. Αυτό που μου αρέσει ιδιαίτερα σε αυτόν είναι η ταχύτητα του!

Link to comment
Share on other sites

το πως θα πάνε οι νικητές θέλω να μάθω :P

Πληρωμένα έξοδα απο την ocz η το ticket είναι μόνο για την έκθεση?

Πιστεύω πως είναι το δεύτερο xD:hehe:

Όντως πρέπει να μάθουμε πρώτα αν είναι όλα δωρεάν! Τι σημαίνει "ένα δωρεάν ηλεκτρονικό εισιτήριo (E-Ticket)" τα αεροπορικά για Γερμανία? :)

Το γράφω ξεκάθαρα στο πρώτο ποστ εάν το διαβάστε προσεκτικά!

από ένα δωρεάν ηλεκτρονικό εισιτήριo (E-Ticket) διάρκειας μιας ημέρας

Γι'αυτό γράφω πως είναι εξειδικευμένο και γιάυτό έιναι τόσο απλή η διαδικασία!

Το E-Ticket είναι για είσοδο στην έκθεση! Όσο έχει το εισιτήριο με επιστροφή έχει και η είσοδος για 6 ημέρες,

οπότε για όποιον σκοπέυει να πάει έιναι μια καλή λύση :)

Εάν ήταν μιας ημέρας για να πάνε 25 άτομα στην έκθεση, θα πηγαίναμε με τηλεμεταφορά και θα έιμασταν το anandtech :)

551138be86688d.jpg

Έρχεται και άλλο giveaway για όσους δεν πάνε Cebit :T:

Link to comment
Share on other sites

Back in 2k10 ο vertex 2 60gb ηταν απο τους καλυτερους ssd σε performance/price ratio. Οποτε με την προσφορα στα 109Ε δεν μπορουσες να αντισταθεις.

Αεροπορικα εχουν? η μονο το ticket ? :P

EDITzor: Δεν ειδα παραπανω ποστ ( fail )

Edited by ProPitsiriko$
Link to comment
Share on other sites

OCZ Agility 3 60GB 2.5” SSD

Η τιμή αλλά και τα benchmarks που είχα δει για τους ssd με οδήγησαν να τον αγοράσω και τελικά το μετάνιωσα που πήρα αυτόν... ...Έπρεπε να είχα πάρει τα 120 GB :P

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον OCZ vertex 3 120gb

O λόγος που τον αγόρασα ήταν καλή αναλογία τιμής / απόδοσης

Μου άρεσε αυτό που είπα από πάνω + το bundle που διέθετε.

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγοράσει τον

OCZ Agility 3 60GB 2.5” SS.

Θεωρώ ότι είναι πολύ καλός και είμαι ικανοποιημένος από τη χρήση του. Σημαντικό είναι ότι υπήρχε άμεση διαθεσιμότητα.

Link to comment
Share on other sites

OCZ Vertex 4 (VTX4-25SAT3-64G)

Πήρα τον παραπάνω δίσκο, για λειτουργικό, μιας και είναι από τις οικονομικότερες επιλογές στην κατηγορία του, και γενικά η σχέση απόδοσης τιμής με κάλυπτε πλήρως. Τον βρίσκεις παντού χωρίς αναμονή...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now