Fladramon

Πρόβλημα με οθόνη και επιλογή νέας

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω μια οθόνη 21,5 ή 22 Lg χρόνια τώρα, λειτουργεί καλά αλλά έχει κάποιο θέμα: κάθε μέρα για να ανοιξεί αναβοσβήνει συνεχω΄ς μέχρι να σταθεροποιηθεί κάποια στιγμή. Ρώτησα τεχνικό φίλο και μου είπε να χαίρομαι που δεν είναι θέμα εικόνας μπλα μπλα και ότι κάποιο σκέιλερ ή πυκνωτής θέλει άλλαγμα οπότε

Α) τη πάω σε τεχνικό και ένας θεός ξέρει τι θα επικαλεστεί και τι θα ζητήσει (ή σαν καλο παιδί τη ξεβιδώνω να δω τι θησαυρό έχει μέσα)

Β) με βοηθάτε να διαλέξω μια νέα από τις παρακάτω (κριτήρια 21,5+ , 120ευρώ μαξ, dvi, 5ms minimum)

~~~ειδάλως θα με ακούσετε να τραγουδώ~~~ :highly_amused:

PHILIPS 226V4LSB 21.5'' LCD MONITOR FULL HD BLACK - ΟΘΟΝΗ -

PHILIPS 226V3LSB 21.5'' LED BLACK - ΟΘΟΝΗ -

PHILIPS 226V3LAB 22" LED BLACK - ΟΘΟΝΗ -

LG 22EN43T-B LED Monitor 21,5'' - Όλες οι οθόνες - plaisio.gr

Βοηθείστε λιγάκι γιατί είμαι για λύπηση, σας μιλώ μέσω crt 17ara tou 2002 :confusion:

Link to comment
Share on other sites

Για το Β, εδώ είσαι -> LG IPS224V-PN 22'' TFT - ΟΘΟΝΗ - και μην ρωτήσεις καν αν αξίζει την υπέρβαση του budget σου ;)

Τώρα για το Α... για αρχή μερικές καλές φωτογραφίες του PCB της οθόνης ίσως να βοηθούσαν στην ... τηλεϊατρική που επιχειρούμε.

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

Για το Β, εδώ είσαι -> LG IPS224V-PN 22'' TFT - ΟΘΟΝΗ - και μην ρωτήσεις καν αν αξίζει την υπέρβαση του budget σου ;)

Τώρα για το Α... για αρχή μερικές καλές φωτογραφίες του PCB της οθόνης ίσως να βοηθούσαν στην ... τηλεϊατρική που επιχειρούμε.

Φίλε καλησπέρα, σήμερα είχα σκοπο να την παραγγείλω αλλα είδα το 14ns response time :o..

και τυγχάνει να είμαι gamer

Έτσι είναι αυτές οι ips;

EDIT --> Ψιτ, με 3 ευρώ παραπάνω στο ίδιο κατάστημα βρήκα ιδιο μοντελο/χαρακτηριστικά και με 5ms

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.169831

Τη παράγγειλα :Q..

EDIT 2 --> μου έφεραν το μόνιτορ σήμερα. Μεγάλη διαφορά και σε χρώματα και ανάλυση (χρόνια ήμουν στα 1680)

και με παιχνίδια όλα μια χαρά. Λεπ΄τη και πολύ ελαφριά και το ωραίο είναι έχει εξωτερικό τροφοδοτικό, γιατί υποπτεύομαι στη παλιά κάτι χάλασε στη τροφοδοσία ίσως. Ενώ στη καινούργια είναι πιο απλό να βρεις ένα τροφοδοτικό για αντικατάσταση

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Πρέπει να βρω κλειδί για κενσιγκτον θύρα για να ανοιξω τη παλιά, να δούμε τι απεβίωσε

Edited by Fladramon
μειωμένο σπαμ
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now