MetallicGR

Η OCZ ανακοινώνει τα νέα Fatal1ty PSU's

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Η OCZ ανακοινώνει τα νέα Fatal1ty PSU's]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354dffb8705c92f.jpg[/NEWS_IMG] Η νέα σειρά τροφοδοτικών της OCZ φέρνει πολλά νέα χαρακτηριστικά καθώς και υποστήριξη των sleep states στην Haswell πλατφόρμα.

Το σχεδιαστικό τμήμα της OCZ, επιστράτευσε τον διεθνούς φήμης gamer "Johnathan Wendel" ή αλλιώς "Fatal1ty", ώστε η νέα σειρά τροφοδοτικών να ικανοποιεί πλήρως τις ανάγκες του, αλλά και όλων των gamers! Τα PSU's καταφθάνουν σε δύο "γεύσεις", μια των 550Watt και μια των 750Watt με πιστοποίηση 80 plus Bronze. Ο modular σχεδιασμός τους, προσθέτει στην εμφάνιση του εσωτερικού του κουτιού σας και διευκολύνει το "κρύψιμο" των καλωδίων. Σύμφωνα με την OCZ, τα νέα Fatal1ty series παρέχουν στους χρήστες μια ισχυρή γραμμή +12v για να καλύψει τις ανάγκες των σημερινών CPU's και GPU's.

Η διαθεσιμότητά τους έχει ήδη ξεκινήσει ενώ μαζί παρέχεται εγγύση 3 και 5 ετών για το μοντέλο των 550W και 750W αντίστοιχα.

Επίσημη σελίδα προϊόντος

[img_ALT=Η OCZ ανακοινώνει τα νέα Fatal1ty PSU's]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums165-picture15943.png[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

750αρι με 5 χρόνια εγγύηση και στα 80 κατι ευρό καλά είναι :)

Λίγος ο καιρός για να το δούμε από κοντά λοιπόν..

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο George :)

By the way από το μοναδικό review που υπάρχει το μόνο (-) που αναφέρουν ειναι ο θόρυβος από τον ανεμιστήρα σε μεγάλα φορτία και το μικρό μήκος καλωδιων θα δυσκολέψει την σύνδεση του hardware σε κάποιο full tower κουτί και

Total Score 4,5/5*

Εγώ θα το τσιμπησω μιας και ειμαι στην αλλαγή psu και φαίνεται αρκετά vallue for money.

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται, here you go

ocz fatal1ty - Τροφοδοτικά | Skroutz.gr

Συμπαθητικά δείχνουν, ξέρει κανείς OEM; (hint hint @Gr_God :D)

Βασικά, κάνει "μπαμ" ο OEM, αλλά ούτε και στο review το αναγνώρισαν, γι'αυτό και δεν το γράφουν. :witless:

Δεν μπορώ να πω "σταράτα" γιατί υπάρχει NDA ως την 1η του μήνα. Αλλά μοιάζει πάρα πολύ με τα Kingwin Power Force, σωστά; :drunk:

Σωστός ο George :)

By the way από το μοναδικό review που υπάρχει το μόνο (-) που αναφέρουν ειναι ο θόρυβος από τον ανεμιστήρα σε μεγάλα φορτία και το μικρό μήκος καλωδιων θα δυσκολέψει την σύνδεση του hardware σε κάποιο full tower κουτί και

Total Score 4,5/5*

Δεν το λες και review. Βασικά, είναι fake, όπως και τα μισά και βάλε reviews που γίνονται σε τροφοδοτικά. Διευκρινίζω, όχι λάθος, τελείως fake.

Edited by Gr_God
Link to comment
Share on other sites

Υπερ-λουλούδι, φάση :)

Not really. :very_drunk:

Όταν λες fake? ότι απλά δημιουργήθηκε ενώ δεν έγινε ακόμα λόγω του NDA?

Ό,τι απλά δημιουργήθηκε, ναι, αλλά ούτε και πρόκειται να γίνει ποτέ, όπως δεν έγινε ποτέ κανένα στην συγκεκριμένη σελίδα. Κατασκευασμένα είναι, όπως και άλλων πολλών σελίδων. Εδώ τις γνώσεις να αναγνωρίσει τον ΟΕΜ δεν έχει και πουλάει φούμαρα πως "είναι μαμάτο γιατί έχει 105 °C πυκνωτή, ουάαα" αυτός που το έγραψε, δεν έχει ιδέα από τροφοδοτικά. Ούτε τις γνώσεις να κάνει σωστή δοκιμή έχει, ούτε καν εξοπλισμό. Εξάλλου, από 2-3 άρθρα του, κάνει "κρα" πως δεν έχει βάλει καν το τροφοδοτικό να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

αχα thanks for that ;)

Στην ουσία [MENTION=4260]Gr_God[/MENTION] μετά την ληξη του NDA 1-10 θα ξέρουμε τα πάντα περι του Psu παραπάνω? :)

Να ξέρω αν είναι να καθυστερήσω την αγορά του να δούμε τι και πως?

Edited by THANOSJ3
Link to comment
Share on other sites

αχα thanks for that ;)

Στην ουσία @Gr_God μετά την ληξη του NDA 1-10 θα ξέρουμε τα πάντα περι του Psu παραπάνω? :)

Να ξέρω αν είναι να καθυστερήσω την αγορά του να δούμε τι και πως?

Ναι, αλλά μην περιμένεις κι άδικα, πάρε κανένα άλλο. Στα ίδια λεφτά, τόσα καλά τροφοδοτικά υπάρχουν... :very_drunk:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now