THANOSJ3

World Of Tanks * WOT

Recommended Posts

Καλησπέρα gamers και μη :)

Υπάρχει κάποιος να παίζει το εν λόγω game ? :)

in game name : PetaxterosKapotisJ3

Άρματα : Hetzer IV,Matilda IV,SU-85B IV,SU5 IV,T-46 III,Pz.Kpfw. 38 (t)n.A. IV

Clan : GROF [Greek Operation Forces]

Όποιος ενδιαφέρεται να παίξει ας μου πει μπορώ να τον βάλω μέσα στην clan :)

Θάνος

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου και ο κολλητός του είναι αρκετά pro, ο αδελφός έχει 5000 μάχες και ο φίλος του πάνω από 9000 μάχες.

Εγώ έχω account αλλά έχω παίξει πολύ λίγα games. Για tank destroyer πήγαινα, θα το συνεχίσω κάποια φάση.

Πρέπει να βελτιώσεις λίγο το survival rate σου έχεις σχετικά χαμηλό Θάνο, φιλικά πάντα :)

Το clan πόσα battles έχει;

Link to comment
Share on other sites

yy Asta ;) Τα πρώτα 200 Battles τα έπαιζε το κολητάρι μου..εγώ πρίν 2 μήνες πήρα το λογαριασμό στα χέρια μου..στα victory πλησιάζω σχεδόν το 50%...στα Kill death ratio είμαι αρκετά πίσω λόγω επιπέδου tanks...

Για clan battles - clan wars εννοείς έτσι?

Ποτέ δεν μαζευόμασταν σαν άτομα ίδιες ώρες πάνω από 15 άτομα για να μπούμε σε cw

Νομίζω ποτέ δεν πρέπει να έχει γίνει..έχω λίγο καιρό μέσα στην clan (1 χρόνο ) και ακόμα πιο λίγο στην wot clan (2 μήνες).

Πλέον στα battle αν παίρνεις light σε βάζει πάντα +-3 επίπεδα αρμάτων.

Krispaksis αξίζει..έχει τρελά γραφικά σε θέμα αρμάτων και το περιβάλλον συνεχώς το αναβαθμίζουν..

Λεφτά δεν χρειάζεται να στάξεις μιας και δεν υπάρχει κάτι άμεσα απαραίτητο να αγοράσεις που θα σε ωφελήσει.

Πλέον ξανααρχίσαμε να μαζευόμαστε από το καλοκαίρι τα παλιά άτομα και σιγά σιγά νέα άτομα..και παίζουμε καθημερινά 5-8 άτομα όλη μέρα..

Edited by THANOSJ3
Link to comment
Share on other sites

Γενικά η φιλοσοφία του παιχνιδιού είναι free to play, υπάρχουν μερικά πράγματα που αγοράζεις αλλά δεν έχουν επίδραση στο να σε κάνουν καλύτερο παίκτη από τους υπόλοιπους. Είναι καθαρά πόσο λιώσιμο θα ρίξεις και η πρόοδος εξαρτάται από το πόσες μάχες θα έχεις, πόσες νίκες έχεις και πόσα εικονικά φράγκα θα βγάλεις από τις μάχες ώστε να εξελίξεις το τανκ σου και να μπορείς να ξεκλειδώσεις τα μεγαλύτερα τανκ.

Επίσης τα match κάνουν balancing αναλόγως με το level που είσαι. Δεν θα παίξεις με 10 level τανκ άμα εσύ είσαι 3.

Btw, έχω GTX 680 και maxed out πέφτει κάτω από τα 20fps αρκετές φορές... Τα γραφικά είναι πολύ καλά και τώρα τελευταία έφτιαξαν και τους ήχους :)

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά είναι του 2010 μέσα νομίζω και είναι σαν προσομοιωτής αρμάτων μάχης με πάνω 200 άρματα των χωρών America, Britain, China, France, Και φυσικά USSR (Ρωσία).

Και υπάρχει δυνατότητα να παίξεις σε όλα τα στυλ αρμάτων

Light Tanks

Medium Tanks

Heavy Tanks

Tank Destroyers

SPG'S

Πέραν αυτού καθ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού μπορείς να αγοράζεις από τα εικονικά credits του παιχνιδιού διάφορα έξτρα για το εκάστοτε άρμα σου που θα σε βοηθήσουν κατά την διάρκεια της μάχης.

Αύριο περιμένουμε το επόμενο Update 8-10 Ελλάδος το πρωί για τον Ευρωπαϊκό server όπου πολλά άρματα θα προστεθούν και άλλα θα αλλάξουν από Light σε Medium και Heavy αντίστοιχα και φυσικά θα υπάρξει nerf σε κάποια..

Αυτά :)

Edited by THANOSJ3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now