sofos1990

Άρχισαν τα προβλήματα...forthnet.

Recommended Posts

Εδώ και 5-6 χρόνια είμαι στην Forthnet (περιοχή Καλλιθέα). Μέχρι και πριν 2 μήνες δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα ούτε μια αποσύνδεση ούτε τίποτα. Οι ταχύτητες πάντα καρφωμένες στο 16-17 με υψηλό ping (90-100) αλλά δεν με ένοιαζε και πολύ.

Tους τελευταίους 2 μήνες το ping είχε πάει στο Θεό κάπου 200 αλλά και το download είχε πέσει τραγικά κάπου 7-8. Τους είχα στείλει 2 email και τους είχα κάνει και 2-3 κλήσεις και με είχαν πάρει τηλέφωνο και τα έβλεπαν όλα φυσιολογικά. Προχθές του ξαναπήρα και τους το ξαναείπα. Επ' ευκαιρίας τους ζήτησα να γυρίσουν την γραμμή μου σε fastpath μιας και τελευταία παίζω πιο πολύ. Το ping έφτιαξε αισθητά, είμαι κάπου στα 50-70ms στους ίδιους servers που έπεζα με 90+. Βέβαια, μέσα στο game το ping πιάνει κάτι 200άρια με 400άρια και μένει σταθερό στα 80 κάπου. Η ταχύτητα όμως είναι στο πάτωμα.

forthnet.jpg

Τι άλλαξε; Τι πρέπει να κάνω;

forthnet.jpg

forthnet.jpg

forthnet.jpg.2e9925160ef08cc13076132320c

Link to comment
Share on other sites

guys τελευταια μου φαινεται οτι στη forthnet μαμιεται το συμπαν...

εγω απο 11-12Mbps εχω πεσει στα 7-8 το τελευταιο μηνα... και τα disconnect πανε συννεφο

θα τους εχεζα στο τηλεφωνο αλλα μετακομιζω σε 10 μερες και ειπα να μη συγχυστω..

μετα απο 6 χρονια forthnet θα παω οτε vdsl...

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο μήνα και μένα έχει ξεσκιστεί..

Από 21 σταθερά εδώ και 1.5 χρόνο χωρίς κιχ, με είχε τρελάνει στους αποσυγχρονισμούς κυρίως αργά το απόγευμα. Τους έπαιρνα τηλέφωνο όταν γινόταν, αυτό έτρωγα το τέταρτο στην αναμονή, και μετά έλεγαν "ένας τεχνικός θα επικοινωνήσει άμεσα μαζί σας". Με έπαιρναν πάντα 9.00 το πρωί την άλλη μέρα, και αυτό γινόταν επί 3 μέρες. Ε τους ξέχεσα και γω τηλεφωνικώς, και τελικά με συγχρόνισαν στα 17.7 και τώρα είναι καλά. Αλλά κρίμα τα 3Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 5-6 χρόνια είμαι στην Forthnet (περιοχή Καλλιθέα). Μέχρι και πριν 2 μήνες δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα ούτε μια αποσύνδεση ούτε τίποτα. Οι ταχύτητες πάντα καρφωμένες στο 16-17 με υψηλό ping (90-100) αλλά δεν με ένοιαζε και πολύ.

Tους τελευταίους 2 μήνες το ping είχε πάει στο Θεό κάπου 200 αλλά και το download είχε πέσει τραγικά κάπου 7-8. Τους είχα στείλει 2 email και τους είχα κάνει και 2-3 κλήσεις και με είχαν πάρει τηλέφωνο και τα έβλεπαν όλα φυσιολογικά. Προχθές του ξαναπήρα και τους το ξαναείπα. Επ' ευκαιρίας τους ζήτησα να γυρίσουν την γραμμή μου σε fastpath μιας και τελευταία παίζω πιο πολύ. Το ping έφτιαξε αισθητά, είμαι κάπου στα 50-70ms στους ίδιους servers που έπεζα με 90+. Βέβαια, μέσα στο game το ping πιάνει κάτι 200άρια με 400άρια και μένει σταθερό στα 80 κάπου. Η ταχύτητα όμως είναι στο πάτωμα.

[ATTACH=CONFIG]13465[/ATTACH]

Τι άλλαξε; Τι πρέπει να κάνω;

Αυτό μπορεί να συμβεί με οποιοδήποτε πάροχο ....Προφανώς έχει απαρυθμιστεί το router σου και επίσης δεν βλέπω πουθενά να αναφέρεις το margin για να έχεις υψηλες ταχύτητες . Με forthnet έχεις την δυνατότητα να ρίξεις το margin στο 6 και να έχεις τις πιο γρήγορες ταχύτητες στο internet διότι όσο πιο χαμηλό margin έχεις τόσο πιο υψηλες ταχύτητες θα έχεις . Π.χ. ο οτε δίνει 9 margin minimum και η hol 11 . Οπότε τσέκαρε όλα αυτά και μίλα με την τεχνική υποστήριξη της forthnet και θα διορθωθούν όλα καθώς εγώ όσες φορές έχω μιλήσει δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα και τα παλικάρια είναι πολύ εξυπηρετικά .

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με αυτα που είπε το παλικάρι απο πάνω (καλώς ήρθες κιόλας lik :T:)

Σοφοκλή δείξε μας τα στατιστικά απο το router σου, προσωπικά το Speed Τest δεν μου λεει κατι στις adsl, σε vdsl και 4G έχει κάποιο νόημα!

Πρέπει να δούμε τι attenuation εχεις σε dοwn/up και πολύ βασικό οπως ειπε ο lik να δούμε με τι snr margin παίζεις.

Μπορεί να είναι κάποιο βραχυκύκλωμα που μια ενδειξη να το καταλάβεις είναι οταν το attn σε down & up ειναι σχεδόν το ίδιο :/

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

[TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD][TABLE=class: datatable, width: 100%]

[TR]

[TD=width: 170]Uptime:[/TD]

[TD=colspan: 3]0 days, 6:12:53[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]DSL Type:[/TD]

[TD=colspan: 3]G.992.5 annex A[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Maximum Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:[/TD]

[TD=colspan: 3]1.133 / 10.436[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:[/TD]

[TD=colspan: 3]1.021 / 10.453[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]:[/TD]

[TD=colspan: 3]18,64 / 187,80[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Output Power (Up/Down) [dBm]:[/TD]

[TD=colspan: 3]12,0 / 18,5[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Line Attenuation (Up/Down) [dB]:[/TD]

[TD=colspan: 3]15,0 / 25,0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]SN Margin (Up/Down) [dB]:[/TD]

[TD=colspan: 3]10,5 / 6,0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Vendor ID (Local/Remote):[/TD]

[TD=colspan: 3]TMMB / BDCM[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Loss of Framing (Local/Remote):[/TD]

[TD=colspan: 3]0 / 0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Loss of Signal (Local/Remote):[/TD]

[TD=colspan: 3]196.608 / 0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Loss of Power (Local/Remote):[/TD]

[TD=colspan: 3]0 / 0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Loss of Link (Remote):[/TD]

[TD=colspan: 3]0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Error Seconds (Local/Remote):[/TD]

[TD=colspan: 3]262.154 / 0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]FEC Errors (Up/Down):[/TD]

[TD=colspan: 3]0 / 0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]CRC Errors (Up/Down):[/TD]

[TD=colspan: 3]1.307 / 2.159[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]HEC Errors (Up/Down):[/TD]

[TD=colspan: 3]14 / NA[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Τώρα με speedtest έπιασα 9. Όσο περνάει όμως η ώρα θα πέφτει η ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Σόφο όπως και να 'χει, επειδή ξέρεις πολύ καλά ότι μερικά χρόνια τώρα έχω καεί στο φοιτητόσπιτο με τον ΟΤΕ (βλέπεις ότι ανά περιοχή υπάρχει ποικιλία, δεν φταίει στάνταρ πάντα ένας μόνο πάροχος :hehe:), απλά πρέπει να το κυνηγήσεις με τα τηλέφωνα. Και να ζητήσεις αν μπορείς να έρθει τεχνικός να ελέγξει απευθείας να δει τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Από εμπειρία, ο πιο γρήγορος τρόπος επίλυσης προβλημάτων με τη HOL ήταν ένα καλογραμμένο fax (mail στέλνει και η κουτσή μαρία :-p ), όπου έτρεχαν από υπεύθυνοι μέχρι και τεχνικοί να με παίρνουν τηλ. μέχρι να λυθεί το θέμα...

@Sofos1990

Η γραμμή σου φαίνεται στα όριά της @ 10mbps , αφού παίζει με noise margin 6 db... Αν δεν σου επέτρεπαν τόσο χαμηλό noise margin, ούτε τα μισά δε θα έπιανες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και συγγνωμη που ποσταρω σε διαφορετικου χρηστη θεμα αλλα μοιαζει πολυ με το δικο μου...τους τελευταιους 2 μηνες με forthnet το net εχει παθει παρακρουση ενω ποτε πριν δεν ειχα προβλημα..τους πηρα τηλ και μου λενε ολα οκ τα βλεπουν και τετοια...αλλα κοιτωντας τα παρακατω στατιστικα γινεται να ειναι ολα οκ?

[TABLE]

[TR]

[TD=class: js_right, align: left]DSL Connection[/TD]

[TD=class: js_left, align: right][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 2]

[TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD=width: 40]bull__md.gif[/TD]

[TD]Link Information

[TABLE=class: datatable, width: 100%]

[TR]

[TD][/TD]

[TD=width: 30px][/TD]

[TD=width: 220px][/TD]

[TD=width: 50px][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Uptime:[/TD]

[TD=colspan: 3]0 days, 4:13:53[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]DSL Type:[/TD]

[TD=colspan: 3]ITU-T G.992.5[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:[/TD]

[TD=colspan: 3]1.018 / 3.363[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]:[/TD]

[TD=colspan: 3]59,36 / 679,39[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Output Power (Up/Down) [dBm]:[/TD]

[TD=colspan: 3]12,8 / 0,0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Line Attenuation (Up/Down) [dB]:[/TD]

[TD=colspan: 3]27,8 / 57,0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]SN Margin (Up/Down) [dB]:[/TD]

[TD=colspan: 3]6,1 / 5,8[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]System Vendor ID (Local/Remote):[/TD]

[TD=colspan: 3]TMMB / ----[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Chipset Vendor ID (Local/Remote):[/TD]

[TD=colspan: 3]BDCM / IFTN[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Loss of Framing (Local/Remote):[/TD]

[TD=colspan: 3]9 / 0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Loss of Signal (Local/Remote):[/TD]

[TD=colspan: 3]185 / 0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Loss of Power (Local/Remote):[/TD]

[TD=colspan: 3]0 / 0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Loss of Link (Remote):[/TD]

[TD=colspan: 3]-[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Error Seconds (Local/Remote):[/TD]

[TD=colspan: 3]7.634 / 0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]FEC Errors (Up/Down):[/TD]

[TD=colspan: 3]422 / 251.454[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]CRC Errors (Up/Down):[/TD]

[TD=colspan: 3]44 / 56.937[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4]spacer.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]HEC Errors (Up/Down):[/TD]

[TD=colspan: 3]274 / 92,813

Αναμενω τις γνωμες σας μιας και το ping και το dc πανε συνεφο οπως επισης και η σταθεροτητα τη γραμμης η οποια μερικες φορες δεν μπορει να διατηρησει καν το e-radio και κανει διακοπες..επισης ενα ακομα να προσθεσω οτι δοκιμασα 3 διαφορετικα ρουτερ και κανενα δεν καταφερνει να μεινει συνδεδεμενο πανω απο μιση εκτος απο αυτο που μου εδωσαν εξ'αρχης..ευχαριστω για τον κοπο σας...

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Link to comment
Share on other sites

Πριν με wind δουλευε αψογα απο αποψη ποιοτητας γραμμης...επιανα μικροτερη ταχυτητα 2-2,5 αλλα ηταν ποιοτικοτατη..ουτε Ping ουτε dc ποτε...μετα τον ιανουαριο αλλαξα σε forthnet...τον πρωτο καιρο ηταν χαλια αλλα μετα απο το πρωτο 10 ημερο εστρωσε...1 dc την βδομαδα και ταχυτητα 3-4...τον τελευταιο μηνα και κατι ομως εχει παθει παρακρουση η γραμμη...αποσυνδεσεις Ping στα υψη και τετοια..ολα αυτα στην ιδια πριζα με το ιδιο καλωδιο...καμια απολυτως αλλαγη περα του router..

Link to comment
Share on other sites

Μισό για να καταλάβω - και σε wind είναι 24άρα και έπιανες 2-2,5Mbps; Αν ναι - και βλέποντας και attenuation που έχεις, δεν θέλω να παίξω με τον πόνο σου αλλά έχει επικά κακή γραμμή και δεν είναι να κατηγορείς εταιρία, στην περίπτωσή σου.

Που καταφέρνει και συγχρονίζει είναι ευτύχημα. Δες μπας και μπορείς να πάρεις μία γραμμή κατευθείαν από τον κατανεμητή της οικοδομής μπας και παίζει κάτι πολύ κακό με τις εσωτερικές καλωδιώσεις. Χρησιμοποίησε UTP καλώδιο και για λίγο βγάλε όλες τις συσκευές του σπιτιού από τις πρίζες τους.

You're fighting a loosing battle με αυτή την γραμμή, αλλά λέω μπας και βελτιωθεί κάπως και φτάσει σε ένα σημείο που να πεις στην εταιρία κλειδώστε με χαμηλότερα, να μην τρώω disconnects τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Ναι υποθετικα 24αρα ειχα και εχω και στις 2 περιπτωσεις...δεν ειναι τοσο το θεμα της ταχυτητας...πιο πολυ ειναι το θεμα της σταθεροτητας οπως αναφερεις και εσυ..το γεγονος οτι συγχρονιζει τοσο χαμηλα οφειλεται λογικα κυριως στην αποσταση ( σπιτι εκτος πολης ) αλλα αυτο δεν με πολυ ενοχλουσε με την wind που τουλαχιστον ειχα 2-2,5 αλλα το ειχα σταθερα και για games ηταν κομπλε...για downloading εχω back up pc που κατεβαζει το βραδυ οποτε δεν με ενοιαζε..Απλα φαινεται απο τοτε που εβαλα forthnet οτι στηριζουν παραπανω ταχυτητα αλλα με λιγοτερη ποιοτητα..Εμενα αυτο δεν με βολευει οπως φαινεται ξεκαθαρα απο το attenuation που εχω..Αναρωτιεμαι εαν γινεται να μου χαμηλωσουν την ταχυτητα με σκοπο να αυξηθει η σταθεροτητα...επισης υπαρχει περιπτωση το προβλημα να οφειλεται σε αλλους παραγοντες οπως εργα στην περιοχη? Απλα μου κανει εντυπωση να μην εφτιαξαν οτι ηταν να φτιαξουν 1,5 μηνα τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Έργα, crosstalk, νερά... 1002 μπορεί να παίζουν.

Πάντως αυτό που λες, γίνεται.

Μιλάς με τεχνικό και του λες τα "χαρακτηριστικά" της γραμμής σου, και μπαίνει στο profile σου και σε "κλειδώνει" χαμηλότερα. Λογικά εκεί στα ~2Mbps θα ξαναέρθει η σταθερότητα, και τα λιγότερα disconnects.

Link to comment
Share on other sites

Πες ενα τεχνικο να ρθει να σου μετρησει τη γραμμη σου κατω στο καφαο της οικοδομης σου.

Αν εκει εισαι οκ και πιανεις καλες ταχυτητες τοτε εχεις θεμα στις εσωτερικες καλωδιωσεις

που ξεκινα απο το καφαο ως τις πριζες του σπιτιου σου, οποτε πας και για συνολικη επισκευή.

Πρωτα βεβαια θα πρεπει να κοιταξεις πιο απλα πραγματα. Οπως: φιλτρα, splitter, μονο το ρουτερ

συνδεδεμενο στη πριζα χωρις κανενα αλλο τηλεφωνο συνδεδεμενο στο σπιτι, τις πριζες των τηλεφωνων

του σπιτιου σου μην εχει καμια προβλημα και βραχυκυκλωνει.

Ξεκινα απο καπου και θα τη βρεις την ακρη παντως, ετσι δεν θα μεινεις, θα μαθεις τι φταιει στο τελος.

Εκτος και το τελευταιο ειναι να εισαι πολυ μακρια απο το dslam της περιοχης σου οποτε και ολα τα

στοιχεια σου να δικαιολογουνται. Εκει δοκιμαζεις σιγα-σιγα να σου κατεβαζουν το margin κλειδωνοντας το

ωστε να το δοκιμαζεις 2-3 μερες καθε μερα.

Link to comment
Share on other sites

Πες ενα τεχνικο να ρθει να σου μετρησει τη γραμμη σου κατω στο καφαο της οικοδομης σου.

Αν εκει εισαι οκ και πιανεις καλες ταχυτητες τοτε εχεις θεμα στις εσωτερικες καλωδιωσεις

που ξεκινα απο το καφαο ως τις πριζες του σπιτιου σου, οποτε πας και για συνολικη επισκευή.

Πρωτα βεβαια θα πρεπει να κοιταξεις πιο απλα πραγματα. Οπως: φιλτρα, splitter, μονο το ρουτερ

συνδεδεμενο στη πριζα χωρις κανενα αλλο τηλεφωνο συνδεδεμενο στο σπιτι, τις πριζες των τηλεφωνων

του σπιτιου σου μην εχει καμια προβλημα και βραχυκυκλωνει.

Ξεκινα απο καπου και θα τη βρεις την ακρη παντως, ετσι δεν θα μεινεις, θα μαθεις τι φταιει στο τελος.

Εκτος και το τελευταιο ειναι να εισαι πολυ μακρια απο το dslam της περιοχης σου οποτε και ολα τα

στοιχεια σου να δικαιολογουνται. Εκει δοκιμαζεις σιγα-σιγα να σου κατεβαζουν το margin κλειδωνοντας το

ωστε να το δοκιμαζεις 2-3 μερες καθε μερα.

Τράβα στο καφαο κ τσιγάρα στο κρατητήριο θα σου φέρνουμε εμείς.

Απαγορεύεται να παρέμβεις σε οτιδήποτε που διαχειρίζετε ο πΟτε. Πας αυτόφορο

Εγώ θα πρότεινα αρχικά να ξηλώσει οτιδήποτε συνδέεται στις γραμμές του τηλ. Δες πόσο συγχρονίζεις χωρίς φίλτρα άλλες συσκευές και χωρίς splitter και αν είναι σταθερό.

Μετά μιλά με την εταιρεία να παίξετε με το προφίλ.

*GNex*

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι ανέφερε παρέμβαση στο καφάο! Φυσικά και είναι αδίκημα.

Για μένα πρέπει να μιλήσεις με κάποιον τεχνικό ώστε να κάνει μια εκτίμηση της κατάστασης των καλωδιώσεων του σπιτιού σου / πολυκατοικίας σου.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το ειπα ξεκαθαρα φιλε μου:

Πες ενα τεχνικο να ρθει να σου μετρησει τη γραμμη σου κατω στο καφαο της οικοδομης σου.

Με αυτο εννοω τεχνικο του ΟΤΕ. Οχι να παει μονος του ή με τον ηλεκτρονικο της γειτονιας του.

Αλλωστε δεν ξερω αν θα ειχε καν και το εργαλειο για να κανει μια σωστη μετρηση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now