Recommended Posts

Εχω microsoft wheel mouse optical ( οποτε βρισκω τα τσιμπαω γιατι εχουν καταργηθει) γιατι πολυ απλα με βολεύουν παρα μα παρα πολυ

Λεω με τα νεα pc να βαλω κανα παιχνιδακι να λιώσω (λιωσιμο για μενα ειναι να παιξω 1-2 ωρες !!!)

Φυσικα δεν θελω να διαλυσω τα ποντικια μου γιατι δυσκολα τα βρισκεις (αν και εχω μαζεψει 5-6)

Λεω να παρω κανενα gaming mouse...αλλα εχω δει κατι τιμες...40-80-120-140 !!!!

Τι παραπανω εχουν απο τα απλα ποντικια δηλαδη αυτά . Ενταξει ο σενσορ λεει ειναι 6400 dpi....Ε και; τοσο η μερα με τη νυχτα ειναι με τα απλα;

το μονο που ξερω ειναι οτι καποια εχουν καμια 10αρια κουμπια στη μια μερια που βοηθανε σε κατι mmokati παιχνιδια που δεν παιζω τετοια. Αντε κανα fps να παιξω....

Αξιζει να παρω και τι;

Το πιο φτηνο που βρηκα ειναι logitech g400. Τι λετε;

Καμια αλλη προταση;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο τα έξτρα κουμπιά και τα ανεβασμένα DPI, είναι το όλο feeling ενός gaming ποντικιού. Βαρίδια για να ρυθμίζεις το βάρος του αναλόγως του που σε βολεύει, ιδιόμορφα σχήματα που ίσως ταιριάζουν περισσότερο σε συγκεκριμένους καταναλωτές, 4G dual sensors, side panels που αλλάζουν, πιο εξελιγμένα λογισμικά, σχεδιασμός που τον παραμετροποιείς όπως θες (πχ rat) και διάφορα άλλα exclusive features.

Σίγουρα αξίζει ένα gaming ποντίκι από την στιγμή που είσαι gamer. Το G400 είναι πάρα πολύ δυνατή και εξαιρετικά συμφέρουσα πρόταση. Έχω τον πρόγονό του, το MX518 και με έχει βολέψει απίστευτα :)

Από 'κει και πέρα, αν νομίζεις ότι μπορείς να διαθέσεις περισσότερα τσέκαρε και προς razer μεριά ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που μου γεμισαν το ματι ειναι ( υποπτευομαι καλα χαρακτηριστικα αλλα δεν ξερω τι ακριβως ) ειναι :

4G dual sensors

Ανεβασμενα DPI ( 6400 )

Και τα δυο πλαινα κουμπια

Ειχα κατα νου το deathadder 2013 αλλα σε πολλα site διάβασα οτι τα razer ειναι υπερεκτιμημενα και πανακριβα για αυτα που προσφέρουν και οτι χαλανε παρα πολυ ευκολα ειναι φτιαγμενα απο ψευτοπλαστικα και το κυριοτερο ειναι πολυ μικρα στο χερι.

Το G400 ειναι περισσοτερο ανθεκτικο-λενε, εχει τα μισα περιπου dpi (πολυ κακο ειναι;) . Δεν με πολυβολευει στο χερι γιατι το πιανω περιεργα αλλα λεω μηπως το συνηθισω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από αρκετές δοκιμές με πολλά ποντίκια έχω καταλήξει στα sidewinder και κυρίως το x5.ΤΙ να πω το ποντίκι αυτό δεν υπάρχει απλά και με βολεύει όσο κανένα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα την πατατα

Πηγα και πηρα το G400

Ενω το ειχα ψιλοδοκιμασει σε ενα φιλο στη δεξια μερια εχει ενα μικρο εξλογκωμα...Εγω συνηθιζω να βαζω το δαχτυλο δεξια απο αυτο που παταμε το δεξι κλικ καθετα στο mousepad και οχι παραλληλα. Ε λεω θα το συνηθισω...ε 1 ωρα τωρα δεν μπορω μου εχει σπασει τα νευρα...

Link to comment
Share on other sites

πριν αγορασεις να δοκιμασεις ειναι η αποψη μου. οντως η ραζερ την εχει δει πολυ "αμαρετι". υπαρχουν πολυ πιο αξιολογες προτασεις οσον αφορα το after sales. χωρις να σημαινει πως δεν βγαζει ποντικαρες σαν προιοντα!!ειχα βολευτει απιστευτα ενα lachesis. τα μικρα g logitech μου φαινονται μικρα στο μεγεθος. μην παρεις κατι χωρις να το δοκιμασεις γιατι εξαρταται απο το μεγεθος της παλαμης παρα πολυ και δεν ξερεις πως ειναι ο καθενας οταν περιγραφει ως το "απολυτο"!;)

Link to comment
Share on other sites

Μην σε παίρνει από κάτω ρει. Αλλά ναι, ειδικά στο θέμα του ποντικιού αν είσαι gamer πιστεύω πρέπει πρώτα να δοκιμάσεις το ποντίκι και μετά να προχωρήσεις σε αγορά. Ή τελοσπάντων να δοκιμάσεις κάποιο παρόμοιο μοντέλο.

//EDIT: Με πρόλαβε ο Πάνος ^^

Link to comment
Share on other sites

το ηξερα και το ειχα δοκιμασει και στο δαχτυλο εκεινο με ψιλοενοχλουσε

αλλα...λεω...ε θα το συνηθισω...-μην δινω 60 για το deathadder 45 καλα ειναι ! ... παρτα τωρα μακακα !-

"αααχ εχε χαρη που το πληρωσαμε αλλιως θα το ειχα σταματησει τωρα εγω αλλα !!!"

Edited by pmakr
Link to comment
Share on other sites

Παντως παει πολυ περισσοτερο smooth απο το wheel mouse optical αν και το εχω εκτος kvm to g400 μπορει να χανει εκει το ms. θα το δοκιμασω

Προσπαθω να το πιασω λιγο διαφορερικα....κατι γινεται αλλιως με βλεπω να παιρν γυαλοχαρτο να τριβω το εξόγκωμα rofl !!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now