Recommended Posts

Και εγώ περιμένω 4670κ Asrock Z87E-itx, bitfenix prodigy, και ένα πακετάκι υδροψυξης από performance-pcs.com. λογικά εντός 2 εβδομάδων θα τα έχω όλα.

Ο επεξεργαστής θα γίνει delid με το καλημέρα. Θα ποσταρω αποτελέσματα σύντομα.

Άντε γιατί 4 χρόνια με χ58 βαρέθηκα, ήθελα καινούριο παιχνίδι!

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς λογικό επιχείρημα δεν υπάρχει...εγώ παραξενεύομαι που είχες ivy νόμιζα ότι είχες μείνει με τον sandy και περίμενες τους haswell ..τελικά για το z87 και την cpu πόσα έδωσες? Το γενικό αποτέλεσμα θέλω όχι πόσο πήρες τα πράγματα..πόσα λεφτά έχασες.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις τους ssd άλλο αυτό. Αν και βλέπω να απογοητεύεσαι αν ισχύει το όριο 1.5gb/s....

Μα δεν λέω ότι είναι λάθος κ εγώ θα πάρω την 780, απλά θέλω να μάθω πόσο του κόστισε η μετάβαση.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σκέφτομαι να πάρω για benchομηχάνημα, γιατί τα reviews για SSD δεν θέλω να γίνονται σε Z77...

Πέρα από τα νούμερα σε raid, αλλάζει κάτι μεταξύ z77 και z87 για όποιον έχει έναν ssd?

Π.χ εγώ με τον 330 τον 180αρη τσίμπησα κάτι νουμεράκια από z68 σε z77. Το z87 θα είναι το ίδιο ή μιλάμε για άλλη φάση;

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τα νούμερα σε raid, αλλάζει κάτι μεταξύ z77 και z87 για όποιον έχει έναν ssd?

Π.χ εγώ με τον 330 τον 180αρη τσίμπησα κάτι νουμεράκια από z68 σε z77. Το z87 θα είναι το ίδιο ή μιλάμε για άλλη φάση;

Δεν νομίζω να έχει διαφορές. Πιο πολύ για το RAID0 όπως είπε ο venisk, που τελικά θα απογοητευτώ έτσι όπως το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις τους ssd άλλο αυτό. Αν και βλέπω να απογοητεύεσαι αν ισχύει το όριο 1.5gb/s....

Μα δεν λέω ότι είναι λάθος κ εγώ θα πάρω την 780, απλά θέλω να μάθω πόσο του κόστισε η μετάβαση.

Για να μπορώ να κάνω RAM reviews στην νέα πλατφόρμα θα τον πάρω ρει, οπότε άσε με 'μένα.

Ένας απλός χρήστης πρέπει να πουλήσει 250 τον 3770Κ και να βάλει σχεδόν άλλα 70-100 για τον 4770Κ.

Τώρα για μητρική αναλόγως τι θέλει πουλάει την προηγούμενή του, βάζει κάμποσο ακόμα και παίρνει μια Ζ87. Σε ίδιες τιμές με τις Ζ77 θα παίζουν έτσι κι αλλιώς.

Σε 2-3 μέρες θα ανεβάσουμε τα πρώτα reviews Z87 μητρικών οπότε Stay Tuned :)

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, ως συνήθως, άψογος. Αναλυση στο φουλ, δεν αφήνεις καμία ερώτηση αναπάντητη. Μπράβο ρε φίλε, να δούμε πότε θα σε γνωρισουμε κι από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζοντας το review αναρωτιέμαι, αυτά τα νέα κόλπα με τις κάρτες ήχου, θωρακίσεις, ψαγμένοι πυκνωτές, καλύτερο τσιπάκι, op-amp (!) κτλ, προσφέρουν κάτι εξαιρετικά καλύτερο ή είναι φύκια για μεταξωτές κορδέλες;

Link to comment
Share on other sites

Ότι έχω ακούσει ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, είναι φύκια σε σχέση μια stx.

Αλλά από το ολότελα, τα προσεγμένα onboard είναι σαφώς πιο πάνω. Τα op-amp από την άλλη, δεν θα έλεγα ότι χρειάζονται ;)

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now