Recommended Posts

200 ευρώ θες να πείς..εκτός απο τον επεξεργαστή σου κάρτα γραφικών μητρική τροφοδοτικό και ραμ είναι πολύ μικρής αξίας.

Μια χαρά είναι και οι i5..έβαλα σε φίλο μου πρόσφατα έναν 3570k και είναι super..οπότε γιατί να μην είσαι με τον 4670k...

Οκ thnx venis . Mαλλον για αυτον θα παω και θα προσπαθησω να πουλησω το pc μου . Εδω Μυτιληνη δυσκολο να βρεις ατομο :@

Τροφοδοτικο ειδα αυτο : http://www.coolermaster.com/product/Detail/powersupply/v-series-psu/v700.html

Βγαινει και σε 800αρι αν δεν τα σηκωνει ολα που δεν νομιζω . Τωρα αρχιζει να κυκλοφορει .

Ραμ θα παρω τις corsair που εβαλε και ο φιλος απο πανω .

Μενει mobo που θα παει αναλογα τον επεξεργαστη , SSD , HDD , και GPU που θα παρω μια αναλογα ποσα θα εχω ξοδεψει μετα την αγορα επεξεργαστη και mobo !

Link to comment
Share on other sites

Την πάω τέρμα την coolermaster στα τροφοδοτικά..αλλα θα τα δούμε όταν βγούν επεξεργαστής και μητρική khris..τώρα δεν έχει νόημα..θα αλλάξουν οι τιμές τσάμπα θα τα ψάχνουμε πάλι..:)

Link to comment
Share on other sites

Την πάω τέρμα την coolermaster στα τροφοδοτικά..αλλα θα τα δούμε όταν βγούν επεξεργαστής και μητρική khris..τώρα δεν έχει νόημα..θα αλλάξουν οι τιμές τσάμπα θα τα ψάχνουμε πάλι..:)

xex ισχυει αυτο που λεει ο Venisk khris...απλα περιμενε, κανε υπομονη :), και μια φιλικη συμβουλη, ο,τι ειναι μια τεχνολογια πισω δεν σημαινει οτι ειναι κακο...

οσο για εμενα, απλα βιασα τα παντα ολα χαχαχα, μου αξιζει ενα 15ημερο ban να στρωσω χαρακτηρα :P

Link to comment
Share on other sites

xex ισχυει αυτο που λεει ο Venisk khris...απλα περιμενε, κανε υπομονη :), και μια φιλικη συμβουλη, ο,τι ειναι μια τεχνολογια πισω δεν σημαινει οτι ειναι κακο...

οσο για εμενα, απλα βιασα τα παντα ολα χαχαχα, μου αξιζει ενα 15ημερο ban να στρωσω χαρακτηρα :P

Σιγουρα δεν ειναι κακο αλλα ειναι ψυχολογικο το θεμα .Τεσπα αναμενουμε και βλεπουμαι thnx που βοηθησες ελπιζω σε ενα μηνα να εισαι ξανα ετοιμος να βοηθησεις !

Χωρις μητρικες 400? :congratulatory:

Daily-Afternoon-Epicness-No.20_35.jpg

πλακα

Daily-Afternoon-Epicness-No.20_35.jpg

Daily-Afternoon-Epicness-No.20_35.jpg

Daily-Afternoon-Epicness-No.20_35.jpg.fd

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν ειναι κακο αλλα ειναι ψυχολογικο το θεμα .Τεσπα αναμενουμε και βλεπουμαι thnx που βοηθησες ελπιζω σε ενα μηνα να εισαι ξανα ετοιμος να βοηθησεις !

Χωρις μητρικες 400? :congratulatory:

[ATTACH=CONFIG]9401[/ATTACH]

πλακα

χαχαχαχα! τι εικονα ειναι αυτη! χαχαχα

εδω θα ειναι ολοι, οσο μπορεσω και εγω να βοηθισω με τα λιγα που ξερω, και εμενα αλλοι με βοηθανε μην νομιζεις τιποτα :)

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπαν και τα παιδια περιμενε να δουμε τι θα γινει με τους haswell cpu αλλα και τις mobo.

Αν ηταν να παρεις σημερα το pc εγω θα σου ελεγα να πας σε 3550Κ γιατι οτιδηποτε πανω απο αυτον ειναι υπερβολη (οχι οτι αυτος δεν ειναι αλλα....)!!

Οπως ειπε και ο billpeppas psu κατι απο Antec/Corsair/Seasonic και θα προσθεσω XFX που ειναι τουμπανα!! Coolermaster δεν εχω και την καλυτερη γνωμη ... Αυτη την στιγμη οτι βγαζει η Seasonic ειναι οτι καλυτερο σε θεμα psu, και για να εισαι σιγουρος στο τι ειναι τι παρε αυτο PSU Makers: 0-9 And A-B : Who's Who In Power Supplies, 2013: Brands Vs. Manufacturers .

Mobo πιστευω εδω μπορεις να πας απο μια τον 80Ε εως και 200Ε ειναι αναλογα τι θες να εχει.Αν με ρωτουσες θα σου ελεγα οτιδιποτε απο Asus,Gigabite και Asrock θα εισαι μια χαρα.

Ram εδω νομιζω οτι κι αν παρεις απο 1600mhz και πανω απο οποια μαρκα δεν θα εχεις θεμα. θα σου προτεινα corsair,g skill,kingstone σαν την "καλη" τριαδα απο εταιριες.

απο hdd παρε οτι θες εκτως απο green και γενικα οτι ειναι σε 5500rpm γιατι θα σερνεται.SSD εδω ειναι λιγο πιο μονοδρομος τα πραματα γιατι αν θες να εχεις τον top ssd θα πας ειτε σε samsung 840 & 840 pro ειτε σε OCZ vertex 4 & vector.

GPU εδω αυτο που αυτο που ακουσεσ για τους drivers απο amd ισχυει σημερα ειχα κουβεντα με φιλο που εχει 7870 και μου ειπε οτι εβαλε τους beta για να ειναι stable το pc του.Αλλα αυτο δεν θα πρεπει ειναι το 1ο κριτιριο γι αγορα gpu απο nVidia θα πιγαινα μονο σε gtx670 και πανω γιατι ακομη και gtx660 Ti υστερει σε specs σχεση με την 670.

Aπο amd οτιδιποτε πανω απο 7870 πιστευω θα σ αφισει ευχαριστημενο.

Για κουτι και εδω θα μπορουσες να εισαι ελαστικος στην τιμη αλλα μην ξεχνας οτι ολα αυτα τα καλουδια πρεπει να ειναι κ σ ενα αξιολογο κουτι.Αγαπημενο μου κουτι Corsair carbide 200,300 k NZXT Phantom 410, ιδικα το 200 ειναι απιστευτο vfm!

οποτε ενα set up θα μπορουσε να ειναι αυτο :

CASE :apo 55E Corsair Carbide Series 200R | Skroutz.gr

MOBO : apo 127E Asrock Z77 Extreme4 | Skroutz.gr

CPU : apo 222E Intel Core i5-3570K | Skroutz.gr

RAM : apo 63E Corsair Vengeance 8GB DDR3-1600 Kit (2x4GB, PC3-12800, 8-8-8-24) | Skroutz.gr

PSU : apo 95E XFX ProSeries 650W XXX Edition Semi-Modular (Bronze) | Skroutz.gr

SSD : apo 131E Samsung 840 Pro Series 128GB 2.5-inch SSD | Skroutz.gr

η : apo 146E ocz vector - Εσωτερικοί Σκληροί Δίσκοι | Skroutz.gr

GPU : apo 233E Gigabyte Radeon HD7870 2GB Ultra Durable | Skroutz.gr

η : apo 355E Gigabyte GeForce GTX670 Ultra Durable | Skroutz.gr

η : apo 296E XFX Radeon HD7950 3GB Double Dissipation Edition | Skroutz.gr

συνολο ~ 1063Ε (με τα πιο ακριβα parts)

edit: εκανα λαθος στην τιμη του 3550Κ τωρα ειναι κομπλε!

Edited by khetzal
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now