katsu

Metal Gear Rising: Revengeance - Επιτέλους και σε PC!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Metal Gear Rising: Revengeance - Επιτέλους και σε PC!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/461506901b434b47.png[/NEWS_IMG]Μετά από τόσα χρόνια κυκλοφορίας, τόσα prequel και sequel, και αν και ο κύριος Kojima δεν θέλει να αναγνωρίζεται ως ο "τύπος του Metal Gear", πριν από μερικούς μήνες συναντήσαμε το νέο μέλος της οικογένειας Metal Gear. O λόγος γίνεται για το Metal Gear Rising: Revengeance της Platinum Games και πρόκειται για ένα spin-off της σειράς με πρωταγωνιστή τον "ας δοκιμάσουμε μια διαφορετική προσέγγιση κόβοντας τα πάντα" Raiden. Μην περιμένετε να κυλίεστε σε αεραγωγούς και να κρύβεστε σε χαρτόκουτα, αντιθέτως ετοιμαστείτε να πετσοκόψτε τους εχθρούς με οποιοδήποτε τρόπο σε slow motion για να το απολαύστε περισσότερο. Ξέρω ότι σας αρέσει να καταστρέφετε πράγματα, και επειδή μου αρέσει κι εμένα, ο συγκεκριμένος τίτλος πρόκειται να έρθει και στις οθόνες των υπολογιστών μας. Η ανακοίνωση έρχεται από τον ίδιο τον Hideo Kojima, στο τελευταίο podcast του Hideradio στο blog της Kojima Produstions ή έτσι τουλάχιστον αναφέρει η αγγλική μετάφραση καθώς η εκπομπή είναι στα ιαπωνικά. Μη φοβάστε όμως γιατί η επιβεβαίωση έρχεται από τον creative producer της Platinum Games, JP Kellams μέσω του Τwitter χωρίς όμως να αποκαλύπτει περισσότερες πληροφορίες.

Για όσους δεν μπορούν να περιμένουν, μπορούν να δοκιμάσουν την έκδοση για Xbox 360 και PlayStation 3.

<center><center>[img_ALT=Metal Gear Rising: Revengeance - Επιτέλους και σε PC!]http://www.hwbox.gr/members/2140-albums89-picture9945.jpg[/img_ALT]</center></center>

Link to comment
Share on other sites

Το ήθελα πάντα αυτο!

δεν είμαι stealth τύπος, εκτός του ότι δεν είχα ποτέ κονσόλα, οπότε περιμένω κι εγώ τώρα πότε θα βγει!

Link to comment
Share on other sites

Φήμες ξεφήμες, release ξε release και sequel prequel σάν το πρώτο στο Playstation 1 τερματισμούς, καθόλου ύπνο, νεκρομάντηδες και ο πόλεμος με κέρδος το stealth και το bandana ΔΕΝ ΕΧΕΙιιιιι. Τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Mgs είχαμε ξαναδεί μια φορά και ένα καιρό στο pc και μάλιστα τότε έβγαινε μόνο για PlayStation αλλά είχε βγει και αρκετά αργότερα όπως και αυτό.

Το Gran Turismo πάντα ηταν exclusive, τι exclusive δηλαδή... studio της ίδιας της Sony δεν το φτιάχνει; και πάντα ήταν τίτλος που βοηθούσε πολύ στην προώθηση της κονσόλας. Οπότε το να το δούμε στο pcακι μας δύσκολο έως αδύνατον. Ας στρώσει τον κολο του κάνας developer να φτιάξει και κάνα τέτοιο driving παιχνίδι για pc γιατί τα shift είναι πολύ μέτρια μπροστά στα Gt-Forza.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Mgs είχαμε ξαναδεί μια φορά και ένα καιρό στο pc και μάλιστα τότε έβγαινε μόνο για PlayStation αλλά είχε βγει και αρκετά αργότερα όπως και αυτό.

Το Gran Turismo πάντα ηταν exclusive, τι exclusive δηλαδή... studio της ίδιας της Sony δεν το φτιάχνει; και πάντα ήταν τίτλος που βοηθούσε πολύ στην προώθηση της κονσόλας. Οπότε το να το δούμε στο pcακι μας δύσκολο έως αδύνατον. Ας στρώσει τον κολο του κάνας developer να φτιάξει και κάνα τέτοιο driving παιχνίδι για pc γιατί τα shift είναι πολύ μέτρια μπροστά στα Gt-Forza.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Αυτοι εδω πιστευω οτι θα δωσουν κατι πολυ αξιολογο...!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now