deadwar

Acer 6920g δεν εχει ηχο ή βρισκει για λιγο κ χανεται

Recommended Posts

Καλησπερα σας. Μπαινω στο θεμα. Δεν εχει ηχο ουτε με windows xp64-32 ουτε με windows 7 32-64 κ τωρα που σας γραφω κατεβαζω να δοκιμασω κ τα vista.

Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει; Κατεβαζω απο το επισημο site τους drivers της realtek αλλα τιποτα. Να πω οτι στα 7 χ64 ο ηχος επαιζε οταν εβαζα μουσικη για κανενα λεπτο κ μετα χανοταν. Οτι κ αν εκανα του ερχοταν ξανα οποτε ηθελε. Μετα απο εκει το χαος.

Δεν βγαζει ουτε απο line out. Ξερει κανεις τι μπορει να παιζει; Εχω πελαγωσει κ εχω φαει πανω απο 5ωρο κ ακομα τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

ναι το δοκιμασα με τους drivers του επισημου site της acerαλλα παλι τιποτα. στα vista πριν λιγη ωρα επαιζε παλι αλλα μετα χαθηκε.

Υπαρχει περιπτωση να εχει πειραχτει καποιο καλωδιο του ηχου κ να μην κανει καλη επαφη; Αλλαξα προσφατα cpu fan κ σκεφτομαι οτι ισως μπορει να πειραχτηκε καποιο καλωδιο! Αλλα δεν ξερω ποιο μπορει να ειναι κ που συνδεονται τα ηχεια στην μητρικη (ποιο μπορει να ειναι το καλωδιο τους δηλαδη) ωστε να δοκιμασω.

Αν καποιος ξερει να μου πει θα ηταν πολυτιμο. Σκεφτηκα επισης να αγορασω αυριο μια usb καρτα ηχου της creative να το λυσω μια κ καλη (αν ειναι θεμα drivers) αλλα φοβαμαι μην παω κ την αγορασω τσαμπα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now