aRkA$

Corsair Obsidian 350D: Preview το νέο M-ATX Chassis της Corsair!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Corsair Obsidian 350D: Preview το νέο M-ATX Chassis της Corsair!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354e011e29ecddc.jpg[/NEWS_IMG]Η Corsair φαίνεται πως έχει ήδη προαποφασίσει να συνδυάσει την παρουσίαση του νέου της flagship Obsidian 900D chassis μαζί με άλλο ένα premium micro-ATX gaming PC case που θα φέρει την ονομασία Obsidian 350D (CC-9011029-WW), διευρύνοντας με τον καλύτερο τρόπο τις παρεχόμενες επιλογές προς αγοραστικό κοινό. Η νέα υλοποίηση σκοπεύει να ανεβάσει ακόμα περισσότερο τον πήχη στην κατηγορία έχοντας εξωτερικές διαστάσεις 450 x 210 x 440 mm (W x H x D). Η απαράμιλλη ποιότητα και η στιβαρότητα της κατασκευής υποστηρίζονται με την χρήση χάλυβα αλλά και την ματ απόχρωση του αλουμινίου στην πρόσοψη καθώς και με το ακρυλικό παράθυρο στην πλαϊνή μεριά με απώτερο σκοπό να αναδείξει το high-end hardware που πρόκειται να φιλοξενηθεί στο εσωτερικό του.

Πιο αναλυτικά τα τεχνικά χαρακτηριστικά του νέου case κάνουν λόγο για την ύπαρξη 2 x 5.25" Drive Bays (εξωτερικά) ενώ στο εσωτερικό δηλώνουν παρόν δυο θέσεις για drives 3.5" και 3 x 2.5" Drive Bays. Από ένα σωστά σχεδιασμένο κουτί, δεν μπορεί να λείπουν οι προϋποθέσεις για ακόμα καλύτερη ψύξη στο εσωτερικό του, για το λόγο αυτό η εταιρεία έχει εγκαταστήσει ένα 120mm fan στο πίσω τμήμα ενώ δίνεται η επιλογή για την τοποθέτηση 2 x 140mm fans ή ενός ψυγείου υδρόψυξης στο επάνω μέρος του κουτιού. Όπως σε όλα τα νέα cases έτσι και σε αυτό θα βρείτε στο Ι/Ο Panel δυο θύρες USB 3.0, οι οποίες συμπληρώνεται από Audio In/Out Jacks και τα γνωστά Power/Reset Buttons.

To Obsidian 350D θα κάνει το ντεμπούτο του στα καταστήματα τις επόμενες εβδομάδες με άγνωστη προς το παρόν τιμή.

<center>[img_ALT=Corsair Obsidian 350D: Preview το νέο M-ATX Chassis της Corsair!]http://www.hwbox.gr/attachment.php?attachmentid=8907&stc=1[/img_ALT]

[img_ALT=Corsair Obsidian 350D: Preview το νέο M-ATX Chassis της Corsair!]http://www.hwbox.gr/attachment.php?attachmentid=8908&stc=1[/img_ALT]

[img_ALT=Corsair Obsidian 350D: Preview το νέο M-ATX Chassis της Corsair!]http://www.hwbox.gr/attachment.php?attachmentid=8909&stc=1[/img_ALT]</center>

Corsair Obsidian 350D (1).jpg

Corsair Obsidian 350D (2).jpg

Corsair Obsidian 350D (3).jpg

Corsair Obsidian 350D (1).jpg

Corsair Obsidian 350D (2).jpg

Corsair Obsidian 350D (3).jpg

Corsair Obsidian 350D (1).jpg

Corsair Obsidian 350D (2).jpg

Corsair Obsidian 350D (3).jpg

57fd085edc7fc_CorsairObsidian350D(1).jpg

57fd085ee441e_CorsairObsidian350D(2).jpg

57fd085eeaf11_CorsairObsidian350D(3).jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν παιξει κοντα στα 2X50? θα ειναι οτι καλυτερο πιστευω στη midi κατηγορια.

εκει περιπου θα παιξει κατα πασα πιθανοτητα στην φτωχη μας χωρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να παίξει τόσο χαμηλά Βαγγέλη, εξάλλου αν δεις τον ανταγωνισμό δεν νομίζω ότι υπάρχει άλλο midi σε τέτοια χρήματα με τέτοια χαρακτηριστικά.

Σε ξένα φόρουμ λένε για 100$ και 110$ για το window version.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να παίξει τόσο χαμηλά Βαγγέλη, εξάλλου αν δεις τον ανταγωνισμό δεν νομίζω ότι υπάρχει άλλο midi σε τέτοια χρήματα με τέτοια χαρακτηριστικά.

Σε ξένα φόρουμ λένε για 100$ και 110$ για το window version.

Ε καλα, αν παρουνε σαν αγορα μονο το εξωτερικο (που αυτο θα κανουν) εκει θα παιξει η τιμη.

Αν επαιζε Ελλαδα στα 50? + (και οχι -) τοτε θα δε θα προλαβαιναν να στελνουν παρτιδες.

Δεν εχει και το κατι το τοσο τραγικο ωστε να αξιζει τα 100?, συν τοις αλλοις, αν φτασεις σε αυτη

τη τιμη βαζεις κατι τις παραπανω και χτυπας αλλα κουτακια καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ δείχνει - αλλά νομίζω ότι και αυτό αλλά και το 900D ( :culpability: ) δεν με συγκινούν τελικά ιδιαιτέρως :/ Σαν να "βολεύτηκε" λίγο η Corsair...;

γιατί το λες αυτό? το 900D το βρήκα εξαιρετικό!

το 350 απλά καλό για την κατηγορία του.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. και εγώ δεν έχω κάτι να προσάψω στο 900D Χάρη, και είμαι σίγουρος ότι θα είναι πολύ καλό case και θα μπορείς να στήσεις μέσα του τέρατα, με πολύ μεγάλη ευκολία και εργονομία, απλά δεν είναι το case που όταν το είδα ανατρίχιασα. Δεν είναι το case που είπα shut up and take my money.

Νομίζω ότι τα 800D/650D/700D, στις μέρες τους, με είχαν εντυπωσιάσει σαφώς περισσότερο :/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now