tasos9

Αγορά λάπτοπ.

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Μιας που θα γίνω φοιτητής, ήρθε η ώρα να πάρω και γω λάπτοπ!

Ψάχνω κάτι σχετικά απλό για καθημερινές εργασίες, και λίγο ελαφρύ gaming. Διαθέτω το πολύ 500?. 13-15", θα ήθελα να έχει CPU οπωσδήποτε i3 ή A6 και πάνω, από RAM δεν υπάρχει θέμα, γιατί έχω spare κάτι 2GB στικάκια. Από κάρτα γραφικών οπωσδήποτε ΟΧΙ intel HD :D Για σκληρό, λογικά θα μπει SSD οπότε ας είναι μεγάλος για να τον βάλω στον σταθερό για αποθηκευτικό χώρο.. Έχω δει και γω κάποια πράγματα, απλά ψάχνω καμιά προσφορά ή κάτι που δεν έχω δει. Περιμένω την βοήθεια σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Για δώσε ένα link απο αυτό που βρήκες γιατί δεν βλέπω κάποιο με όλα αυτά και να κάνει μόνο 500 ευρώ.

Με onboard στα 499.

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Οι δικες μου επιλογες με σειρα προτεραιοτητας ειναι οι εξης

1) HP PAVILLION G6-2221ev (i3 3110M/15.6/4GB/500GB/HD 7670M/Windows 8) ~ 548?

2) HP Pavilion 15-b002 ev (i3-3217U/15.6/6GB/500GB/Nvidia GeForce GT 630M/Windows 8) ~ 470?

3) Dell Inspiron 15 3521 (i3-3217U/15.6/4GB/500GB/HD 7670M/Windows 8) ~ 499?

CPU: i3 3110M τουλάχιστον 30% πιο γρήγορος από τον i3 3217U αλλά και με διπλάσιες ενεργειακές απαιτήσεις σε W άρα πολυυυ μικρότερη αυτονομία

VGA: AMD Radeon HD 7670M ελαφρώς καλύτερη από την Nvidia GT 630M

Link to comment
Share on other sites

Θα τα δω... Εμένα μου έκανε κλικ αυτό (το οποίο είναι το 2 που πρότεινε ο Αρκάς νομίζω). Υπάρχουν πολύ καλές προσφορές τώρα τελευταία όπως βλέπω. Το θέμα είναι να τσιμπήσουμε την καλύτερη!

Link to comment
Share on other sites

για αυτά που προσφέρει είναι όντως πολύ καλό

αλλά κοίταξε και την τρίτη επιλογή γιατί με 30? επιπλέον θα έχεις ελαφρώς καλύτερη κάρτα αλλά το σημαντικοτερο είναι ο ένας επιπλέον χρόνος εγγύηση (HP 1 χρόνος, Dell 2 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Και άσε που από τα τελευταία HP που έχω δει έχω πολύ κακές εντυπώσεις.. Τώρα βλέπουμε.

EDIT: Παρήγγειλα το Dell τελικά! Περιμένω τώρα !!

Το MGManager είναι αξιόπιστο κατάστημα?

Edited by tasos9
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now