Nickman

Νέος Η/Υ-θέλω την γνώμη σας.

Recommended Posts

Kαλησπέρα σας,μιας και ο υπολογιστής μου έχει παλιώσει επικινδύνα θέλω να πάρω καινούριο.

Τον θέλω κυριώς για παιχνίδια και να παίζει όπως το call of duty ghosts.

Το ποσό που μπορώ να διαθέσω ειναι μεταξύ 500-600 ευρω.

Θέλω να μου προτείνε κάρτα γραφικών,επεξεργαστές,τροφοδοτές,κουτί κτλπ(δεν χρειάζεται να αναφέρεται οθόνη,ποντίκι και πληκτρολόγιο μιας και έχω)

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14082]Nickman[/MENTION] καλησπέρα και καλώς όρισες!

Μάλλον θα χρειαστεί να ρίξουμε περισσότερο βάρος στην κάρτα γραφικών μιας και ασχολείσαι με παιχνίδια, αλλά για να γίνει κάτι τέτοιο, μπορείς να μας πεις την ανάλυση της οθόνης σου; :)

Link to comment
Share on other sites

Θα τα παρουσιάσω όπως τα βλέπω από τον υπολογιστή γραμμένα.

AMD Athlon™64X2 Dual

Core processor 3800+

2.01 GHz,2,00 GB RAM

H κάρτα γραφικών είναι μία NVIDIA Geforce 210.

Aν θέλετε κάμια αλλή πληροφορία πείτε μου να κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Aν είναι απαραίτητο να το κοιτάξω απλά πιστευώ πως θέλει άλλαγη κάθως το καλοκαίρι ανεβάζει θερμοκρασίες πάρα πολύ ειδικά στο παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Aν είναι απαραίτητο να το κοιτάξω απλά πιστευώ πως θέλει άλλαγη κάθως το καλοκαίρι ανεβάζει θερμοκρασίες πάρα πολύ ειδικά στο παιχνίδι.

Πως κατάλαβες ότι το τροφοδοτικό ανεβάζει θερμοκρασία;

Link to comment
Share on other sites

θεωρητικα δεν ειναι απο το τροφοδοτικο.. ειναι απο τον επεξεργαστη και την καρτα .. καθαρισε τα καλα και λογικα θα βελτιωθει

ξερεις η σκονη ειναι απο τους νουμερο 1 παραγοντες καταστροφης ηλεκτρονικων εξαρτηματων ...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14082]Nickman[/MENTION] όλα μαζί ανεβάζουν θερμοκρασία. Ο επεξεργαστής, η κάρτα γραφικών, η ξεωτερική θερμοκρασία πάιζει ρόλο φυσικά, οι ανεμιστήρες (εάν δεν έχεις επάνω στο κουτί).

[MENTION=97]winters[/MENTION] Είμαι σίγουρος πως μπορεις να γράφεις πιο καλές απαντήσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now