Picard

6300 η 6350

Recommended Posts

Τελικα πηγαινω σε amd με την κορυφαια sabertooth που υποστηριζει pci-e 3.0,να αγορασω τον 6300 η τον 6350??? o 6350 ειναι ενας κλοκαρισμενος 6300,δουλευει σε 30 watt πιο πανω,πιο γρηγορος,βγηκε τωρα προσφατα,αναρωτιεμαι ομως εαν ειναι πιο ζεστος,με μια ψυκτρα της noctua θα ειμαι οκ???

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου φιλε Picard, με βαση τα παραπανω που λες, ειναι να περασεις στο ιδιο συστημα με το δικο μου ( check κατω), 6300 - 100? και Sabertooth 990FX 150? και κλεινεις στα 250 και εισαι αρχοντας.

δυο πραγματακια απο εμενα, καλυτερα να παρεις την απλη Sabertooth 990FX, ουτε την REV 2, ουτε την GEN 3, πιστευω οτι θα πεταξεις τσαμπα 30-50? στα σκουπιδια. Και μην παθιαζεσαι οταν βλεπεις PCI-e 3 τα χουμε πει αυτα χεχε :P

Οσο για τον 6300, θα χρειαστεις μια αλλη ψυκτρα γιατι η μαμα ειναι μουφα στα ισια, δεν κανει δουλεια, εγω οταν εβαλα την 212 EVO ειδα τεραστια διαφορα στους C*. θα εισαι GG με μια Noctua!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγαινω σε amd με την κορυφαια sabertooth που υποστηριζει pci-e 3.0,να αγορασω τον 6300 η τον 6350??? o 6350 ειναι ενας κλοκαρισμενος 6300,δουλευει σε 30 watt πιο πανω,πιο γρηγορος,βγηκε τωρα προσφατα,αναρωτιεμαι ομως εαν ειναι πιο ζεστος,με μια ψυκτρα της noctua θα ειμαι οκ???

βασικά εγώ στην θέση σου, αν ισχύει η υπογραφή σου δεν θα άλλαζα σύστημα! κοίτα εδώ. Πήγαινε τον i5 στα 4GHz και θα είσαι άρχοντας για καιρό ακόμα. Αναβάθμισε μόνο την κάρτα αν θες more power.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει η αναβάθμιση για τόσο μικρή διαφορά απόδοσης!

Αν τελικά αλλάξεις σύστημα θέλω μόνο την μητρική!!

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Δε θα κανω αναβαθμιση ουτε προκειται να χαλασω το συστημα που εχω,πηγαινω σε δευτερο συστημα με σχετικα χαμηλο μπατζεντ,τον 760 δεν τον πεταω....ακομη και τωρα ειναι αρκετα δυνατος..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now