Recommended Posts

Ωραίο review για ένα ωραίο κουτί.

Πάντα πίστευα πως αυτή η διάταξη στα κουτιά (με το m/b οριζόντια) είναι πιο λογική και πρακτική από την κλασσική.

Το μόνο πρόβλημα με το συγκεκριμένο κουτί, για μένα είναι η απουσία αποσπόμενων φίλτρων για τη σκόνη.

Ειδικά τα HAF που είναι τόσο ευάερα, έπρεπε να το πάνε ένα βήμα παραπέρα με τα φίλτρα.

Εμένα για παράδειγμα μου αρέσουν πάρα πολύ όλα τα κουτιά της σειράς. μιας και είμαι φανατικός της αερόψυξης. Παρ όλα αυτά δεν θα πάρω ποτέ ένα HAF και αυτό εξαιτίας των φίλτρων, αφού θα έπρεπε να το ανοίγω για καθάρισμα 1 φορά την εβδομάδα.

Αν βάλουμε και τις τρίχες του σκύλου στην εξίσωση, μέρα παρά μέρα για να μην έχω γούνινο pc.

Αν κάποτε η cm βγάλει αυτό το κουτί με φίλτρα παντού, θα τρέξω να το πάρω.

Να πω ξανά ένα μπράβο για το πολύ ωραίο review.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο review για ένα ωραίο κουτί.

Πάντα πίστευα πως αυτή η διάταξη στα κουτιά (με το m/b οριζόντια) είναι πιο λογική και πρακτική από την κλασσική.

Το μόνο πρόβλημα με το συγκεκριμένο κουτί, για μένα είναι η απουσία αποσπόμενων φίλτρων για τη σκόνη.

Ειδικά τα HAF που είναι τόσο ευάερα, έπρεπε να το πάνε ένα βήμα παραπέρα με τα φίλτρα.

Εμένα για παράδειγμα μου αρέσουν πάρα πολύ όλα τα κουτιά της σειράς. μιας και είμαι φανατικός της αερόψυξης. Παρ όλα αυτά δεν θα πάρω ποτέ ένα HAF και αυτό εξαιτίας των φίλτρων, αφού θα έπρεπε να το ανοίγω για καθάρισμα 1 φορά την εβδομάδα.

Αν βάλουμε και τις τρίχες του σκύλου στην εξίσωση, μέρα παρά μέρα για να μην έχω γούνινο pc.

Αν κάποτε η cm βγάλει αυτό το κουτί με φίλτρα παντού, θα τρέξω να το πάρω.

Να πω ξανά ένα μπράβο για το πολύ ωραίο review.

Εκτός του ότι είναι πολύ εύκολο να κάνεις μόνο σου φίλτρα υπάρχουν και στην αγορά (και να μην είμαστε υπερβολικοί για το "ξεσκόνισμα" 1 φορά την εβδομάδα) ωστόσο σεβαστή η άποψη σου...

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο review μπραβο....Μe likes το κουτακι παρα πολυ και περνει και διπλο ψυγειακι + ενα μονό πισω χμμ not bad not bad.....το AX1200 δεν βλεπω να χωραει ολα τα αλλα κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι είναι πολύ εύκολο να κάνεις μόνο σου φίλτρα υπάρχουν και στην αγορά (και να μην είμαστε υπερβολικοί για το "ξεσκόνισμα" 1 φορά την εβδομάδα) ωστόσο σεβαστή η άποψη σου...

:D Μάλλον δεν έχεις σκύλο!

Το fractal desighn xl που έχω για παράδειγμα έχει παντού φίλτρα και παρ' όλα αυτά, 1 φορά το μήνα ένα γερό καθάρισμα το θέλει.

Κατά τ' άλλα, φίλτρα στις διαστάσεις και το σχήμα που έχουν τα ανοίγματα αυτού του κουτιού δεν ξέρω αν μπορεί να βρει κανείς.

Όσο για home made φίλτρα, το ξέρω πως μπορείς να φτιάξεις, αλλά για 1002 λόγους (πρακτικούς και αισθητικούς) δεν θα τα προτιμούσα.

Και αφού υπάρχουν κουτιά που έχουν σωστά φίλτρα δεν βλέπω το λόγο.

Στο κάτω κάτω, υπάρχουν και τα σεμεδάκια της μαμάς.. ;D

Link to comment
Share on other sites

Χαχ, όντως τα ζωάκια με την τρίχα που βγάζουν μεγάλο μέρος πηγαίνει στο κουτάκι... Εκεί είναι τέρμα χρήσιμο το φίλτρο.

Μ'αρέσει η οριζόντια προσέγγιση της CM. Απλώς δεν μ'αρέσει που είναι τόσο ογκώδες, αλλά πιο μικρό θα έχανε και την HAF ταυτότητά του...

Εξαιρετικό review Chris! :T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now