pmakr

Θελω Πληκτρολογιο...αλλα τι;

Recommended Posts

μα αυτο φοβαμαι

επειδη οι κοκκινοι εχουν ιδια δυναμη με τους καφε θα κανω και με τους καφε λαθη

γι αυτο θελω μαυρους λογικα....?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αγόρασα ενα steelseries 6gv2

ΕΙΜΑΙ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ

Ενω μου αρεσει μια χαρα η αισθηση των πλήκτρων, δεν δουλεύουν τα ctrl/alt/win πληκτρα οταν το εχω συνδεδεμενο με το Kvm μου (aten cs64us)

Σε κανονικη usb δουλεύει κανονικα...

Πάνε 83 ευρώ....τι να το κανω τώρα...να το φάω;

EDIT : Βρέθηκε λυση. Εβαλα το aten να δει το πληκτρολογιο σαν πληκτρολογιο για sun και το βλέπει κανονικα

ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ μετα απο 2 ώρες :

Τα πληκτρα ειναι περιπου ιδια στην αίσθηση (σαν δυναμη) με ενα πληκτρολογιο μεμβράνης. Ελαφρώς πιο σκληρα απο το microsoft wired 200.

Οντως για πολλές ώρες typing δεν κάνει αλλα εγώ τα πατάω δυνατα έτσι κι αλλιώς οποτε με red ή Brown θα εκανα πολλά λάθη.

Βρήκα το παρακάτω προγραμματακι

http://www.grc.com/freeware/clickey.htm

Για οσους θελουν να εχουν clicks σε Non clicky keyboards.

Ξαναδοκιμασα στο mediamarkt τα brown. Παρα ειναι μαλακά για μένα. Έτσι κι αλλιώς το πατάω μέχρι κάτω το πλήκτρο.

Απο φασαρία δεν θα έλεγα οτι κανουν ιδιαίτερη. Τα video στο yοutube προφανως εχουν κοντά το μικρόφωνο κι εγώ δυνατά τα ηχεία και νομιζα οτι θα γκρεμιστεί το σπίτι.

To μονο πρόβλημα που εχει ειναι οτι σβηνουν τα γράμματα αλλα οσο εχει εγγύηση σου στέλνει η steelseries

Αλλα πουλανε και αυτοκόλλητα με 5-6 ευρώ. Θα δω...

Αυτα απο μενα.

Μετα απο 3 ώρες πληκτρολόγηση : http://www.joelapompe.net/wp-content/uploads/2007/10/doigtmuscle2001.jpg

Edited by pmakr
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο σκεφτομαι...αν και εχω την εντυπωση οτι αν χαλασει κανενα πληκτρο να αγορασω μονος μου διακοπτη και να τον κολλησω

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now