Recommended Posts

My precious!!!!!!! Nice Asta!!!

Θερμή παράκληση: μην διανοηθείτε να αγοράσετε την GTX 780 για αναλύσεις μικρότερες των 1920x1080. Please, don't.

Να συμπληρώσω πως η κάρτα δεν αξίζει ούτε για 1080p υπάρχουν 760 770gtx με πολύ λιγότερα χρήματα :)

Πολλοί κατηγορούν το reference σύστημα ψύξης της αλλά εδώ δεν άκουσα κανένα παράπονο πως έιναι δυνατόν? 82c δεν είχε throttle?

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

χαμηλα τα ειδα τα νουμερα....εγω με την Τιταν στα 1100 core εχω αποδοση 690gtx !!! Αφηστε τα κουτσα και πιαστε κανενα Τιτανα!

Edited by Sebastian
Link to comment
Share on other sites

Gj man !! :T:

Υποθετω οτι σε αναλυση χ1200 οι επιδοσεις θα ειναι καπου αναμεσα,

οποτε στα περισσοτερα παιχνιδια θα αποδιδει αρκετα καλυτερα.

Παντα ομως το θεμα με τα παιχνιδια και τις VGA ειναι οτι δεν ξερεις για

ποσο θα κρατησει ολο αυτο... Να σκασεις τωρα μια 700αρα ετσι χαλαρα

και μετα απο ενα χρονο να θες αλλη γιατι θα βγει ενα "Crysis 4" και θα

τις γειωνει ολες... ? Damn !! Οπως κι αν εχει εμεις βλεπουμε τεχνολογιες

που αυτοι στο R&D τις εχουν δει 2-3 χρονια πριν και οταν χρειαζεται, τσακ

τις πετανε στην αγορα και μας αφηνουν μακακες + οτι την λεει η μια στην αλλη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους :)

Να συμπληρώσω πως η κάρτα δεν αξίζει ούτε για 1080p υπάρχουν 760 770gtx με πολύ λιγότερα χρήματα :)

Τραβηγμένο λίγο αυτό που λες, όλες οι δοκιμές έγιναν σε Ultra Settings @1080p, και σε μερικούς "βαρβάτους" τίτλους δεν είναι και κάτι το ιδιαίτερο... όποιος επιθυμεί 780 σε συνδυασμό με 1080p τότε σαφώς και να παίξει σε ultra. Εκεί βλέπουμε πως η κάρτα είναι λίγο πιο πάνω από το playable είτε με άσχημα min frames...

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο George :T:

Kαλη ειναι μωρε η 780 δε βαριεσαι :coffeetime: αλλα μια = καμια.Να δοσεις 700ε για να παιζεις crysis 3 1080p με 40 frames??για κανενα λογο,παρτε κονσολα τοτε lol αλλιως σκαστα για sli.Tο κεπλερ τελειωσε παμε για maxwell τωρα μωρε :H:

Link to comment
Share on other sites

τα μεταξωτά καρτονια θέλουν και επιδέξια μόνιτορ

οσο για τα 40α frames ρωτα τον φιλο σου τον venisk .κατι για 55 στα 1440p λεει :hehe:

ενω το να δώσεις 1400 και να παίζεις με 80 fps σε 1080 λέει ε ? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

For me yes :hehe: εχω πει στον Νικο δεν με νοιαζει η αναλυση εγω θελω FRAAAAAAAMESSSSSS ;P.. το εχουμε ξεκαθαρισει ειμαι dragsteras θυσιαζω τα παντα για 1 frame πανω.

Link to comment
Share on other sites

Tο λες κιολας να δω εικονα εμ λογικο ειναι με τοσα λιγα frames να βλεπεις μονο εικονες :hehe::hehe:

Ρε συ antonis ειπαμε οχι και ετσι :hehe: 1080p ειναι sweet spot για μενα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας , πολύ ωραιο review... αναλυτικότατο... Δευτερον η καρτα ειναι "τουμπανο" αλλα νομιζω πως μερικες εταιριες πρεπει να σκεφτουν λίγο και τις τσέπες μας...Το λογικο ειναι οτι οποιος δν θελει δεν αγοραζει αλλα δεν ειναι κριμα να θες κατι τοσο κ να δυσκολευεσαι να το αποκτησεις ; ;-)

Link to comment
Share on other sites

Το λογικο ειναι οτι οποιος δν θελει δεν αγοραζει αλλα δεν ειναι κριμα να θες κατι τοσο κ να δυσκολευεσαι να το αποκτησεις ; ;-)

Δουλεύεις κάνεις οικονομία δεν αγοράζεις ούτε χαλάς τα χρήματα σου σε άλλα πράγματα κ σιγά σιγά την αγοράζεις :) Προφανώς θέλει καιρό και θυσίες! Ανάλογα τώρα τα χρήματα που βγάζεις κ την ζωή που κάνεις πράττεις..Επίσης άλλο το τι θέλεις και άλλο το τι μπορείς..κ εγώ θέλω το r34 αλλά δεν μπορώ να το αγοράσω ούτε να το συντηρήσω!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δε φαινεται στο review ειναι τοσο το scaling στα παιχνιδια σε μεγαλες αναλυσεις οσο ανεβαζεις πυρηνα και μνημες.Mε custom bios παιζουν ολες κοντα στα 1200 με αερα και 1250-1300 με νερο.Εκει βλεπεις frames και πολλα

π.χ Crysis 3 3240x1920 VHQ 2xSMAA 40 fps

Battlefield 3 Ultra settings SMAA injector 3240x1920 70+ fps

Edited by HellionGR
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορέσαμε να πιέσουμε και πάρα πολύ την κάρτα δυστυχώς... Έπρεπε να ήμασταν αρκετά συγκρατημένοι και με stock cooler.

Βέβαια τα νούμερα που αναφέρεις δεν είναι εξωπραγματικά + ότι έχουμε χρησιμοποιήσει και Ultra Settings...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now