caution

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα... (Appraisal Thread)

Recommended Posts

RV01 με το άβαφτο εσωτερικό λες; Ακριβό case, σχετικά σπάνιο και ιδιαίτερο, προσωπικά θα δοκίμαζα @ 120 και θα έπεφτα προοδευτικά και αργά, μέχρι την κόκκινη γραμμή των 80. Για λιγότερα - το κρατούσα :)

Όλα αυτά βέβαια given ότι το έχεις σαν καινούργιο, όχι κομμένο/γρατζουνισμένο/κτλ.

edit: Χρήστο, he's ^ dissing your case :hehe:

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

ASUS Crosshair II Formula στην συσκευασία της

και AMD Phenom II x4 940 Black Edition Bulk πόσο να πιάνουν άραγε?

Χωρίς εγγυήσεις φυσικά..

100? το mobo

και 70? το CPU είναι καλά ή δεν θα φύγουν ποτέ?

Link to comment
Share on other sites

Η CIIF τόσα θα πιάσει μόνο σε benchάκια που θέλει για κάποιο λόγο δυνατό ddr2 board - για τους υπόλοιπους θα ιδρώσει να πιάσει 70.

Και ούτε ο 940 μπορεί να πάρει τόσα, την στιγμή που 955 C3 και αστέρια, δεν πιάνουν 80. Γιατί στο 100παρα παίζουν 1055 συνήθως.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν πάντα οι τιμές του ebay έχουν premium σε σχέση με τα fora, εκτός από περιπτώσεις που ο seller δεν ξέρει τι πουλάει ακριβώς. Και επίσης έχουν και έξοδα τα listings εκεί που πρέπει να υπολογίσεις.

Όπως και να 'χει βάλε τις τιμές που πιστεύεις και βλέποντας και κάνοντας :)

Link to comment
Share on other sites

^ Έχει την "προστιθέμενη αξία" της με την accelero, αλλά στα 65-70 ξεκινάνε οι σωστές GTX460.

Οπότε δοκίμασε μπας και πάρεις 60 και βλέπεις πως θα πάει...

Link to comment
Share on other sites

Ρε πάιδες τα iPhone5 πόσο πιάνουν για να φύγουν?

Έχω ένα ασημένιο σε πολύ καλή κατάσταση αλλά η εγγύηση έχει τελειώσει.

Και ένα μαυρο που έιναι λίγο στραβωμένο απο πίσω και με γρατσουνιές αλλά με έναν μήνα ακόμα εγγύηση.

Καλά, αυτό άυριο πάει για εγγύηση μπάς και μου δώσουν καινούριο, αλλά εάν δεν μου δώσουν πόσο μπορεί να φύγει

στα μπαμ?

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι Q6600 G0 δίνεις ΕΥΚΟΛΑ 50ευρο, ίσως και 60-65 αν είναι τίμιο κομμάτι. Και περίπου στην μπάντα 85-90 είναι ok για Q9550.

Αν πληρώσεις παραπάνω, αρχίζει να μην έχει νόημα να μείνεις σε 775... πουλάς μητρική και ddr2 και ψαρεύεις πακέτο 1156/1155.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο αξιολογείται αυτό:

Antec Nine Hundred black

Psu collermaster m700 Real Power Modular

Cpu Inter Core 2 Quad 9550 Box s775/2.83

Corsair cmx8gx3m2a1600c9 8gb (2 * 4 gb)

Hdd Sata 640gb Western 16mb 7200 rpm

Geforce gtx 570,GV-N570OC-13I (rev. 2.0)

Cpu coller Scythe ninja mini

M/b Foxconn Blackops (s775,DDR3,x48)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάτι τέτοιο πιστεύω και εγώ. Οπότε δεν το αξίζει το σουτ, λιγότερο αν θυμάμαι έκανε η μητρική μόνο τότε. Θα πάρει τη σεβαστή θέση του 2ου pc! ευχαριστώ πολύ μεγάλε.

Link to comment
Share on other sites

400 ευρώ είναι σχεδόν ένας μισθός σήμερα, δεν είναι άσχημα να τον πουλήσεις για υπολογιστή 5ετιας αν εξαιρέσεις την vga που είναι 3 χρόνων.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι θα ήταν λογικό για πακέτο:

Έναν επεξεργαστή Intel 3820 ES (ξεκλείδωτο) socket 2011.

Μία μητρική Gigabyte X79S-UP5-WiFi με όλα της τα παρελκόμενα μα και με πιθανό πρόβλημα στην κάρτα ήχου (δεν μου πέρασε ήχο από τα καρφάκια αλλά από HDMI περνάει κανονικά - μπορεί να είναι κανένα κόλλημα των 8.1 αλλά λέμε τώρα).

Link to comment
Share on other sites

O 3820 είναι από τους πλέον "μη ποθητούς" 2011, πρόσφτα είδα μέχρι και @150 ευρώ σε αγγελία... οπότε είναι να σκέφτεσαι αν αξίζει να τον δώσεις.

Η μητρική θα παίξει πολύ στο αν έχεις εγγύηση η όχι. Αλλά και αυτή νομίζω ότι έχει το αγκάθι των LGA2011 Gigabyte με τους Ivy.

Link to comment
Share on other sites

O 3820 είναι από τους πλέον "μη ποθητούς" 2011, πρόσφτα είδα μέχρι και @150 ευρώ σε αγγελία... οπότε είναι να σκέφτεσαι αν αξίζει να τον δώσεις.

Η μητρική θα παίξει πολύ στο αν έχεις εγγύηση η όχι. Αλλά και αυτή νομίζω ότι έχει το αγκάθι των LGA2011 Gigabyte με τους Ivy.

Χωρίς εγγύηση (ES με εγγύηση θα ήταν όντως μεγάλο κουφέτο!).

Aλλά ναι, μάλλον θα τα κρατήσω, δεν βλέπω να κάνω αναβάθμιση της προκοπής έτσι κι αλλιώς...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now