gdp77

Ξανά malware?

Recommended Posts

Είχα eset 4 χρόνια ακριβώς με κατέστρεψε 2 φορές του το συγχώρεσα την πρώτη φορά ε την δεύτερη παραπήγε..Δεν υπάρχει πιο ολοκληρωμένη λύση απο το bitdefender και ψάξτε τό όσο θέλετε.. Βάλτο δοκιμαστικά και δες τις ρυθμίσεις του και πες μου μετά ξανά για το eset :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκίνησα το θέμα για να μου προτείνετε ΑV (το avast δεν το αλλάζω, είναι ελαφρύ και τόσα χρόνια που το χρησιμοποιώ δεν έχω κανένα παράπονο). Δυστυχώς δεν συγκράτησα το όνομα του malware που μου αναφέρει. Απλά έκανα το ποστ για να το δουν οι admins και να επιληφθούν του θέματος αν είναι υπαρκτο. Απ' ό,τι καταλαβαίνω μου λέτε ότι είναι false alarm. ok. Το μόνο που θα προσθέσω στο thread είναι το ονομα του malware αν μου ξαναεμφανισττεί η προειδοποίηση και από 'κει και πέρα κάνετε ό,τι καταλαβαίνετε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κατάφερα να το αναπαράγω. Κάνεις αναζήτηση για το hwbox από google και κάνεις click στο link που σου δίνει. Με το που ανοίξει το hwbox, χτπάει το trojan horse.

Επισυνάπτω το log του avast. Δείτε μήπως υπάρχει θέμα.

th_blocked.jpg

th_blocked.jpg

th_blocked.jpg

th_blocked.jpg.8c979f9dbd3b7d22b60bb3894

Link to comment
Share on other sites

Gdp77, όπως σου ανέφερα και παραπάνω το θέμα έχει μεταφερθεί και στους admins και το κοιτάνε για επίλυση. Έχεις απόλυτο δίκιο, και σωστά σε ενημερώνει το avast για κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι αυτά που λέτε βρίσκονται σπασμένα,ενώ το norton internet security 2013 δεν υπάρχει σπασμένο. Αυτό κάτι λέει.....

Εγώ όσα χρόνια χρησιμοποιώ norton internet security έχω μείνει ευχαριστημένος και με έχει προστατέψει χωρίς να έχω κολλήσει κανένα ιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι αυτά που λέτε βρίσκονται σπασμένα' date='ενώ το [b']norton internet security[/b] 2013 δεν υπάρχει σπασμένο. Αυτό κάτι λέει.....

Εγώ όσα χρόνια χρησιμοποιώ norton internet security έχω μείνει ευχαριστημένος και με έχει προστατέψει χωρίς να έχω κολλήσει κανένα ιο.

πφφφφ.... Αυτό είναι malware από μόνο του.... Άσε που είναι ασήκωτο :-p

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα γνήσιο είναι το bitdefender..που το ξέρεις πως οι άλλοι το έχουν σπασμένο?

Εγώ δεν λέω αυτό.Άλλο εννοώ.Διάβασε το λίγο καλύτερα :)

Ελαφρύ είναι το norton. Βαρύ ήταν όταν είχαμε pentium 4!

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες το avast με προειδοποιεί πάλι για malware όποτε επισκέπτομαι το hwbox.gr. Υπάρχει θέμα?

Ναι έχουμε θέμα πάλι αλλά το κοιτάμε από την προηγούμενη εβδομάδα.

Δεν είναι κάτι ανησυχητικό, πού και πού από google ίσως "τρώς" redirections αλλά το φτιάχνουμε!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι αυτά που λέτε βρίσκονται σπασμένα' date='ενώ το norton internet security 2013 δεν υπάρχει σπασμένο. Αυτό κάτι λέει.....

Εγώ όσα χρόνια χρησιμοποιώ norton internet security έχω μείνει ευχαριστημένος και με έχει προστατέψει χωρίς να έχω κολλήσει κανένα ιο.[/quote']

Δεν σημαινει κατι.. Ολα υπαρχουν σπασμενα. Ειναι θεμα ζητησης για το τι θα ανεβασουν οι uploaders.

Μεχρι την εκδοση 2012 υπαρχει παντου, για 2013 σε πιο λιγα "μαγαζακια" αλλα υπαρχει και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now