katsu

Need for Speed: Rivals - Τέρμα τα γκάζια!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Need for Speed: Rivals - Τέρμα τα γκάζια!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/46150698967b0f78.png[/NEWS_IMG]Σχεδόν 20 χρόνια από το πρώτο Need for Speed, και η σειρά συνεχίζει να εξελίσσεται. Σύμφωνα με ανακοίνωση της EA, μέσα σε λίγους μήνες πρόκειται να κυκλοφορήσει το νέο instalment, με τίτλο Need for Speed: Rivals. H ανάπτυξη του αυτή τη φορά γίνεται από 2 ομάδες. Την, σε όλους μας γνωστή από το προηγούμενο Most Wanted, Criterion και την Ghost Games, η πρώην EA Gothenburg. Αυτή τη φορά το game "φοράει" Frostbite 3 graphics engine!

H "πίστα" για τους αγώνες μας στο Rivals, πρόκειται να είναι η Redview County, με μια μικρή εξαίρεση που λίγο πολύ την έχουμε ξαναδεί. Όπως υπονοεί και ο τίτλος, θα μπορούμε να διαλέξουμε είτε το μακρύ χέρι του Νόμου είτε τη γλυκιά και επικίνδυνη παρανομία, και όπως πάντα όχι χωρίς τις αντίστοιχες απολαβές από την κάθε πλευρά. Σαν οδηγοί, στόχος μας είναι να "γίνουμε όσο πιο κακόφημοι γίνεται". Όσο πιο πολλούς αστυνομικούς αποφεύγουμε ή όσο πιο πολλούς αγώνες κερδίζουμε, τόσο πιο πολλά Speedpoints συγκεντρώνουμε, ώστε να έχουμε πρόσβαση σε νέα αυτοκίνητα και αναβαθμίσεις. Όσα περισσότερα Speedpoints, τόσο πιο "πολύτιμοι στόχοι" γινόμαστε για την αστυνομία. Αντίθετα, σαν όργανα του νόμου, οι παίχτες καλούνται να δουλέψουν σαν ομάδα για να σταματήσουν τους οδηγούς, αποκτώντας μεγαλύτερη θέση στις βαθμίδες της αστυνομίας.

Πέρα όμως από την επιλογή αυτή, το στοιχείο που κάνει το Rivals να διαφέρει από τα προηγούμενα είναι η νέα λειτουργία του με τίτλο AllDrive. To AllDrive ουσιαστικά σπάει το φραγμό ανάμεσα σε single και multiplayer: "Οι παίχτες θα πρέπει να προσέχουν τους καθρέφτες τους, καθώς οι φίλοι θα μπορούν να μπαίνουν και να βγαίνουν από τους αγώνες on-the-fly." αναφέρει η EA. Επίσης όσο αφορά το multiplayer κομμάτι του τίτλου, εισάγεται το Autolog, το οποίο μας επιτρέπει να ανταγωνιζόμαστε σε live leaderboard, και να προκαλούμε άλλους παίχτες.

Το Need for Speed: Rivals, ακόμα, θα είναι ο τίτλος που σηματοδοτεί την επιστροφή της Ferrari στο franchise. Πρόκειται να είναι διαθέσιμο για PC, Xbox 360 και PlayStation 3 στις 19 Νοεμβρίου 2013, ενώ ήδη ετοιμάζεται και για τα next-gen PlaStation 4 και Xbox One. Βέβαια για τους ανυπόμονους υπάρχει πάντα και το pre-order pack το οποίο θα περιλαμβάνει το Ultimate Cop Pack, που θα προσθέτει στη συλλογή μας κομμάτια όπως το Nissan GT-R Black Edition.

<center><iframe width="853" height="480" src="http://www.youtube.com/embed/83JZmu5rzgI" frameborder="0" allowfullscreen=""></iframe></center>

Διαβάστε περισσότερα εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Nice!

Απλά τα τελευταία πολύ cinematic είχαν και μου λείπει ένας τίτλος σαν τα παλιά GT ή το Forza, να είναι pure racing και όχι storyline και ιστορίες για αγρίους :)

Link to comment
Share on other sites

ρε γαμωτο δεν μπορω να την καταλαβω αυτην την λογικη ... δεν ειμαστε μονο εμεις οι ελληνες που θελουμε undergroundies 3 και τα ρεστα

εχει βουηξει ολο το νετ με το ποσο εχει λειψει κατι αλητικο και ΄λιγο πιο αληθοφανες

ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΦΕΡΡΑΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΙΧΕΣ ΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΧΕΣ ΒΡΕ ΑΔΕΡΦΕ ..

ενω ενα evo θα του μπιπ τα ιερα και τα οσια...

ΔΕΕΕΝ ΤΟΟΟ ΒΛΕΕΕΠΠΠΟΥΥΝ?

ΤΟΣΟ ΣΤΟΚΟΙ ΕΙΝΑΙ?

ΘΑ ΜΟΣΧΟΠΟΥΛΟΥΣΕ..

/rage off

εγω θα ασχοληθω με nfs στο next underground!

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το unofficial 60 FPS trick!

Η διαδικασία γίνεται γράφοντας τις παρακάτω εντολές στην διαδρομή (path) του shortcut:

"-GameTime.MaxSimFps 60 -GameTime.ForceSimRate 60"

Το μόνο drawback είναι ότι χρειάζεται να υπάρχει ένας γρήγορος υπολογιστής για να "πιάνει" 60 FPS αλλιώς το gameplay θα φαίνεται πιο αργό και από τα 30 καρέ!

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,θέλω αν μπορείτε τη βοήθεια σας εχω κολλήσει σε ενα σημείο και δε μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.

Δεν μπορώ να ξεκλειδωσω το αμαξι Maserati GranTurismo MC Stradale γιατι μου λεει κατι για OverWatch το ψαχνω στο μενου αλλα δεν εχει

κάποια επιλογή,αν καποιος το εχει ξεκλειδώσει αν μπορει ας μου πει πως το εκανε.

ευχαριστώ προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,θέλω αν μπορείτε τη βοήθεια σας εχω κολλήσει σε ενα σημείο και δε μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.

Δεν μπορώ να ξεκλειδωσω το αμαξι Maserati GranTurismo MC Stradale γιατι μου λεει κατι για OverWatch το ψαχνω στο μενου αλλα δεν εχει

κάποια επιλογή,αν καποιος το εχει ξεκλειδώσει αν μπορει ας μου πει πως το εκανε.

ευχαριστώ προκαταβολικα

Καλημέρα, πρέπει να έχεις κατ' αρχήν αυθεντικό το game και να κάνεις ότι φαίνεται στο βίντεο που ακολουθεί..

[video=youtube;Zz96-IyQLvo]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πρέπει να έχεις κατ' αρχήν αυθεντικό το game και να κάνεις ότι φαίνεται στο βίντεο που ακολουθεί..

[video=youtube;Zz96-IyQLvo]

ειναι γνησιο απο σελιδα που πουλαει κλειδια,αλλα αυτο το βιντεο ειναι για ps3 οχι για pc γιατι το εψαξα και αυτη την επιλογη στο pc δεν την εχει.εσυ το εχεις το παιχνιδι?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now