Vangelislam

drivers μετα απο format

Recommended Posts

Γειά σου Vangelislam!

Κανένα, όλοι οι drivers είναι στο internet κ μπορείς να τους βρεις/κατεβάσεις μετά που θα κάνεις φορμάτ. Μπαίνεις σε κάθε εταιρεία που έιναι το κάθε κομμάτι του υπολογιστή σου π.χ. nvidia-asus κτλ αν είναι σταθερός και κατεβάζεις..αν είναι φορητός μπαίνεις στο site του κατασκευαστή βρίσκεις το φορητό σου και είναι όλα εκει :)

Αν σου φαίνεται βουνό θα χρειαστεί να μας γράψεις από τι αποτελείτε το pc σου ώστε να σου στείλουμε τα links!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Vangelislam!

Κανένα, όλοι οι drivers είναι στο internet κ μπορείς να τους βρεις/κατεβάσεις μετά που θα κάνεις φορμάτ. Μπαίνεις σε κάθε εταιρεία που έιναι το κάθε κομμάτι του υπολογιστή σου π.χ. nvidia-asus κτλ αν είναι σταθερός και κατεβάζεις..αν είναι φορητός μπαίνεις στο site του κατασκευαστή βρίσκεις το φορητό σου και είναι όλα εκει :)

Αν σου φαίνεται βουνό θα χρειαστεί να μας γράψεις από τι αποτελείτε το pc σου ώστε να σου στείλουμε τα links!

οτι τους κατεβαζουμε το ξερω ...απλως νμζ εχ ενα cd για την καρτα γραφικων μ ( msi nvidia gt 220 ) και ενα για την μητρικη ( asrock ) θα χρειαστω αλλα cd ?

π.χ. καρτα ηχου ή διαφορα αλλα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αρκούν απλά είναι πολύ παλιοί αυτοί μπορείς να κατεβάσεις τους καινούριους για όλα.. κατέβασε chipset μητρικής. ήχου, κάρτας γραφικών, δικτύου lan αυτά νομίζω αρκούν!Για να έχεις τα τελευταία..αν δεν σε ενδιαφέρει βάλε αυτά που έχεις :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αρκούν απλά είναι πολύ παλιοί αυτοί μπορείς να κατεβάσεις τους καινούριους για όλα.. κατέβασε chipset μητρικής. ήχου, κάρτας γραφικών, δικτύου lan αυτά νομίζω αρκούν!Για να έχεις τα τελευταία..αν δεν σε ενδιαφέρει βάλε αυτά που έχεις :)

εε μπορεις να με βοηθησεις να κατεβασω τα τελευταια ?

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε τα πρώτα 3 απο τα 4 πράγματα π έχει..πάτα europe ή ότι άλλο θες θα κατέβουν

Για την κάρτα γραφικών

Συμβουλή..ένα ένα τα εγκαθιστούμε κ όταν μας ζητάει restart το κάνουμε ώστε να μην έχουμε προβλήματα αργότερα :)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε τα πρώτα 3 απο τα 4 πράγματα π έχει..πάτα europe ή ότι άλλο θες θα κατέβουν

Για την κάρτα γραφικών

Συμβουλή..ένα ένα τα εγκαθιστούμε κ όταν μας ζητάει restart το κάνουμε ώστε να μην έχουμε προβλήματα αργότερα :)

αχααα οκ σε ευριστω πολυ για την βοηθειαα ...!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά..γράψε μου μοντέλο μητρικής..κάρτα έχεις την 220....επίσης θέλω έκδοση λειτουργικού και bit..δλδ windows 7-64bit!

μηπως θα μπορουσες να μου πεις κι εμενα που θα βεω drivers gia toshiba satellite C850/C850D???????

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, για να κλείσει το θέμα, μία είναι η απάντηση στο θέμα drivers. γράψτε ενα usb στικακι ,ή ένα dvd με το Drivers Pack Solution .

Το τρεχετε, ανιχνευει τους drivers που σας λειπουν και τους εγκαθιστα. Δεν χρειάζεται internet, δεν εγκαθιστά *ware, διαφημίσεις κλπ.

15 χρόνια τεχνικός Η/Υ , αυτό το πρόγραμμα και το ninite.com ειναι hands down τα εργαλεία που τους βγάζω το καπέλο.

ΥΓ. Το έχω χρησιμοποιήσει το τελευταίοa 8μηνο σε πάνω απο 400 εγκαταστάσεις. Εχει παρουσιάσει 2 φορές μονο πρόβλημα, και αυτές με USB3 drivers, Αν το τρέξετε σε λάπτοπ με usb3, απέπιλεξτε την εγκατάσταση των usb3 drivers, και βάλτε τους μετά

Edited by hexxeh
Link to comment
Share on other sites

Μπα διαφωνώ..άποψη σου, άποψη μου..και εμένα έχει ν ακουμπήσει το pc μου τεχνικός 10 χρόνια δεν λέει κάτι αυτό :)

Γενικά τέτοιες λύσεις τις βρίσκω προχειροδουλειές και βαρεμάρα για ψάξιμο χωρίς να θέλω να σε προσβάλω :)

Link to comment
Share on other sites

Μπα διαφωνώ..άποψη σου, άποψη μου..και εμένα έχει ν ακουμπήσει το pc μου τεχνικός 10 χρόνια δεν λέει κάτι αυτό :)

Γενικά τέτοιες λύσεις τις βρίσκω προχειροδουλειές και βαρεμάρα για ψάξιμο χωρίς να θέλω να σε προσβάλω :)

Αυτό σου έλειπε να μη διαφωνήσεις :hehe:

Link to comment
Share on other sites

@venisk Δεν είναι θέμα βαρεμάρας. Περνάω πολλες φορές την ημερα drivers σε μηχανήματα, και είναι μια λύση για να εγκαθιστάς drivers χωρίς bloatware.τα DriversBloatware είναι κάτι που ενας χρήστης που ζητάει βοήθεια απο φορουμ στο τι να εγκαταστησει, δεν έχει την εμπειρία να το αποφύγει.

ΠΧ. drivers για wificards, γιατι να βάλεις το πρόγραμμα που σου δίνει η toshiba για την διαχείρηση, ενώ μπορείς να δουλευεις με το default των windows.το ίδιο και με τους εκτυπωτές και αλλαπολλα.Μπορεί σε κάποιους υπολογιστές να μήν φαινεται η διαφορά, αλλα σε υπολογιστές που υστερούν απο ram τα bloatware δημιουργούν πρόβλημα.

Λεγοντας στο πόστ μου οτι κάνω τοσα χρόνια την δουλειά δέν ήθελα να θίξω κανέναν, απλα να βεβαιώσω οτι είναι δοκιμασμένη η λύση που προτείνω. Οσο για το θέμα προχειροδουλειάς, εχε το νού σου στο εξής. Αν στο τομέα των υπολογιστών κανεις προχειροδουλειά, και επειδή και η κουτσή μαρία κάνει πλέον φορματ και εγκατάσταση drivers, απλά δέν έχεις πελάτες. προτου κρίνεις ενα εργαλείο, τρέχτο σε μία εγκατάσταση να δείς πως ανταποκρίνεται για να μπορείς να σχηματίσεις γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Για σένα που είναι η δουλειά σου είναι μια λύση να τελειώνεις το φορματ μπαμ μπαμ για μένα δεν είναι λύση ούτε για τα pc που φτιάχνω και επιμένω πως είναι λύση του ποδιού χωρίς να θέλω να σε προσβάλω επιμένω σε αυτό για να μην παρεξηγηθείς.

Το φορμάτ εδώ το χρεώνουν και 48 ευρώ σε κάποια μαγαζιά και ξέρουμε όλοι τι σημαίνει φορματ έτσι χύμα, 30 λεπτά αφήνεις το dvd να τρέχει προεγκατεστημένα όλα μπαμ μπαμ...να χαλάσει κ γρήγορα να ξαναβγάλουμε λεφτά..μπα, έναν έναν τους drivers και αν ο άλλος δεν ξέρει να μάθει.

Link to comment
Share on other sites

εγω το χρεώνω 25? το φορμάτ και κάνω σωστή δουλειά. σου πληρώνω και courier και το στέλνεις ναξο για επισκευη :biggrin-new: πιο φθηνα απο 48? θα σου βγεί

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τιμή το κάνεις και να το κρατήσεις χαμηλά..λάθος forum για να βρεις πελάτες :hehe: στο insomnia το 95% που έχει άποψη για pc δεν ξέρει να κάνει format :)

Link to comment
Share on other sites

... στο insomnia το 95% που έχει άποψη για pc δεν ξέρει να κάνει format :)

FLAME: στο ινσόμια έχουν άποψη για οτι νά ναι.. Αν γράψω άρθρο με τίτλο "Παρασκευή πυρίμαχων υλικών με σύσταση απο ρεγκόλιθο (παρόμοια του σεληνιακού εδάφους) με τη μέθοδο αυτοπροωθούμενης σύνθεσης υψηλών θερμοκρασιών (SHS) " θα βρεθούν τουλάχιστον 3 να διατυπώσουν άποψη ή να διαφωνήσουν! :welcoming: . Αν ακολουθήσω με απορία για την επισκευή Διγαζης ραπτομηχανής Singer, οι ίδιοι τυποι θα απαντήσουν :welcoming::welcoming::welcoming:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now